Temat: Hurtowe odczepienie załączników z wiadomości do folderu

Witam

Mam:
TB 3.99 KŚ + WinXP

We właściwościach konta email miałem ustawione przechowywanie załączników w treści wiadomości. Chciałbym załączniki jednak przechowywać oddzielnie w katalogu.
Zmieniłem ustawienie we właściwościach konta, ale
czy dla już wcześniej odebranych wiadomości można zbiorczo wykonać oddzielenie od nich załączników tak, aby zapisały się do tego katalogu?
Czyli o stworzenie sytuacji, jak gdyby opcja przechowywania załączników w katalogu a nie w treści wiadomości była od początku włączona.

pzdr.
Grześko

2

Odp: Hurtowe odczepienie załączników z wiadomości do folderu

AFAIR będzie stosowane dla nowych. Sprawdziłbym jedynie czy zadziała myk z ponownym przefiltrowaniem wiadomości.

3

Odp: Hurtowe odczepienie załączników z wiadomości do folderu

Według mnie powinien pomóc eksport wszystkich wiadomości do pliku w formacie uniksowym, usunięcie "starych" wiadomości i ich ponowny import (przy włączonej opcji zachowywania załączników we wskazanym katalogu). Oddzielenie załączników za pomocą filtrów nie uda się z tego powodu, że filtry mogą tylko tworzyć kopie załączników - nie naruszają jednak oryginału.

Oczywiście, jak przy wszelkich operacjach tego typu, lepiej mieć pod ręką aktualną kopię zapasową.