1

Temat: Zapis załaczników do folderów

Witam

mam takie pytanie, nie potrafię sobie poradzi z filtrem do poczty, być możne potrzebne będą dodatkowe wtyczki do programu.

W danym koncie mam ustawione aby załączniki zapisywane były w osobnym folderze, teraz chciałbym to bardziej rozbudować, mianowicie aby Filtr tworzył katalogi do załączników od danej osoby.
Np dostaję wiadomość od XXX YYY, to filtr tworzy taki katalog o takiej nazwie i przenosi załącznik do danego katalogu, dodam że załącznik ma nie być zapisywany wraz z wiadomości.

Czy ktoś potrafi mi pomóc.

2

Odp: Zapis załaczników do folderów

Sprawę rozwiązuje użycie makra %OFromName w nazwie katalogu, do którego Twój filtr ma zapisywać załączniki. Warunek filtru powinien być taki, by filtr uruchamiał się tylko dla wiadomości z załącznikami, czyli np.

Plik maska dopasowania *.* jest załączony

Jedyną operacją, wykonywaną przez filtr, powinno być zachowanie załączników w katalogu np. d:\%OFromName - musisz tu wstawić odpowiednią ścieżkę do katalogu, gdyż taki zapis jak wyżej powoduje zachowywanie w katalogach na dysku D:. The Bat! może rozwijać niektóre makra w filtrach i ta właściwość jest tu wykorzystana. Aby uniknąć "nadpisywania" plików możesz zaznaczyć opcję "Powiększaj" nazwę pliku - wtedy w przypadku konfliktu The Bat! będzie dodawał do nazwy zachowywanego pliku sekwencję cyfr.

Gdy użyjesz tego filtru, możesz wyłączyć we właściwościach konta zachowywanie załączników w osobnym katalogu, ponieważ załatwia to sam filtr.

3

Odp: Zapis załaczników do folderów

no tak, zapomniałem dodać aby filtr nie zapisywał załączników *.html, niektórzy piszą w html a w programie taka wiadomość wyświetlana jest z załączonym plikiem html

4

Odp: Zapis załaczników do folderów

W takim razie dodaj drugi warunek do filtru, łącząc go z pierwszym funkcją AND:

Plik maska dopasowania *.html nie jest załączony

Może to zadziała, chociaż nie jestem pewien, a w tej chwili nie mogę tego sprawdzić. Jeśli nie zadziała, trzeba będzie użyć dwóch filtrów: pierwszy będzie sprawdzał obecność dowolnych załączników i nic nie będzie robił, a drugi, podrzędny, będzie sprawdzał podany wyżej warunek i wykonywał operację zachowywania załączników.

P.S. Po sprawdzeniu okazuje się, że nie ma możliwości selektywnego zachowywania załączników, można zachować wszystkie (czyli łacznie z wiad.html, wiad.rtf,...) albo nic. Musisz zatem pogodzić się z tym faktem i użyć filtru podanego przeze mnie wcześniej. Można wprawdzie napisać krótki program wsadowy (.bat), który po zapisie załączników do katalogu usuwałby te zbędne, ale nie wiem czy warto się w to bawić.

5

Odp: Zapis załaczników do folderów

witam

może źle opisałem problem
mianowicie chodzi mi o utworzenie takiego filtra który będzie zapisywał wszystkie załączniki w osobnych katalogach [aby nie były przechowywane wraz z wiadomościami, aktualnie katalog Mail zajmuje mi 3Gb]
czyli tak
filtr ma zapisać wszystkie załączniki do katalogu, oprócz plików *.html
załączniki nie mogą być przechowywane się w treści wiadomości

6

Odp: Zapis załaczników do folderów

filtr ma zapisać wszystkie załączniki do katalogu, oprócz plików *.html
załączniki nie mogą być przechowywane się w treści wiadomości

Pierwsze podane przez Ciebie żądanie jest możliwe do wykonania częściowo, tak jak opisałem wyżej. Nie da się selektywnie zapisywać załączników, można zapisać albo wszystkie (w tym html), albo nic.

Drugie wymaganie jest możliwe do spełnienia po wyłączeniu w konfiguracji konta opcji przechowywania załączników w treści i wskazaniu katalogu na ich przechowywanie. Niestety, żaden filtr nic tu nie zdziała i wszystkie załączniki będą lądować w jednym katalogu. Po dodatkowym zastosowaniu opisanego wcześniej filtru będziesz mieć zdublowane załączniki: wszystkie w jednym katalogu (co wynika z konfiguracji konta) i w oddzielnych katalogach z nazwami nadawców (co wynika z użycia filtru).

7

Odp: Zapis załaczników do folderów

Na htmla można jedynie dodać opcję usuwania plików z rozszerzeniem .htm lub .html. Można użyć np. makropolecenia z XMP:
%XMP_FileDel(Datei)
Makropolecenie to wspiera ? i * co byłoby pomocne.

Pytanie tylko kiedy to robić? Czy TB wywołując kolejne kroki filtra zachowuje postęp co do kolejności i zakończenia poprzedniego zadania zdefiniowanego w filtrze? Możnaby też użyć terminarza do kasowania wybranych typów plików.

8

Odp: Zapis załaczników do folderów

hmm

to są częściowe rozwiązania, jest możliwość zapisania załączników do folderów, usunięcia załącznika z wiadomości, ale powstaje problem aby dane załączniki były widoczne w wiadomości po usunięciu ich z wiadomości

9

Odp: Zapis załaczników do folderów

aby dane załączniki były widoczne w wiadomości po usunięciu ich z wiadomości

Niestety, to żądanie jest wewnętrznie sprzeczne. Po fizycznym usunięciu załączniki nie będą widoczne w wiadomości. Są one widoczne tylko wtedy, gdy są przechowywane albo w treści albo oddzielnie w katalogu wskazanym w konfiguracji konta.

Dzieje się tak dlatego, że załącznik to nic innego jak integralna część wiadomości, która wprawdzie może być inaczej zakodowana niż jej tekstowa część, ale dla programu nie jest to istotne. Po usunięciu takiej części program traci informację o tym co było wcześniej w tym miejscu. Przy przechowywaniu załączników w oddzielnym katalogu, The Bat! tworzy dodatkowe odwołanie w swoim wewnętrznym pliku indeksowym i na tej podstawie może wyświetlić odpowiedni załącznik. Jeśli z jakichś powodów uszkodzi się ten plik lub usunie załącznik z katalogu, w wiadomości będzie pokazywany zerowy rozmiar pliku załącznika. Osobiście nie polecam przechowywania załączników poza treścią - wtedy unika się takich kłopotów, a dodatkowo przy tworzeniu kopii zapasowych nie trzeba pamiętać o opcji zapisu załączników.

10

Odp: Zapis załaczników do folderów

no tak ale katalog mail ma już 3Gb, a ostatnio bardzo dużo przesyłam załączników i ten katalog rośnie w zastraszającym tempie

mam pytanie, czy TheBat dalej kuleje z obsługą kont IMAP, bo jak kiedyś skonfigurowałem bata i poustawiałem filtry do aby sprawdzić pocztę musiałem czekać ok 10min, zanim bat odświeżył wszystkie katalogi