1

Temat: TheBat! + GnuPG + GPGshell

Witam.
Mam następujący problem odnośnie szyfrowania tekstu wiadomości. Używam kombinacji jak w temacie. Moja wersja The Bat!  4.2.23. Posiadam klucze publiczne odbiorców tylko jest to klucz ogólny dla kilkunastu użytkowników posiadających maile w formie ...@adres.com. Chciałbym zrobić coś takiego żeby program szyfrował mi określonym jednym kluczem dla wszystkich adresów @adres.com. W tej chwili używam tego w ten sposób że wymieniłem się kluczami publicznymi w kilkoma adresami ...@adres.com i działa. Tylko przy większej liczbie adresów staje się to kłopotliwe.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

2

Odp: TheBat! + GnuPG + GPGshell

Może zadam trochę inne pytanie. Piszę wiadomość do użytkownika i chcę go zaszyfrować wybranym przeze mnie kluczem a nie żeby Bat szukał automatycznie klucza takiego jak adres email. Jest taka możliwość ?

3

Odp: TheBat! + GnuPG + GPGshell

Tak, użuwając kryptografii symetrycznej. AFAIK gpg używa asymetrycznej, więc musisz mieć klucz prywatny nadawcy i klucz publiczny adresata by cokolwiek zaszyfrować.

4

Odp: TheBat! + GnuPG + GPGshell

Czyli reasumując. Majac klucz publiczny o ID imie@adres.pl nie mogę nim zaszyfrować wiadomości email i wysłać na adres nazwisko@adres.pl ?

5

Odp: TheBat! + GnuPG + GPGshell

AFAIK -> nie