1

Temat: Usuwania duplikatów wiadomości - czy istnieje alternatywny sposób?

Witajcie, mam taki problem, że w wyniku połączenia kilku skrzynek doszło do tego, że mam w skrzynce odbiorczej wiele duplikatów tych samych wiadomości.

Wiem, że The Bat! wyposażony jest w opcję usuwania duplikatów, jednak w moim przypadku ona nie działa, ponieważ choć wiadomości są identyczne pod względem treści, tematu i daty utworzenia, to jednak różna jest ich data odebrania (widocznie odebrałem kilka razy tę samą wiadomość na różnych komputerach, nie usuwając jej z serwera).

Czy w takiej sytuacji, gdy standardowa opcja programu nie działa, istnieje możliwość wyszukania duplikatów wiadomości? Zależy mi na tym, żeby je odnaleźć i usunąć. Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

2

Odp: Usuwania duplikatów wiadomości - czy istnieje alternatywny sposób?

Nie podałeś istotnej informacji, a mianowicie numeru wersji swojego programu - a od tego zależy czy moja rada pomoże.

1. Wyeksportuj wszystkie wiadomości do pliku w formacie skrzynki Unix.
2. Utwórz w The Bat! tymczasowy folder i zaimportuj do niego wiadomości z pliku.
3. Uruchom w tym folderze usuwanie duplikatów.
4. Jeśli się to uda - usuń wiadomości z oryginalnego folderu, skompresuj i oczyść ten folder, a następnie przenieś do niego wiadomości z folderu tymczasowego.

Sztuczka polega na tym, że The Bat! w nowszych wersjach przy imporcie z pliku Uniksowego jako datę odbioru przyjmuje datę utworzenia wiadomości. Dzięki temu prawie bez zmian zachowuje się grupowanie wg wieku na liście wiadomości. Eksport i ponowny import w formacie MSG/EML także rozwiązuje sprawę duplikatów, ale tracisz wtedy grupowanie ponieważ wszystkie zaimportowane wiadomości uzyskują datę odbioru taką jak data importu.

3

Odp: Usuwania duplikatów wiadomości - czy istnieje alternatywny sposób?

Mam wersję 3.0.2.10
Moje pytanie wynikało z tego, że postanowiłem przenieść moje maile z dysku twardego do webmaila Gmaila. Po wgraniu ich do Gmaila zauważyłem, że liczba wiadomośc w folderze IMAP jest różna od tej na dysku. Zorientowałem się, że Gmail usuwa duplikaty wiadomości, więc dla porządku postanowiłem wyłapać duplikaty na moim HDD i tutaj także je usunąć, żeby mieć to samo na Gmailu i na dysku.

Dzięki za pomysł z tym eksportem. Zrobiłem tak i rzeczywiście wtedy funkcja usuwania duplikatów zadziałała, ale o dziwo usunęła mi więcej wiadomości niż Gmail! Zastanawiam się czy popełniłem jakiś błąd i skąd mogą wynikać te różnice.

4

Odp: Usuwania duplikatów wiadomości - czy istnieje alternatywny sposób?

Zygmunt napisał/a:

Nie podałeś istotnej informacji, a mianowicie numeru wersji swojego programu - a od tego zależy czy moja rada pomoże.

1. Wyeksportuj wszystkie wiadomości do pliku w formacie skrzynki Unix.
2. Utwórz w The Bat! tymczasowy folder i zaimportuj do niego wiadomości z pliku.
3. Uruchom w tym folderze usuwanie duplikatów.
4. Jeśli się to uda - usuń wiadomości z oryginalnego folderu, skompresuj i oczyść ten folder, a następnie przenieś do niego wiadomości z folderu tymczasowego.

Sztuczka polega na tym, że The Bat! w nowszych wersjach przy imporcie z pliku Uniksowego jako datę odbioru przyjmuje datę utworzenia wiadomości. Dzięki temu prawie bez zmian zachowuje się grupowanie wg wieku na liście wiadomości. Eksport i ponowny import w formacie MSG/EML także rozwiązuje sprawę duplikatów, ale tracisz wtedy grupowanie ponieważ wszystkie zaimportowane wiadomości uzyskują datę odbioru taką jak data importu.

Witam!
Chcialbym trochu odsiwezyc temat!
Wykonalem wsyzstkie kroki od 1 do 4 i niby wszystko sie udalo, poza jedna rzeczka. Pisales ze jesli bedzie import wiadomosci z pliku UNIX to data odbioru bedzie taka jak data utworzenia wiadomosci. Niestety u mnie tak sie nie stalo. Czy jest jakas rada na to? Posiadam wersje 4.3.42.

5

Odp: Usuwania duplikatów wiadomości - czy istnieje alternatywny sposób?

Wtedy gdy to pisałem, opisywałem stan na ówczesną chwilę. Teraz być może jest inaczej, bo przecież autorzy programu poprawiali wiele błędów i wprowadzali nowe funkcje. Nie mogę tego sprawdzić, bo nie mam tej wersji programu.