11

Odp: "nie można eksportować listu" - wersja 4.1.7

czy ktoś już wie jak problem rozwiązać?
od wczoraj mam system posadowiony na nowo (Vista), nowy Bat 4.2.36.4 zainstalowany i kopia odtworzona
pobieranie poczty bez problemu ale wysyłanie nie działa - pojawia się wspominany poniżej komunikat "nie można eksportować listu"...
czy trzeba będzie powrócić do jakichś starych wersji??

12

Odp: "nie można eksportować listu" - wersja 4.1.7

Najczęstszą przyczyną takich problemów jest działający w tle program antywirusowy. Proponuję wyłączenie kontroli wirusowej dla poczty wychodzącej.

13

Odp: "nie można eksportować listu" - wersja 4.1.7

wyłączyłem skanowanie poczty wychodzącej (G Data) - bez zmian - ten sam komunikat:(

14

Odp: "nie można eksportować listu" - wersja 4.1.7

Nie wiem jaka może być przyczyna tego tajemniczego komunikatu The Bat!. Może system Vista blokuje wysyłkę? Mam taką instalację u siebie na Vista 32-bit i nigdy takich kłopotów nie miałem. Sprawdź jeszcze w ustawieniach programów domyślnych w Vista czy tam The Bat! ma wszystkie uprawnienia.

15

Odp: "nie można eksportować listu" - wersja 4.1.7

"ten program ma wszystkie ustawienia domyślne" - to w programach domyślnych - wciąż ten sam komunikat przy wysyłce:(
chyba spróbuje z poprzednią wersją 4-0-20 czy coś takiego....

16

Odp: "nie można eksportować listu" - wersja 4.1.7

OK - usunąłem wersję 4-2-36-4 i zainstalowałem  poprzednią 4-0-20 (na szczęście posiadałem starą kopię zapasową) - wszystko jest teraz OK - odbieranie i wysyłanie - tak więc chyba problem nie jest w Viscie.....pozdrawiam

17

Odp: "nie można eksportować listu" - wersja 4.1.7

Sądzę, że Twój The Bat! jest w konflikcie z systemem Vista. Jeżeli możesz, wyciągnij z nowej wersji plik thebat.exe i po prostu wstaw go na miejsce starszej wersji (oczywiście, takie zabawy powinny być poprzedzone wykonaniem kopii zapasowej). Sprawdź czy wysyłka działa.

U mnie na komputerze z Vistą nie mogłem swego czasu przekonać systemu, aby uznawał The Bat! za domyślny program do obsługi poczty. Zabawa trwała dość długo, aż zastosowałem podmianę plików. W efekcie mam w rejestrze wpis do wersji 4.0.x, który jest programem domyślnym, lecz w rzeczywistości plik thebat.exe jest plikiem nowszym. Próbowałem korespondować z autorami na ten temat, ale oni u siebie nie mogli nic podobnego odtworzyć i tak już chyba zostało.