Temat: Problem z Batem - Odebrane 0 ??

Witam
Mam taki problem obudzilem sie dzis rano wlaczylem kompa i  bata a tu kilka kont w pozycji odebrane ma 0.
Na kazdym koncie w pozycji odebrane mialem min 100 wiadomosci teraz jest 0.
Nie wszystkie konta sie wyzerowaly ale niestety wyzerowaly sie te ktore uzywam na codzien.
Czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji nie chcialbym stracic tych maili?
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Czarek.

2

Odp: Problem z Batem - Odebrane 0 ??

czarek25 napisał/a:

Mam taki problem obudzilem sie dzis rano wlaczylem kompa i  bata a tu kilka kont w pozycji odebrane ma 0. /.../ Czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji nie chcialbym stracic tych maili?

Ja także mam podobny problem, chociaż jest już południe. Obudziłem się, przeczytałem Twój alarmujący list i stwierdziłem, że zniknęła moja czarodziejska kula. Kula (lub inne czarodziejskie narzędzie, np. różdżka) jest mi potrzebna do wydobycia informacji o wersji Twojego oprogramowania, o tym co robiłeś zanim wiadomości "zniknęły", o wersji Twojego systemu operacyjnego... Dopóki moja czarodziejska kula się nie znajdzie, w niczym nie mogę Ci pomóc.

3

Odp: Problem z Batem - Odebrane 0 ??

System operacyjny Windows XP Profesional
Bat 3.62.05
Nic nie robilem wczoraj wieczorem wylaczylem kopma dzis rano wlaczylem i nie ma maili. Tak po prostu.
Ale nie widac ubytku miejsca na dysku czyli nie skasowal tych maili., a wyglada to tak.  http://www.mariposita.neostrada.pl/images/bat.jpg
Kilka mailu sie juz odebralo od tego czasu. Ale kila kont ma wciaz 0. To sa te wszystkie konta ktore sa otwarte.

4

Odp: Problem z Batem - Odebrane 0 ??

czarek25 napisał/a:

Ale nie widac ubytku miejsca na dysku czyli nie skasowal tych maili., a wyglada to tak.  http://www.mariposita.neostrada.pl/images/bat.jpg

Nie wygląda najlepiej, lecz z nieco innego powodu. Zastanawia mnie duża liczba wiadomości w folderach Kosz - czyżbyś nigdy ich nie opróżniał? Widzę także, że nie masz żadnych dodatkowych folderów oprócz domyślnych, czyli wszystkie potrzebne wiadomości przechowujesz w folderach Odebrane. Takie podejście może powodować kłopoty jeśli pliki bazy wiadomości zaczynają się zbliżać do granicy 2 GB. Czy tak jest u Ciebie?

Próbę odzyskania wiadomości należałoby rozpocząć od skopiowania katalogu z pocztą (ze wszystkimi podkatalogami) w bezpieczne miejsce na dysku - będzie to prymitywna lecz skuteczna kopia zapasowa. Potem spróbuj w tych "pustych" folderach włączyć z operację Folder | Przeglądaj usunięte wiadomości. Jeśli się uda, zaznacz wszyskie wiadomości i naciśnij klawisz Delete, co przywróci je do normalnego stanu. Możesz także spróbować opcji Sprawdź integralność / Napraw w oknie porządkowania folderów - ale to rób  dopiero wtedy, gdy pierwsza metoda nie da pomyślnego wyniku.

Uwaga na przyszłość: nie trzymaj wszystkiego w folderach Odebrane, opróżniaj foldery Kosz, od czasu do czasu wykonuj porządki w folderach (kompresję i oczyszczanie) no i przede wszystkim zadbaj o posiadanie aktualnej kopii zapasowej!

5

Odp: Problem z Batem - Odebrane 0 ??

Dzieki za pomoc ale niestety nic nie pomoglo.(przegladaj usuniete wiadomosci nie moze nic przegladac poniewaz nic nie zostalo usuniete wedlug  niego co do integralnosci niestety nic nie moze wyszukac).
Kopie maili zrobilem odrazu rano jak tylko pojawilo sie 0 w odebranych.
Probowalem zakladac nowe konto i podkladac w odebrach np z konta mariposita do odebranych na nowym koncie ale on wciaz widzial tylko te kilka maili sciagnietych juz dzisiaj.
Niestety nie moge sobie pozwolic na kasowanie zbyt wielu maili poniewaz sa one mi potrzebne. Tak na marginesie robilem ostatnio porzadki w koszu i wyrzucilem z 1/3. caly folder z wszystkimi kontami zajmuje 700mb.
Co do kopii zapasowej niedawno takowa robiłem ale niestety nie moge tego robic dzien w dzien poniewaz dostaje ok 100 maili dziennie.
Niestety musze stwierdzic ze cos jest nie tak z programem skoro skasowal mi z kilku kont wszystkie maile w odebranych, nie moge sobie pozwolic ze stanie sie to jeszcze kiedys i choc podoba mi sie obsluga w bacie, jestem zmuszony zmienic klienta poczty:(
Jeszcze raz dzieki za probe rozwiazania problemu.

6

Odp: Problem z Batem - Odebrane 0 ??

czarek25 napisał/a:

Dzieki za pomoc ale niestety nic nie pomoglo.(przegladaj usuniete wiadomosci nie moze nic przegladac poniewaz nic nie zostalo usuniete wedlug  niego co do integralnosci niestety nic nie moze wyszukac).
Kopie maili zrobilem odrazu rano jak tylko pojawilo sie 0 w odebranych.
Probowalem zakladac nowe konto i podkladac w odebrach np z konta mariposita do odebranych na nowym koncie ale on wciaz widzial tylko te kilka maili sciagnietych juz dzisiaj.

Opisujesz niezbyt precyzyjnie to co robiłeś. Na czym polegało "podkładanie" na nowe konto? Czy przenosiłeś zawartość katalogu dyskowego z jednego katalogu Inbox do drugiego? Katalog na dysku a folder w The Bat! trochę się różnią, chociaż są ze sobą powiązane. Operacje przenoszenia poczty powinieneś wykonywać na katalogach dyskowych po wyłączeniu programu. Spróbuj jeszcze innej metody: pousuwaj z katalogów Inbox pliki Messages.tbi, które zawierają indeksy dla baz wiadomości (nie usuwaj plików Messages.tbb!). The Bat! sam odtworzy pliki indeksowe i może wtedy uda Ci się zobaczyć wiadomości, które znikły z pola widzenia.

czarek25 napisał/a:

Niestety nie moge sobie pozwolic na kasowanie zbyt wielu maili poniewaz sa one mi potrzebne. Tak na marginesie robilem ostatnio porzadki w koszu i wyrzucilem z 1/3. caly folder z wszystkimi kontami zajmuje 700mb.
Co do kopii zapasowej niedawno takowa robiłem ale niestety nie moge tego robic dzien w dzien poniewaz dostaje ok 100 maili dziennie.

To nie chodzi o usuwanie wiadomości, lecz o ich sensowne porozkładanie w różnych folderach, nie tylko w folderach Odebrane. One są najbardziej podatne na uszkodzenia, ponieważ przez nie odbywa się największy przepływ danych. Musisz po prostu utworzyć nowe foldery i sortować do nich napływające wiadomości zgodnie z jakimiś regułami. Porządki należy robić we wszystkich folderach, a foldery Kosz praktycznie powinny być puste. Wiadomości, które są Ci jeszcze potrzebne nie powinny znajdować się w folderze Kosz.

Mam odmienne zdanie na temat kopii zapasowej: przy dużym ruchu należy ją wykonywać jak najczęściej. Można przecież tworzyć raz na tydzień kopię pełną, a codziennie kopie różnicowe i to wszysko da się zautomatyzować z poziomu Terminarza.

czarek25 napisał/a:

Niestety musze stwierdzic ze cos jest nie tak z programem skoro skasowal mi z kilku kont wszystkie maile w odebranych, nie moge sobie pozwolic ze stanie sie to jeszcze kiedys i choc podoba mi sie obsluga w bacie, jestem zmuszony zmienic klienta poczty

Pracujesz na wersji beta, zatem wszystko jest możliwe i tym bardziej powinieneś często wykonywać kopie zapasowe. Mnie do tej pory nic takiego się nie przydarzyło, chociaż korzystam z The Bat! od ponad siedmiu lat, testując praktycznie każdą wersję beta.

7

Odp: Problem z Batem - Odebrane 0 ??

Przenosilem zawartosc katalogu mariposita do katalogu w nowym koncie oczywiscie przy wylaczonym bacie i pojawiaja sie maila w odebranych ale tylko te ktore sie sciagnely juz po tym jak bylo 0 w odebranych.
Z sytuacja ta tez spotykam sie pierwszy raz.
Po prostu tych maili juz nie ma . Tak jak by zostaly skasowane na pocztku myslalem ze wolne miejsce na dysku sie nie zmienilo ale przeciez te maile mogly zamjowac kilka mb a taka zmiana jest dla mnie malo zauwazalna przy stosunkowo duzej ilosci wolnego miejsca.
Sprawdzilem kilka kont ktore zostalu wyzerowane i tak jest na kazdym tak jak by skasowal wszystkie maile odebrane i storzyl nowe pliki.
Trudno teraz juz wiem ze nic nie da sie z tym zrobic.
Jeszcze raz dzieki za pomoc i zycze milego dnia.