11 (edytowany przez vvojtek 2011-03-30 14:40:28)

Odp: IMAP

a jakiej konkretnie wersji? Bo widze, ze juz RC jest...

EDIT:
potestowałem sobie wzmiankowaną wersję (5.0.0.151.RC1) i niestety IMAP to wciąż tragedia (testowane na googlowym potworku, wolałem nie mieszać do tego konta firmowego):
- brak synchronizacji folderów (jak się nietoperka nie kopnie to się nie obudzi, że ma takowe pobrać i zsynchronizować
- kompletne olewanie 'oznacz jako przeczytane po x' - mimo odznaczenia opcji nietoperz radośnie oznacza wszystkie wiadomości jako przeczytane po zaznaczeniu
- dziwna bezwładność - folder /stared (umieściłem tam kilka testowych wiadomości, o dziwo pokrywa się to z 'flagą' w TB! - plusik), odznaczam flage w TB, wiadomości znikają, ale 3 zostają aż do ponownego uruchomienia (nadmienię, że znikają one też z webmaila/innych klientów zaraz po usunięciu flagi)

ergo - jako klient IMAP nietoperek się wciąż do niczego nie nadaje, hmpf :(

12

Odp: IMAP

Od kilku dni jest już wersja 5.0.0.153 RC3, ale do doskonałości daleko :-(

P.S. Przed chwilą pokazała się wersja 5.0.4 RC4 - do pobrania z:
http://www.ritlabs.com/download/files3/ … -4-rc4.msi
http://www.ritlabs.com/download/files3/ … -4-rc4.msi

Nie sprawdzałem co w niej jest, ale z opisu wynika, że kilka błędów IMAP poprawiono:

[-] (#0008512) Connection Centre: Strings "Transferred" and "User / Server" not translated (BETA issue)
[-] More fixes in HTML images
[-] (#0008224) Some GIF files shoe only 1/4 of the graphic (BETA issue)
[-] (#0008538) redirecting in IMAP filters doesn't work
[-] When printing to a printer which was different from default printer, The Bat! could give an Access Violation error. This bug was introduced in version The Bat! 1.62r.
[ ] Remove thread start/finish debug messages from the "ex_log.txt" file (BETA issue)
[-] (#0008521) Removing a contact from a group in the address book doesn't update address list
[-] (#0008542) Manual re-threading didn't work (Beta issue)
[-] "Follow" button doesn't work in "Find certificates" dialog for certificates stored in address book
[-] "Floating point division by zero" exception in image viewer

13

Odp: IMAP

Hmm... przeglądam sobie bugtracka do którego sznurek podałeś na poprzedniej stronie i odnoszę wrażenie, że IMAP w nowej wersji to jest jakaś taka łatanina/próba dostosowania wybitnie statycznego mechanizmu przechowywania wiadomości przez TB! do raczej dynamicznego IMAP... która wychodzi raczej średnio... sad

14

Odp: IMAP

A u mnie obsługa IMAP ciągle działa bardzo sprawnie. Jedynie muli się przy większych załącznikach, ale oprócz Pegasusa nie spotkalem klienta który bys ię nie mulił przy dużych plikach. Sam program ma ciągle błędy.

15

Odp: IMAP

Przy okazji: jakiego klienta polecacie do obsługi IMAP?

16 (edytowany przez e-nighthawk 2011-04-08 16:21:34)

Odp: IMAP

Ja mam problem po aktualizacji do wersji  5.0.8 czyli podobno stabilnej - nie widzę całych wiadomości na IMAPie, jedynie nagłówki. W wersji 4 je miałem wszystkie ściągnięte.

W nowej wersji zmieniły się reguły pobierania na IMAP i pomimo, ze przestawiłem  w ustawieniach globalnych żeby pobierał całe wiadomości - to nie pobiera automatycznie (zaraz po wykonaniu updatu z wer. 4 do 5 globalne zostały ustawione domyślnie, żeby pobierał tylko nagłówki, chociaż w zainstalowanej przed update'em miałem w większości przypadków ustawione na pobieranie całych).

Po przestawieniu reguły na pobieranie całych wiadomości nie ściąga ich nadal w całości mimo, że mam zaznaczone zaznaczone wyraźnie żeby pobierał całe przeczytanie i nieprzeczytane. Ktoś zna rozwiązanie problemy, żebym nie musiał musiał klikać każdej wiadomość  aby ściągnęła się na dysk?

17 (edytowany przez e-nighthawk 2011-04-10 15:30:17)

Odp: IMAP

Coś jest skopane bo nie jestem jedyny w tej przypadłości - ustawienia globalne nie działają trzeba ustawić dla każdego folderu osobno - ściąganie całych wiadomości przeczytanych i nieprzeczytanych - info -> Wątek

18 (edytowany przez e-nighthawk 2011-04-15 14:28:56)

Odp: IMAP

to co robi TB 5.0.8. na IMAPIe woła o pomstę do nieba.

przestawia katalogi zmienia nazwy w jednym koncie mam 'sent.1' na innym 'wysłane'.


Jeśli zaznaczymy opcję ('Modyfikacja danych konta.../zarządzanie pocztą/ opcje dla serwera IMAP') jakąkolwiek poza wskazaniem folderu śmieci w ustawieniach IMAP to nie zobaczymy wysyłanych wiadomości w folderze wysłane a jedynie w all. Trzeba odhaczyć przypisanie domyślnych folderów zarówno wskazujące folder 'do wysyłki' na IMAPIE jak i 'folder wysłane'. Czyli to samo co w wersji 4 tyle ze z większym bałaganem.

Przecież w tej chwili jedynie GMAIL udostępnia skrzynki z obsługą IMAP bezpłatnie -  na o2 są jeszcze testy ale tylko dla wybranych.

Wiec co do cholery się zmieniło w TB 5 jeśli chodzi o imap co byłoby godne pochwały?

Zainstalowałem aktualizację o roz.... mi cała pocztę w kliencie.  I trzeba się z tym.... do nowa.


Chociaż zasrane "do wysyłki" mogłoby synchronizować skoro już tak się napoprawiali tego imapa.

Pora skonczyć chyba ze ślepą lojalnością i spojrzeć w kierunku ThunderBirda, który nawet kontakty i kalendarze zsynchronizuje i nie da temu rumuńskiemu cacańku żadnych szans po zainstalowaniu kilku dodatków.


Tylko po kiego grzyba kupiłem licencję na to coś.

I czemu tak obstaję przy tym cholerstwie!