Temat: Usuwanie wiadomości z serwera

Witam

Dokładnie chodzi mi zaznaczoną opcje "Usuwaj z serwera wiadomosci po usunięciu ich z kosza" która przestała mi działac od pewnego czasu. Wiem że w pierwszej używanej przeze mnie wersji na pewno działała - przy następnym logowaniu wiadomości były usuwane. Ostatnio jednak przez przypadek zalogowałem się na konto przez www i stwierdziłem że moja skrzynka jest zapchana.
Jesli to pomoże to obecna używana przeze mnie wersja to 3.65.03 - postawiona na świezo po formacie - maile zostały ściągnięte od nowa oraz konta skonfigurowane od nowa (problem z kopią zapasową niestety) i nadal nie są usuwane.

2

Odp: Usuwanie wiadomości z serwera

Narazie nic konkretnego nieprzychodzi mi na mysl.
Ale sprobuj odznaczyc funkcje mazania w nastawieniach konta.
Alt+Enter
Zarzadzanie poczta

Zrob restart Becika a potem ponownie zaznacz.

Na jakim serwerze masz konto?
Moze udalo by sie to nasymulowac z innego konta?
Tak przy okacji proponowalbym nowsza wersje Becika.

3

Odp: Usuwanie wiadomości z serwera

Konta mam m.in.na interii, o2,  i przed chwilą próbowałem na obu - niestety nadal nic - sądzisz że możę to być urok tej wersji bata ? Mam wogóle wrażenie że za pierwszym razem (zaraz po instalacji na świeżo) chyba coś mi tam usunął

4

Odp: Usuwanie wiadomości z serwera

Probowalem symulowac usuwanie wiadomosci z serwra po usunieciu z kosza na o2 ze swojego konta i to dziala bez problemu.
Moja wersja Becika 3.85..03
Moze cos by podpowiedzialy logi ale w tym temacie jestem narazie slabiutki.
Czasami mam problem z dostepem na o2 przez POP3, rozwiazuje to w ten sposob ze z inboxu na serwri musze przesunac wszystkie wiadomosci do innego adresara, nastepnie do pustego inboxu wysylam kontrolna wiadomosc. Sciagam ja przez POPa. Nastepnie staram sie przesunac wszystkie maily z powrotem do inboxu.
Jeszcze jest jedna mozliwosc aby wytworzyc zupelnie nowe konto na ktoryms z serwerow. I tam wyprobowac funkcje usuwania wiadomosci.

5

Odp: Usuwanie wiadomości z serwera

Nie rozumiem bo zaczęlo mi działać ... - może to ta wersja albo coś o czym nie wiem w konfiguracji, właściwie zrobiłem wszystko jak poprzednio

Program postawiłem od nowa, ale trochę nowszą wesję (3.80) - poprzedni dokładnie odinstalowałem. Konta konfiguruję od nowa, bo i tak kopia zapasowa mi się popsuła już przy poprzedniej instalacji smile Wiadomości ściągam od nowa więc będę miał dokładną kontrolę- na razie na drugim konfigurowanym koncie działa to bez zarzutu (interia, onet). Za jakiś czas porównam liczbę wiadomości w programie i na serwerze

pozdrawiam

6

Odp: Usuwanie wiadomości z serwera

Pobawię się trochę w grabarza, ale nie ma sensu zakładać identycznego tematu.

Problem dotyczy w sumie kilku kont. The Bat w wersji 4.2.23 zainstalowany od początku, jedynie wiadomości przywrócone z kopii.

1. Na gmailu nie oznaczał jako przeczytane, ani nie usuwał mi wiadomości. Zmieniłem w opcjach gmaila, żeby pobrane wiadomości oznaczał jako przeczytane, ale opcja z usuwaniem wiadomości po wywaleniu ich z kosza nadal nie działa hmm

2. Podobny problem mam z interią, która do tej pory działała dobrze. Tutaj też nie oznacza jako przeczytane, ani nie usuwa wiadomości z serwera po wywaleniu z kosza.

Konto na onecie wydaje się działać poprawnie, a ustawienia wszystkich są identyczne. Próbowałem już różnych metod, odznaczyłem "Usuwaj z serwera wiadomosci po usunięciu ich z kosza", potem restart, zaznaczyłem, restart i nic nie pomogło hmm Na każdym koncie mam, żeby zostawiał kopie na serwerze.
Pożyczyłem też od kumpla Voyagera i też nie chciało działać.

Może jakieś sugestie co może być nie tak?

7

Odp: Usuwanie wiadomości z serwera

Usuwanie wiadomości przez program działa nie na każdym serwerze. Gmail jest tego najlepszym przykładem i nie można tej funkcji użyć. Podobnie bywa z innymi serwerami, zatem nic tu nie można poradzić.