1

Temat: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

Mam problem z ustawieniem filtra na spamowe wiadomości np. z o2 i onetu. W polu "od" jest zawsze ta sama wiadomość "reklama wysłana przez itp"

Mam angielską wersję the bat 4.0. Nie działa mi filtrowanie jakkolwiek ustawię czy w polu "header field > to >" czy "header" w każdym ustawiałem warianty "match/is/contains/contains all" i nic ...pozostałe filtry (po nadawcach) działają ok
Mam ich kilkanaście ale to chyba nie za dużo? tak pomyślałem, bo w tym jednym jak te warunki zapełniają otwarte okno  to chwilowo cos się psuje z wyświetlaniem tego keidy przewijam w dół hmm

2

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

Spróbuj może skonfigurować oddzielny filtr, ponieważ gromadzenie wielu warunków w jednym filtrze nie jest najlepszym rozwiązaniem (sprawdzanie jednego skomplikowanego warunku jest mniej efektywne niż sprawdzanie wielu prostych warunków). Filtr z podanym przez Ciebie warunkiem powinien działać, ale dla pewności skopiuj go i zamieść na forum. Wtedy będzie można sprawdzić gdzie jest przyczyna problemu.

3

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

Dzięki za odpowiedź. Sprobowalem ponownie zdefiniowac wszystko w odrebnym filtrze i jest przebysk...ale to z innego powodu: sprobowalem nowego ustawienia "ends with" i to zadzialalo (doszedlem do tego metoda prob i bledow)

to juz drugorzedna kwestia teraz ale dalej nie wiem dlaczego pozostale ustawienia nie dzialaja, chyba trzeba to uznac za blad programu hmm

4

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

winh8r napisał/a:

to już drugorzędna kwestia teraz ale dalej nie wiem dlaczego pozostałe ustawienia nie działają, chyba trzeba to uznać za błąd programu hmm

Niekoniecznie jest to błąd, być może w nagłówkach jest coś, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Ponawiam prośbę o skopiowanie i wklejenie tutaj tego filtru - być może uda się zdiagnozować do końca przyczyny jego niedziałania. Często zdarza się tak, że filtry lub warunki kolidują ze sobą i wówczas jeden z nich przestaje działać.

5

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

Tylko jak mam skopiować filtr ?! Przesyłam screen z ustawień. Prócz widocznych dodatkowo w "share with" są zaznaczone wszystkie konta. Obecnie już działa z dodatkowymi warunkami "ending with". A warunki były dodawane jeden po drugim również więc kolidowania raczej bym nie podejrzewał

http://img130.imageshack.us/img130/8532/81901112.jpg

6

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

Kopiujesz filtr za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+C, wklejasz za pomocą Ctrl+V (do edytora tekstowego) - patrz podręcznik. Nie musisz jednak już tego robić, bo na podstawie obrazka chyba widzę, gdzie popełniasz błąd: w oryginale jest zapewne słowo "wysłana", a nie "wyslana" - i dlatego działa tylko jeden warunek sprawdzający obecność adresu e-mail.

Poza tym filtr zawiera niepotrzebnie cztery powtórzenia warunku, wystarczy jeden lecz poprawnie skonstruowany.

7

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

No tak. Banał i nieuwaga były przyczyną zamieszania  najwidoczniej - to musiało być to. W drugim przypadku miało być "użytkownicy". Nie wiem czemu ten dureń nie kopiował mi tam polskich znaków a ja w ogóle nie zwracam uwagi jak coś czytam czy one tam są czy nie wink

Zresztą czasem w nowym mailu w ogóle nie działały mi polskie znaki - nie reagował na alt -nie wiem od czego to zależało sad

Zmieniłem teraz na polski język w aplikacji i kopiuje ten nagłówek poprawnie.

Ale nie! Nawet po zmianie języka i zrestartowaniu programu: To nie w kopiowaniu jest problem, on tam w ogóle nie akceptuje polskich znaków ! Po zamknięciu okna filtra i otworzeniu ponownie "ł" zmienia sie na "l" i inne analogicznie, po próbach stwierdzam, ze tylko "ó" zostaje normalnie. A więc jednak błąd aplikacji hmm ?

8

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

Zmiana języka w The Bat! oznacza praktycznie tylko zmianę opisów menu i etykiet w oknach programu. Wszelkie pola edycyjne korzystają raczej z ustawień systemowych i opisany przez Ciebie problem wiązałbym z Windows, a nie z samym programem. Sprawdź czy przypadkiem podczas wpisywania nie masz w systemie włączonej innej klawiatury niż PL.

9

Odp: problem z filtrowaniem przez zawartość pola "to"

Piwo dla Ciebie! big_smile
Ustawienie klawiatury było polskie ale pozostałe ustawienia językowe miałem angielskie (oryginalny system mam w tej wersji), pomimo iż kiedyś ustawiałem na początku  na polskie, tylko ze dawno tam nie zagladalem wink Po zmianach i restarcie win juz zachowuje polskie znaki w warunkach filtra.
Co nie zmienia faktu, ze tylko w the bat ujawnily sie jakies problemy

Puenta: zlikwidowac polskie znaki!! ;P