1 (edytowany przez mietek79 2009-09-24 16:19:11)

Temat: Automatyczna wysyłka korespondencji na drugi adres (archiwizacja)

Witam,

Używam programu TheBat w wersji 3.99 na kilku stanowiskach, gdzie obsługuje te same kilka skrzynek. Wadą takiego rozwiązania jest posiadanie w WYSŁANYCH  tylko maili z danego stanowiska. Wpadłem na pomysł, że można wysyłać korespondencję równolegle na drugi adres mailowy, nazwijmy go "archiwizacją wysłanych" gdzie zawsze byłaby możliwość kompleksowego podglądu całości korespondencji niezależnie od tego z którego stanowiska była wysyłana. Pytanie zasadnicze - czy da się tę czynność jakoś w programie zautomatyzować, bo każdorazowe wpisywanie drugiego adresu jest dość mocno upierdliwą sprawą? Przeczytałem w którymś z postów, że można to zrobić poprzez szablon, nie wiem jednak jak go poprawnie zredagować - proszę o pomoc.

Pozdrawiam

2

Odp: Automatyczna wysyłka korespondencji na drugi adres (archiwizacja)

Szablon odpowiedzi (właściwości konta lub folderu) i makropolecenie:
Bcc="adres(y)"
Dodanie adresów do pola Bcc (Ukryta kopia dla).
lub
Cc="adres(y)"
Dodanie adresów do pola Cc (Kopia dla).
lub
To="adres(y)"
Dodanie adresów do pola To (Do).

Więcej podstaw znajdziesz w podręczniku.

3

Odp: Automatyczna wysyłka korespondencji na drugi adres (archiwizacja)

Abstrahując nieco od pytania - wydaje mi się, że wygodniejsze do tych celów jest konto z dostępem IMAP.

4

Odp: Automatyczna wysyłka korespondencji na drugi adres (archiwizacja)

Oczywiście, że IMAP byłby lepszy, ale jego obsługa w The Bat! pozostawia wiele do życzenia. Zamiast szablonu dopisującego dodatkowego adresata można wykorzystać (w dobrze działającej sieci) współdzielony katalog, zamapowany pod taką samą literą na każdym z komputerów, na którym działa The Bat!. W tym katalogu powinien być umieszczony folder Wysłane. Fizyczną lokalizację folderu The Bat! ustawia się na panelu jego właściwości w sekcji Dodatkowe.

5

Odp: Automatyczna wysyłka korespondencji na drugi adres (archiwizacja)

Hmm, w tej chwili nie korzystam z IMAPa, ale wydaje mi się, że już od wersji 3.99 działało to znośnie. W każdym bądź razie można spróbować w ostateczności smile

6

Odp: Automatyczna wysyłka korespondencji na drugi adres (archiwizacja)

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, na pewno skorzystam, a w razie problemów ośmielę się jeszcze odezwać.