11

Odp: Zapis załaczników do folderów

Kluska napisał/a:

no tak ale katalog mail ma już 3Gb, a ostatnio bardzo dużo przesyłam załączników i ten katalog rośnie w zastraszającym tempie

I w czym przeszkadza wielkość tego folderu? Najważniejsze jest by poszczególne pojedyncze foldery nie były przerośnięte. Jeżeli cały folder z mailami ma 3 GB to nie jest to żaden problem. U mnie dla przykładu taki folder ma 17,6 GB i jakość wszystko funkcjonuje.

12

Odp: Zapis załaczników do folderów

hmm

bacik sprawuje się bardzo dobrze, tu nie mogę narzekać, tylko że przy takim tempie przyrostu folderu, w ciągu roku zajmie ok 50Gb

a mam pytanie, czy istnieje możliwość usuwania czasowego załączników z wiadomości e-mail, np. takie kryterium usuwaj wszystkie załączniki z wszystkich/wskazanych wiadomości e-mail starszych niż 3mc

13

Odp: Zapis załaczników do folderów

Kluska napisał/a:

hmm

bacik sprawuje się bardzo dobrze, tu nie mogę narzekać, tylko że przy takim tempie przyrostu folderu, w ciągu roku zajmie ok 50Gb

a mam pytanie, czy istnieje możliwość usuwania czasowego załączników z wiadomości e-mail, np. takie kryterium usuwaj wszystkie załączniki z wszystkich/wskazanych wiadomości e-mail starszych niż 3mc

Nie, nie ma takiej możliwości. Możesz jednak sam trzymać załączniki w zewnętrznym folderze i tam sortować i ręcznie usuwać.

14

Odp: Zapis załaczników do folderów

a jak w filtrze wpisać aby usuwał załączniki z wiadomości

jakiej użyć wtyczki

15

Odp: Zapis załaczników do folderów

Jakim typie filtra? Jakiej wiadomości?

Możesz np. eksportować daną wiadomość (właściwie jej tekst) i importować ponownie. Starą przy okazji usuwasz i masz usunięty załącznik z wiadomości. Przykad podobny dotyczący cz.txt tutaj:
http://konrad_sz.republika.pl/tb/filtry.htm#rem_cz

16

Odp: Zapis załaczników do folderów

chodzi mi utworzenie filtra globalnego którego zadaniem będzie wyszukiwanie wiadomości starszych niż 90 dni, ale ma dodatkowo usunąć załączniki z wiadomości
wiem że można użyć XMP do usuwania, ale nie wiem jak go użyć w filtrze

17

Odp: Zapis załaczników do folderów

Przykro mi, ale nie wiem co to jest "filtr globalny". Co dokładnie masz na myśli?

18

Odp: Zapis załaczników do folderów

przepraszam źle napisałem

filtry wspólne

19

Odp: Zapis załaczników do folderów

Kluska napisał/a:

przepraszam źle napisałem

filtry wspólne

Czyli użyj za wzór to co opisane jest w stronie jakiej ci podałem. Dodaj jedynie w tym filtrze dla folderów wspólnych warunek sprawdzania wieku wiadomości i ewentualnie wyzwalania ręcznego. Najlepiej umieścić taki filtr w wiadomościach przeczytanych.

Z pomysłu Konrada musisz dostosować szablony w operacjach dla eksportu i tworzenia wiadomości.

20

Odp: Zapis załaczników do folderów

czyli najpierw muszę wyeksportować wiadomość, później ją zaimportować, ale czy czasem wtedy data odbioru nie zmieni się
nie ma możliwości bezpośrednio usunięcia załącznika z wiadomości?