51

Odp: Inny problem z certyfikatem

lazik napisał/a:

Najlepiej dołącz tutaj jako załącznik ten nowy certyfikat i napisz dokładny adres serwera smtp/pop3 do jakiego się łączysz - obadam sprawę i ci dam znać. .

a jak dołączyć plik z certyfikatem jako załącznik?
bo dane smtp/pop3 wrzucę jako fotosik, prawda?

52

Odp: Inny problem z certyfikatem

umieść na jakimś serwerze plików: np. rapidshare, sendspace, hotfile, chomik itd....

W danych serwerów pop3/smtp chodzi głównie o ich nazwy.

53

Odp: Inny problem z certyfikatem

lazik napisał/a:

umieść na jakimś serwerze plików: np. rapidshare, sendspace, hotfile, chomik itd....

W danych serwerów pop3/smtp chodzi głównie o ich nazwy.

witaj,
wszystkie dane wysłałem na Twój PM
pozdrawiam
pasmo70

54

Odp: Inny problem z certyfikatem

administrator odpisał mi:
Proszę dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi bat'a i zaakceptować
otrzymywany certyfikat lub użyć portu 587 dla połączenia nieszyfrowanego.

i co mam począć...?

55

Odp: Inny problem z certyfikatem

A co ja mam ci odpowiedzieć? Jakbym napisał to co o tej odpowiedzi sądzę zrobiłoby się zapewne przykro osobie nieobecnej na tym forum.
Jedno jest pewne: problem nie dotyczy TB a błędu w generowaniu certyfikatu i za to odpowiada osoba, która certyfikat generowała. Admin próbuje zaakceptować sytuację w której przykładowo adres strony twojego banku to www.mbank.pl a łaczysz się do strony, która certyfikuje połączenie dla BRE Bank. Niby właściciel jest ten sam, ale skąd niby masz mieć pewność? A jak strona jest fake i certyfikat podrobiony? Po to wymyślono certyfikaty i ich strukturę by jednoznacznie określały kto, kogo i do czego certyfikuje. Sorry ale jak admin tego nie rozumie to lepiej od niego uciec. Po co się szarpać z nieukami?

56

Odp: Inny problem z certyfikatem

lazik napisał/a:

Sorry ale jak admin tego nie rozumie to lepiej od niego uciec. Po co się szarpać z nieukami?

wielkie dzięki lazik za cierpliwość
bardzo mi pomogłeś
pozdrawiam
pasmo70

57 (edytowany przez Meszuge 2012-12-13 13:24:41)

Odp: Inny problem z certyfikatem

Bat 5.0.36. Problem pojawił się dwa dni temu i dotyczy poczty hotmail. Początkowo zdarzało się to czasem, ale dziś już za każdym razem.

Nieznany certyfikat

Zapis w dzienniku:
!2012-12-13, 10:21:57: FETCH - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Nie znaleziono wydawcy tego ciągu certyfikatów).

mkosinski napisał/a:

Przed uruchomieniem usuń plik RootCA.ABD w katalogu z pocztą.

Wskazany plik usunięty - efektów zero. Zresztą tworzony jest ona natychmiast na nowo, po każdym uruchomieniu programu.

Jakieś inne rozwiązania? :-)

58

Odp: Inny problem z certyfikatem

witam

nie wiem czy to komus pomoze, ale mam nadzieje ze tak - problem dotyczyl live.com i spowodowany jest nowym certyfikatem root microsoftu smile mam nadzieje, ze pomoze przy hotmail.com takze

slowa kluczowe: com, microsoft, corp, redmond, MSIT Machine Auth CA 2., the bat live.com problem authority, microsoft internet authority root certificate

root cert mozna sciagnac ze strony: https://corp.sts.microsoft.com/Onboard/CertRenewal.html

https://corp.sts.microsoft.com/Onboard/ … _certs.zip

poniewaz nie wchodzily mi do the bata te certyfikaty recznie je wyciagnalem z pliku p7b i zapisalem jako cert wszystkie, ktore tam byly

do sciagniecia: https://dl.dropbox.com/s/hfyjjkqu5k5frg … a_2012.zip

meczylem sie kilka dni z tym, az teraz znalazlem rozwiazanie wink na stronie mozilli nie ma tego CA wink

59

Odp: Inny problem z certyfikatem

oczywiscie instrukcja jest prosta: rozpakowac zip, ksiazka adresowa -> importuj z pliku certyfikat x.509, wybrac wszystkie crt wink
nastepnie sprawdzic poczte i mozna juz dodac do zaufanych smile

60

Odp: Inny problem z certyfikatem

nimda napisał/a:

oczywiscie instrukcja jest prosta: rozpakowac zip, ksiazka adresowa -> importuj z pliku certyfikat x.509, wybrac wszystkie crt wink
nastepnie sprawdzic poczte i mozna juz dodac do zaufanych smile

Rozumiem, że chodzi o pliki 11.cer, 12.cer, 13.cer, 14.cer. :-)
W każdym razie z nimi zrobiłem tak, jak radziłeś i nie jest wykluczone, że to właśnie o to chodziło.

Dziękuję. :-)