1

Temat: Sortowanie wiadomości w wątkach.

Czy Nietoperek umożliwia dwupoziomowe sortowanie wątków, tj. kolejność wątków oparta jest na jednym kryterium, za to kolejność wiadomości w wątku na innym? W szczególności chodzi mi o sortowanie wątków na zasadzie najmłodszy na górze, a  w wątku najstarszy na górze. Coś mi się wydaje że nie, ale może czegoś nie znalazłem.

2

Odp: Sortowanie wiadomości w wątkach.

Chyba nie można skonfigurować widoku listy wiadomości dokładnie tak jak chcesz. Autorzy wprowadzili wprawdzie opcję "Nowe sortowanie wątków", ale w różnych wersjach działa to różnie (w wersji 5 alfa jest znacznie gorzej niż było w 4.x). W wersji 4.2.36.4, czyli prawdopodobnie ostatniej z serii 4, mam dla list odebranych wiadomości następujące ustawienia, które są dla mnie optymalne: grupowanie według daty, wątki według odnośnika, sortowanie wiadomości rosnąco według daty utworzenia i włączoną dodatkowo opcję "Nowe sortowanie wątków". Ta ostatnia opcja powoduje, że wątek przeskakuje na górę po pojawieniu się w nim nowej wiadomości. Wypróbuj, może będzie Ci to odpowiadać.