41

Odp: Inny problem z certyfikatem

TejGo napisał/a:

Witam
przepraszam, ale jęki mojej córki wściekłej na The Bat dość mi dzisiaj wypompowały nerwy ...

Nerwy niestety trzeba trzymać na wodzy. My na tym forum nie mamy nic oprócz własnej satysfakcji z pomocy innym, także zawsze warto zastanowić się nad swoimi wypowiedziami właśnie również w kontekście tej bezinteresownej pomocy. I nie piszę tego tylko do ciebie, a do wszystkich forumowiczów.

TejGo napisał/a:

po za tym zaexperymentowałem jak tutaj pokazałeś - wpis jest już w książce adresowej - działa jak powinno

wreszcie - ale tez pytanie na jak długo

Jak zapewne zauważyłeś to co wcześniej napisałem - problem nie leżał najprawdopodobniej po stronie The Bata a twojego dostawcy konta internetowego. Pytanie powinno być zwrócone właśnie do dostawcy konta, dlaczego wymienił certyfikat tak późno a przez to miałeś jak widać nieprzyjemności. Równie dobrze można zapytać dlaczego użył certyfikatu self-signed a nie bardziej zaufanego certyfikowania przez ośrodki CA?

42

Odp: Inny problem z certyfikatem

witajcie,
mam bata 3.51.10
i problem z certyfikatem
kiedy usunę pliki IntermCA.ABD i RootCA.ABD program wprawdzie wysyła pocztę, ale wcześnie informuje "nieznany certyfikat nadawcy" i pyta czy kontynuować. jeśli klikam ok, to wysyła. co jednak zrobić, żeby za każdym razem nie było tej informacji tego pytania, żeby wysyłał płynnie?
kiedy dodam certyfikat do Trusted Root CA, znowu pojawiają się pliki IntermCA.ABD i RootCA.ABD i nie wysyła. kiedy je skasuję, program wysyła pocztę, ale pojawia się komunikat "nieznany certyfikat nadawcy".
przyznaję, że jestem komputerowo zielony, siedzę nad tym problemem kilka dni i nic nie mogę poradzić. proszę o pomoc
Chodzi o certyfikat NETLAB
administrator@boxpl.com

43

Odp: Inny problem z certyfikatem

Musisz dodać certyfikaty twojego dostawcy skrzynki do baz TB i powinno działać.

44

Odp: Inny problem z certyfikatem

lazik napisał/a:

Musisz dodać certyfikaty twojego dostawcy skrzynki do baz TB i powinno działać.

a napisz proszę, gdzie i jak to zrobić, bo nie bardzo wiem...
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
pasmo70

45

Odp: Inny problem z certyfikatem

A napisz jeszcze proszę, jak mogę tu zamieścić screeny, to bym pokazał, w czym konkretnie problem

46

Odp: Inny problem z certyfikatem

Jak masz pełną ścieżkę certyfikacji w plikach uzyskanych od dostawcy konta to:
1. Otwierasz książkę adresową i przechodzisz do książki Trusted Root CA
2. Tworzysz nowy wpis opisując go
3. Przechodzisz do zakładki Certyfikaty i importujesz z plików odpowiedni certyfikat otrzymany od dostawcy konta

Dodawanie zrzutów:
1. Zrzut umieszczasz na zewnętrznym serwerze np. imagehost, fotosik itd......
2. Po umieszczeniu serwer poda ci linka do wklejenia na forum. Będzie się zawierał w takich ramkach: [img]adres_do_zrzutu[/img]

47

Odp: Inny problem z certyfikatem

lazik napisał/a:

Jak masz pełną ścieżkę certyfikacji w plikach uzyskanych od dostawcy konta to:
1. Otwierasz książkę adresową i przechodzisz do książki Trusted Root CA
2. Tworzysz nowy wpis opisując go
3. Przechodzisz do zakładki Certyfikaty i importujesz z plików odpowiedni certyfikat otrzymany od dostawcy konta

dzięki za wyjaśnienie
problem w tym, że ja ten certyfikat instaluje jak piszesz i wszystko niby OK, to znaczy certyfikat account.pfx jest ważny do końca 2010 roku, ale poczta nadal nie wychodzi
może ten jeden certyfikat nie wystarcza i bat chce jeszcze innego? podejrzane jest dla mnie to, że certyfikat jest tak krótko ważny, bo jeszcze tylko rok...
napisałem do administratora boxpl.com
moze on też mi coś wyjaśni

życzę wszystkim użytkownikom i administratorom forum udanego 2010 roku
pozdrawiam
pasmo70

48

Odp: Inny problem z certyfikatem

Jeżeli wszystko OK to sprawdź jak wyglądają informacje pokazane na zrzutach w poście 35 i 39.

49

Odp: Inny problem z certyfikatem

lazik,
bardzo dziękuję za pomoc
jeśli możesz, zerknij proszę na moje zrzuty z ekranu i napisz, co zrobiłem źle, bo mnie już ręce opadają...
w dalszym ciągu nie mogę wysyłać poczty. znajomi mówią mi, żebym zmienił bata na inny program, ale używam bata już tyle lat, że przyzwyczaiłem się i polubiłem go smile
oto linki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffa … a3c1d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/baf … b3f61.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c63 … 977ca.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb1 … 2f4fe.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47a … 6ada8.html

aha, napisałem w sprawie certyfikatu do administratora mojego konta, odpisał mi: "Żaden certyfikat nie jest Panu potrzebny do wysyłania wiadomości z tego serwera"...

pozdrawiam
pasmo70

50

Odp: Inny problem z certyfikatem

Z pierwszego zrzutu ewidentnie widać, iż w bazie masz certyfikat, który wygasł. Musisz go znaleźć i usunąć. W miejsce z wpisem tego certyfikatu możesz zaimportować ten nowy aktualny - innym problemem może być źle wystawiony nowy certyfikat (błędne wpisy określające serwer). A mam właśnie takie wrażenie, że admin twojego konta dał ciała przy wystawianiu certyfikatu typu self-signed (notabene jak płacisz za to konto to pomyśl ile jest warte takie szyfrowanie połączenia gdy certyfikat jest wystawiany przez firmę dostarczającą konto i nie jest autoryzowany przez zaufane CA - dla mnie to dyskwalifikuje taką firmę - takie postępowanie jest dobre dla kont darmowych, ale dla płatnych to już przegięcie). Najlepiej dołącz tutaj jako załącznik ten nowy certyfikat i napisz dokładny adres serwera smtp/pop3 do jakiego się łączysz - obadam sprawę i ci dam znać. IMVHO na 99% nowy certyfikat w składnicach ma niepoprawne wpisy CommonName określające serwer z jakim ma być używany ten certyfikat. Jeżeli tak jest to najzwyczajniej jest to błąd niedouczonego admina, który generował certyfikat.

Co do tłumaczenia administratora to jest na odwal. Jak już używasz połączeń szyfrowanych to certyfikat jest potrzebny! KONIEC i KROPKA
Oczywiście ze słów administratora można wywnioskować, że serwer SMTP twojego dostawcy konta nie wymaga bezpiecznego połączenia, czyli wystarczy użyć dla serwera wysyłki połączenia zwykłego a nie szyfrowanego, ale to jest właśnie "odpowiedź na odwal".