Temat: Jak edytować tekst w oknie wiadomości?

Używam TB już naprawdę długo, ale cały czas nie mogę odkryć w jaki sposób można edytować tekst w oknie pisania wiadomości. Gdzie jest menu edycji tekstu? Np. co mam zrobić jezeli chcę napisać jakieś słowo kursywą albo podkreślić fragment tekstu kolorem?

Pozdrawiam

Stuckey

2

Odp: Jak edytować tekst w oknie wiadomości?

Ja korzystam z The Bat! już ponad 11 lat i dopiero dwa lata temu (gdy pojawiła się wersja 4) zauważyłem taką możliwość, ale tylko podczas tworzenia wiadomości w formacie HTML. Czysty tekst, a to jest domyślny format wiadomości obsługiwanych przez The Bat!, nie ma takich atrybutów jak pogrubienie, kursywa, podkreślenie, kolor... Wiadomości w formacie tekstowym odbiorca będzie widział zawsze tak, jak to zaprezentuje mu jego program pocztowy.

Jeśli korzystasz z nowszych wersji The Bat! i ozdabianie tekstu jest Ci potrzebne, musisz przełączyć się na format HTML. Wtedy dopiero można wybrać kolor czcionki i inne atrybuty tekstu - pojawią się stosowne opcje w menu i na pasku narzędziowym edytora.

3

Odp: Jak edytować tekst w oknie wiadomości?

Odkopuję stary wątek.

Standardy internetowe się zmieniają, teraz stało się nim używanie prostego formatowania dla wiadomości e-mail. Postanowiłem po latach używania prostego tekstu przerzucić się na html ze stopką itd... Nie mogę jednak znaleźć miejsca, w którym mogę ustawić domyślny styl nowej wiadomości na html. Przyznam, że frustrujące jest każdorazowe przestawianie formatu w oknie nowej wiadomości. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

4

Odp: Jak edytować tekst w oknie wiadomości?

Dla wszystkich kont i wiadomośc:
Opcje --> Konfiguracja --> Podgląd/Edycja
Domyślny edytor dla wiadomości: Tylko HTML
(przy okazji zaznaczyć lub odznaczyć "Czysty tekst w odpowiedzi na HTML")

Dla konkretnego konta w szablonie nowej wiadomości wstawić makro:
%SetEditor="4"

Podręcznik:
Wybór rodzaju edytora i formatu tworzonej wiadomości. Parametr n ma następujące znaczenie: 1 - czysty tekst, edytor MicroEd, 2 - czysty tekst, edytor Windows, 3 - tryb mieszany, edytor HTML, 4 - czysty HTML.

5

Odp: Jak edytować tekst w oknie wiadomości?

Dzięki wielkie za pomoc, opcja jest w oczywistym miejscu, nie rozumiem jak mogłem ją przeoczyć.