1 (edytowany przez playglon 2011-02-20 15:31:13)

Temat: Problem z folderami wspólnymi

Witam wszystkich,
od 2 m-cy mam Bata Professional, wersja 4.2.42 i potrzebuję pomocy. Obsługuję 6 kont, stworzyłem sobie 4 foldery wspólne dla wszystkich kont. Kilka dni temu zniknęły mi z programu 3 konta, zaś foldery wspólne się powieliły. Udało mi się odzyskać pocztę, wszystkie konta działają znowu, ale za żadne skarby nie mogę usunąć pustych folderów wspólnych. Wiadomości z tych pierwotnych folderów wspólnych przeniosłem gdzie indziej - zrobiłem sobie dodatkowe konto. I teraz mam 8 folderów wspólnych w których nic nie ma i których nie daje się usunąć.

Przepatrzyłem forum, ale nic nie znalazłem. Na forach agielskojęzycznych znalazłem to: http://www.ritlabs.com/en/forum/index.p … essage7967 ale ja nawet nie mam plików o takich rozszerzeniach.

Uprzejmie proszę o pomoc.

Mam Win XP, po odpaleniu BAT po prostu zniknęły te konta i pojawiły się te skopiowane wspólne foldery.

Tutaj jest screen - wyczyściłem nazwy kont smile

http://www.freeimagehosting.net/uploads/42b9c58ca3.jpg

Dodam jeszcze, że jak teraz utworzę w programie jakiś folder wspólny to pojawia się wszędzie pod tymi zdublowanymi folderami. Wówczas ten nowo utworzony daje się usunąć, ale to co są widocznie na screenie niestety nie.

Bardzo uprzejmie proszę o pomoc.

2

Odp: Problem z folderami wspólnymi

Wejdź do właściwości folderów wspólnych i w belce tytułowej powinieneś mieć nazwę katalogu zawierającego dany folder. Zapisz sobie te katalogi, wyjdź z Nietoperza i spróbuj przenieść/usunąć te katalogi z poziomu systemu. Uruchom potem Nietoperza i zobacz, które z folderów wspólnych zostały odbudowane i  czy da się je teraz usunąć. Jeżeli tak, to ok. Jeżeli nie to wyeksportuj wszystkie listy, skasuj całą bazę i załóż wszystkie konta ponownie, bo coś się posypało wewnątrz bazy i możesz mieć dziwne efekty przy najmniej spodziewanych okazjach.
Dobra rada: ustaw sobie pozostawianie wiadomości na serwerze na np. 40-50 dni i co miesiąc rób kopię zapasową. Nawet jak coś ci się posypie to masz kopię z przed miesiąca i możliwość ściągnięcia wiadomości ponownie.

3

Odp: Problem z folderami wspólnymi

Próbowałem wcześniej tak już zrobić - ale nic nie dało. Bat odbudowywał tą strukturę sad Teraz jakby wogóle tych folderów wspólnych nie ma w systemie sad, bo nie widzę tych nazw katalogów jak daje właściwości na danych folderze.

Oczywiście robię kopię zapasową smile, i próbowałem - zrobiłem samą kopię kont i wywaliłem całą strukturę z systemu i po odtworzeniu kont było to samo. Zastanawiam się teraz nad odinstalowaniem BATa, zrobieniu kopi tylko z kont. I może wtedy się uda.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły

HELP!!!

4

Odp: Problem z folderami wspólnymi

Nie, nie, nie! Tylko nie kopia zapasowa, bo jak coś jest uszkodzone w konfiguracji to zostanie zachowane w tej kopii i nie pozbędziesz się problemu nigdy, a po drugie, Ritsom z tą kopią to coś nie wychodzi. Zrób tak: wyeksportuj wszystkie wiadomości na których ci zależy za pomocą Narzędzia|Eksport wiadomości. Ręcznie skasuj cały katalog z pocztą, skasuj także wszystkie wpisy w rejestrze dotyczące Bacika (nie pamiętam gdzie, ale w podgałęzi HCU\Software). Załóż i skonfiguruj wszystkie konta od nowa i zaimportuj wiadomości.

5

Odp: Problem z folderami wspólnymi

ok, spróbuję tak zrobić. Pytanko tylko w jakim formacie eksportować te wiadomości bo tam są opcje: .MSG, .EML, w formacie systemu UNIX.
Czy to nie ma znaczenia?

6

Odp: Problem z folderami wspólnymi

Witam

playglon napisał/a:

Pytanko tylko w jakim formacie eksportować te wiadomości ...

Jeśli można, swoje trzy grosze. Co prawda nie w The Bat, uratowało mi jednak skórę, eksport do każdego formatu. Licho nie śpi. Od przybytku głowa nie boli. Skasować zawsze można.
Grzegorz

7

Odp: Problem z folderami wspólnymi

Zaletą formatu Unix jest możliwość eksportu wiadomości do jednego pliku (po wcześniejszym zaznaczeniu wszystkich eksportowanych wiadomości) - z tego formatu korzystam najczęściej. W przypadku pozostałych formatów tworzy się tyle plików, ile było eksportowanych wiadomości.

8

Odp: Problem z folderami wspólnymi

Zaraz się będę brał za to wszystko tylko czy możecie sprecyzować ścieżkę do wpisów w rejestrze dla Bata. Informatykiem nie jestem sad i nie mogę znaleźć w systemie tego. I tak włączyłem sobie podgląd wszystkich plików smile, zupełnym laikiem też nie jestem smile

9

Odp: Problem z folderami wspólnymi

Chodzi o gałąź rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT. W podręczniku jest rozdział poświęcony temu zagadnieniu (Usuwanie programu The Bat!).