Temat: Uprawnienia Administratora TB V.4.2.23

Witam

Wczoraj stwierdziłam, że wypróbuję The Bata V.4.2.23. Zainstalowałam sobie wszystko ładnie, skonfigurowałam konta i byłam prawie gotowa to back-up'a, jednak na drodze stanął mi pewien problem. We wcześniejszych wersjach The Bata była opcja ustawienia konta Administratora. Lokalizacja była:  Opcje --> Sieć i Administracja --> Zakładka "Uprawnienia". W wersji The Bata 4.2.23 jednak jej nie widzę, nie wiem czy po prostu jej nie ma czy ustawia się to w inny sposób. Z klienta pocztowego korzystam ja i kilka innych osób w moim domu i ta opcja okazała się bardzo przydatna we wcześniejszym użytkowaniu.

Czy ktoś jeszcze natknął się na taki problem? Jeśli tak, może zna rozwiązanie?
Jest jakiś sposób na aktywacje funkcji Administratora czy też trzeba przesiąść się na starszą wersję programu?
Proszę o szybką odpowiedź, co można zrobić z tym fantem?

2

Odp: Uprawnienia Administratora TB V.4.2.23

Funkcje różnicowania uprawnień użytkowników nie są dostępne przy pracy w trybie szyfrowanym w wersji Professional programu The Bat!. Wszystkie konta mają wówczas uprawnienia administratora. Nie ma także możliwości zabezpieczania hasłem poszczególnych kont, gdyż dane są zabezpieczone jednym hasłem głównym ustalonym podczas instalacji programu. Czyżbyś podczas instalacji wybrała taki tryb pracy?

3

Odp: Uprawnienia Administratora TB V.4.2.23

Witam
Czyli jeśli dobrze rozumiem, nie powinnam była ustalać hasła głównego i wtedy zakładka administratora byłaby dostępna w Sieci I Administracji?

4

Odp: Uprawnienia Administratora TB V.4.2.23

Zgadza się. Tryb szyfrowany powoduje zablokowanie kilku funkcji, w tym możliwości tworzenia grup kont o zróżnicowanych uprawnieniach.

Aby ponownie zainstalować The Bat! w trybie bez szyfrowania, musisz najpierw usunąć całkowicie z komputera obecną instalację, łącznie z wpisami do rejestru. Szerszy opis znajdziesz w podręczniku.

5

Odp: Uprawnienia Administratora TB V.4.2.23

Dzięki serdeczne za pomoc! smile