Temat: Problem z ksiazka adresowa

Witam!

Po zainstalowaniu wersji 4.2.23 nie dziala modul ksiazki adresowej.
The Bat nie przywrocil jej z kopii zapasowej, wrzucenie na sile plikow ksiazki do katalogu The Bat nic nie daje, nie mozna w samej ksiazce dodac nowego kontaktu, nie dziala import.

Sam The Bat dziala doskonale, pobiera i wysyla poczte.
Przeinstalowanie programu nie pomaga, upgrade do 4.2.36 tez nic nie dal.
Mam Win7 Home Premium.


Co zrobic, zeby ksiazka znow zaczela dzialac?

2

Odp: Problem z ksiazka adresowa

Książka adresowa jest w plikach ABD w folderze głównym poczty w TB. Sprawdź czy masz prawa zapisu i odczytu do tego pliku.

3

Odp: Problem z ksiazka adresowa

Sprawdzone - mam uprawnienia.

Ale nawet jakbym nie mial uprawnien, to chyba przycisk tworzenia nowego kontaktu powinien dzialac i ewentualnie podczas zapisywania odmowic wykonania operacji, czy sie myle..?
To samo z importem - przycisk w ogole nie reaguje.

4

Odp: Problem z ksiazka adresowa

Sprawdź jeszcze we właściwościach książki adresowej ścieżkę przechowywania pliku *.ABD i czy zgadza się to z jego faktycznym położeniem na dysku. Czy w starej instalacji miałeś wszystko w takich samych katalogach?

5 (edytowany przez donandress 2010-05-10 19:45:06)

Odp: Problem z ksiazka adresowa

Ale po otwarciu modulu ksiazki mam tylko "wyniki szukania" oraz "usuniete pozycje", nie ma pozycji "personal address book", ktora byla do tej pory.

We wslaciwosciach kazdego z kont mailowych, ktorych uzywam, moge zmienic opcje "domyslna ksiazka adresowa" z "domyslna" na "personal address book". Czy to o to chodzi?
Bo szczerze mowiac nie wiem jak sprawdzic w TB sciezke do tych plikow.


Ciezko powiedziec, ze mialem w takich samych katalogach. Na pewno mialem w domyslnych katalogach z domyslnymi nazwami wszystkich plikow. Po zmianie z XP na Win7 zmienila sie sciezka plikow poczty TB, a tym samym ksiazki adresowej. Ale po pierwsze TB o tym wie i instaluje program w odpowiednim (nowym/zmienionym) miejscu, po drugie, po nieudanym przywroceniu backupu, recznie wrzucilem pliki ksiazki adresowej i mimo to TB ich nie wykryl...

6

Odp: Problem z ksiazka adresowa

Właściwości książki adresowej można sprawdzić otwierając panel konfiguracyjny książki (np. za pomocą klawisza F8). Jakaś książka powinna tam być na liście i po kliknięciu jej nazwy prawym klawiszem myszy będziesz mógł z menu kontekstowego wybrać pozycję Właściwości. Tam powinna być wpisana ścieżka do pliku książki i tam możesz tę ścieżkę ustawić.

Niestety, przy odtwarzaniu danych z kopii zapasowej The Bat! nie potrafi chyba zmienić niektórych ścieżek - i zapewne to u Ciebie się stało. Trzeba wówczas dostosować je ręcznie do nowej instalacji.

P.S. Jeśli na liście nie ma żadnej książki, utwórz ją i podaj ścieżkę do istniejącego pliku (wcześniej skopiowawszy go gdzieś w bezpieczne miejsce).

7

Odp: Problem z ksiazka adresowa

Coz, tak jak pisalem wczesniej, na liscie nie bylo zadnej ksiazki, ale zadzialala opcja "otworz ksiazke", ktorej przez nieuwage nie probowalem. Teraz faktycznie moge sprawdzic wlasciwosci.
Dobrze, ze mialem jeszcze stara instalacje Win, bo bym sie pozbyl ksiazki adresowej wink

Dzieki za pomoc w kazdym razie!