Temat: Problem z wysyłaniem poczty (CRAM-MD5)

Witam
dysponuje The Bat w wersji 4.0.38. Poczta w zasadzie się wysyła, ale w logu mam za każdym razem zapisywane błędy

2010-07-18, 11:22:11: SEND  - Połączono z serwerem SMTP
2010-07-18, 11:22:11: SEND  - Potwierdzanie tożsamości (programowo CRAM-MD5)...
2010-07-18, 11:22:16: SEND  - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: authorization failed (#5.7.0)
2010-07-18, 11:22:16: SEND  - Potwierdzanie tożsamości (proste)...

po drugiej stronie mam qmail. MD5 mam w kliencie wyłączone. Czy to może być jakoś wymuszane przez qmaila ?

Bardzo prosze o jakieś sugestie.

pozdrawiam serdecznie,

Paweł

2

Odp: Problem z wysyłaniem poczty (CRAM-MD5)

Wymuszane przez qmail raczej być nie powinno.

Sprawdź, czy w ustawieniach zaawansowanych SMTP masz odznaczone wszystko poza pierwszym checkboxem oraz czy w
ustawieniach POP3/IMAP nie masz włączonej autoryzacji MD5 (SMTP domyślnie pobiera ustawienia właśnie stamtąd).

3

Odp: Problem z wysyłaniem poczty (CRAM-MD5)

Nigdzie nie mam zaznaczonej opcji MD5. Wczesniej nie mialem tego problemu. Dopiero po zmianie serwera pocztowego to sie pojawilo i to tylko przy sciaganiu pocztu. Moze ktos ma jakies pomysly?

pozdrawiam

Paweł

4

Odp: Problem z wysyłaniem poczty (CRAM-MD5)

Sprawdź jeszcze w ustawieniach konta (w sekcji Serwery) czy przypadkiem nie masz włączonej opcji jednoczesnego pobierania i wysyłania poczty. Może to ustawienie przeszkadza?

5

Odp: Problem z wysyłaniem poczty (CRAM-MD5)

Nie mam tej opcji zaznaczonej, od pobierania rownoczesnie i wysylania poczty. Nie mam juz pomyslow. Moze ktos cos jeszcze podpowie.

pozdrawiam,

Pawel

6

Odp: Problem z wysyłaniem poczty (CRAM-MD5)

W POPie ustawione takie uwierzytelnianie a w SMTP używanie ustawień serwera poczty przychodzącej?