Temat: Pobieranie wiadomości wysłanych na serwerze

Witam,
nie jestem doświadczonym użytkownikiem programów obsługujących pocztę.
Mam jednak pytanie. Wspólnie w 3 osoby korzystamy z jednej skrzynki pocztowej ( na serwerze 02.pl ). Mamy dość często problemy z wyszukiwaniem wiadomości (korzystamy razem z tej jednej skrzynki ponieważ jest ona podpięta pod użytkownika allegro,który sporo sprzedaje wiele produktów i trzeba np. wyszukać nick lub kolor produktu , który docelowo wybrał klient) I chodzi mi aby osoba posługiwała się docelowo programem thebat WYŁĄCZNIE jako wyszukiwarka, ale aby w programie były zarówno wiadomości odebrane jak i wysłane z serwera. Czyli poprzez program the bat nie byłyby wysyłane ŻADNE maile - jedynie ich wyszukiwanie (ALE ZARÓWNO TYCH ODEBRANYCH JAK I WYSŁANYCH Z SERWERA NA KTÓRYM BYŁABY PROWADZONA BIEŻĄCA KORESPONDENCJA)
Czy to jest w ogóle możliwe???
Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję !!

Pozdrawiam!
Bartek

2

Odp: Pobieranie wiadomości wysłanych na serwerze

Niestety, muszę Cię zmartwić. The Bat! może przeszukiwać nawet w bardzo zaawansowany sposób tylko te wiadomości, które zostały przez niego pobrane na lokalny komputer. Obsługa poczty na serwerze przez przeglądarkę internetową to zupełnie inne zagadnienie. Jeśli chcesz użyć The Bat! jako wyszukiwarkę, musisz najpierw przesłać do niego wiadomości z serwera pocztowego. Jeżeli program Webmail na serwerze O2 umożliwia takie przekierowanie wysyłanych wiadomości, to trzeba w nim to ustawić na stałe lub pamiętać o tym przy każdej wysyłce.

Nie znam serwera O2, ale z wielu informacji podawanych przez użytkowników chociażby na tej stronie wynika, że nie jest to serwer godny polecenia, szczególnie do komercyjnych zastosowań. Może jednak warto zastanowić się nad jego zmianą lub zorganizować obieg korespondencji w inny sposób? A może w programie na serwerze jest wyszukiwarka, która umożliwi Ci żądane wyszukiwanie danych?

3

Odp: Pobieranie wiadomości wysłanych na serwerze

Dzięki za szybką odpowiedź. Serwer o2.pl w 80% spełnia nasze oczekiwania, ale chodzi o te 20% - ja bym to nazwał słabsze dni TLENU. I dlatego szukam programu, który zarchiwizuje mi całą korespondencję z tego serwera (pobrane i wysłane) i na bieżąco będzie ją uaktualniał - natomiast na serwerze będzie cały czas korespondencja na bieżąco istniała...
Czy to w ogóle możliwe??

Bartek

4

Odp: Pobieranie wiadomości wysłanych na serwerze

Tak jak napisałem, nie znam tego serwera i nie wiem jak działa program typu webmail obsługujący na nim pocztę przez WWW. Wiem, że na innych serwerach jest to możliwe, tak aby wysłane wiadomości trafiły do skrzynki odbiorczej POP3 i stały się dzięki temu dostępne dla pobrania przez normalny program pocztowy.

P.S. Zapewne problem można rozwiązać gdy korzysta się z serwera pocztowego obsługującego protokół IMAP, a nie POP3. Wtedy program pocztowy synchronizuje zawartość swojej bazy danych z pocztą na lokalnym komputerze z zawartością poczty na serwerze. The Bat! w obsłudze protokołu IMAP nie jest najlepszy, ale w najbliższym czasie autorzy chyba to poprawią. Warunek jest jeden - Twój usługodawca musi udostępniać konta IMAP.

5

Odp: Pobieranie wiadomości wysłanych na serwerze

Ok! Zadzwonię jutro do tlenu zobaczę co mi powiedzą. Dzięki Zygmunt za klika podpowiedzi!