1

Temat: The Bat służy do rozsyłania spamu

Nie jestem użytkownikiem The Bat'a, ale niesamowita niechęc do ostatnich wybryków tego programu zachęciła mnie do rejestracji na tym forum. Czy zdał już sobie ktoś sprawe, że po sieci krąży e-mail od "Doctor" z cennikiem leków na jakiejs stronie? Ja już miałem tę przyjemność. Dostaję takie maile kilka razy w tygodniu. Co ciekawe e-mail zawsze pochodzi z innego adresu, a nawet z innych krajow, ale zawsze w meta tagu mailer znajduje The Bat! w wersjach narazie od 2.0.0 do 2.0.6. Załatajcie wreszcie sobie ten programik, albo zostancie przy outlookach bo i tak nie widzę rożnicy w bezpieczeństwie. Zróbcie cokolwiek...

Pozdrawiam Was, The Batowi spamerzy!

2

Odp: The Bat służy do rozsyłania spamu

Nie wywołuj popłochu chłopie! Spamer może używać tak jak TB jak również i Outlooka i innych setek programów pocztowych. Popatrz na msgid. Jesteś pewny, że nagłówek mailer nie był spoofowany? To stara niedorobiona metoda spamerów. Sam TB niczego bez twojej wiedzy nie rozsyła.

3

Odp: The Bat służy do rozsyłania spamu

mowpd napisał/a:

Czy zdał już sobie ktoś sprawe, że po sieci krąży e-mail od "Doctor" z cennikiem leków na jakiejs stronie? Ja już miałem tę przyjemność. Dostaję takie maile kilka razy w tygodniu. Co ciekawe e-mail zawsze pochodzi z innego adresu, a nawet z innych krajow, ale zawsze w meta tagu mailer znajduje The Bat! w wersjach narazie od 2.0.0 do 2.0.6. Załatajcie wreszcie sobie ten programik, albo zostancie przy outlookach bo i tak nie widzę rożnicy w bezpieczeństwie. Zróbcie cokolwiek...

Pozwoliłem sobie na ten obszerny cytat w celach edukacyjnych, ponieważ jasno pokazuje on brak wiedzy charakterystyczny dla większości użytkowników Internetu. Już pierwsze zdanie świadczy o tym, że Autor tej informacji trafił kulą w płot. Następne tylko to potwierdzają...

Teraz kilka wyjaśnień: Automatyczne kojarzenie jakiegokolwiek programu pocztowego z rozsyłaniem spamu jest błędem. Nawet "outlooki", które wytwarzają większość danych w poczcie elektronicznej, nie mogą być z tym kojarzone. Nawet jawny wpis programu widniejący w nagłówku wiadomości nie oznacza, że ten właśnie program został użyty do wysyłki niezamawianych treści (nie wspominając o adresach nadawcy).

Sądzę, że Autor pomylił samo rozsyłanie spamu z podatnością niezałatanych programów pocztowych lub systemów operacyjnych Wiodącego Producenta na ataki wirusów lub złośliwych użytkowników sieci, które mogą doprowadzać do nieautoryzowanego wysyłania poczty z komputerów Bogu ducha winnej ofiary. Zapewniam z całą odpowiedzialnością, że The Bat! nie ma takiego trybu pracy. Oczywiście, jak każdy program pocztowy, umożliwia świadome wysłanie dowolnej wiadomości - dochodzimy zatem do sedna sprawy, czyli złośliwych użytkowników. W The Bat! akurat w tym obszarze nie ma czego łatać, jemu nawet odbiór i przeczytanie zawirusowanej wiadomości w niczym nie zaszkodzi!

Skoro Autor ostrzeżenia nie widzi różnicy w bezpieczeństwie "outlooków" i The Bat! (podkreślając na wstępie, że nie jest użytkownikiem The Bat!), to wypada tylko żałować, że dotychczas sam się o tej różnicy nie przekonał. Gorąco mogę mu polecić instalację The Bat! i sprawdzenie na własnej skórze, że nie trzeba będzie oglądać niechcianych wiadomości (które tak głęboko Go doświadczyły, że po swoim świadomym wejściu na dziwną stronę wyładował złość na nieznanym Mu programie).

Dodam jeszcze, że moja opinia na temat The Bat! potwierdzona jego intensywnym używaniem od siedmiu lat, jest również systematycznie potwierdzana przez różne gremia. Oto co można np. znaleźć na stronie http://www.softpedia.com/progClean/The- … -5991.html na temat ostatniej wersji (podobnie były oceniane wcześniejsze):

The Bat! Professional 3.62.14 - SOFTPEDIA "100% CLEAN" AWARD

This software product was tested in the Softpedia labs on: 14 June 2005

Softpedia guarantees that The Bat! Professional 3.62.14 is 100% CLEAN, which means it does not contain any form of malware, including but not limited to: spyware, viruses, trojans and backdoors.

This software product was tested thoroughly and was found absolutely clean, therefore it can be installed with no concern by any computer user. However, it should be noted that this product will be retested periodically and the award may be withdrawn, so you should check back this page and especially the date of testing shown above.

4

Odp: The Bat służy do rozsyłania spamu

Well, well, well jeśli chcesz mogę ci na szybko napisać skrypt w PHP, który będzie rozssyłał spam z programu pocztowgo MowPD Mailer, tudzież Benedict IXI Mailer, albo co sobie tylko wymyślisz... i to bez dotykania żadnego programu pocztowego.