Temat: Wyłączenie ściągania dużych załaczników

Witam wszystkich,
mam problem z konfiguracją programu do pracy przy różnych łączach do netu. Normalnie pracuję "na kablu" ściągam wszystkie maile niezależnie od ich wielkości. Awaryjnie czasem muszę się przełączyć na kartę GSM, gdzie jak wiadomo transfer ma znaczenie. Chciałbym wtedy ściągać automatem tylko nagłówki większych wiadomości, ewentualnie uruchamiać za każdym razem "dyspozytor poczty na serwerze". Niestety przy kilku kontach wymaga to przeklikiwania się przez ich opcje w programie, znalazł ktoś może metodę alternatywną ?
Bat wersja 4.2.44.2 prof, przyszła mi do głowy zainstalowana równolegle wersja voyager, ale to oznacza brak dostępu do starych maili z archiwum a robienie pełnej kopii mija się z sensem. Jest na to jakaś inna rada ? Może da się uruchomić bat'a z parametrem określającym alternatywną konfigurację programu ?

2

Odp: Wyłączenie ściągania dużych załaczników

staszek_s napisał/a:

Może da się uruchomić bat'a z parametrem określającym alternatywną konfigurację programu ?

Możesz wskazać inną gałąź rejestru do przechowywania konfiguracji za pomocą parametru: /reg: (zobacz w podręczniku). Tyle tylko że Bat przechowuje i tak całą konfigurację w plikach profilu to nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce.

3

Odp: Wyłączenie ściągania dużych załaczników

Proponuję wykorzystanie innej opcji wiersza poleceń, a mianowicie /ADD. Dokładny opis znajdziesz w podręczniku, trzeba użyć tej opcji z parametrem SizeLimit, czyli:

/ADD;User="konto";SizeLimit=N

Wartość N oznacza maksymalny rozmiar wiadomości w kB, która będzie pobierana z serwera. Wystarczy zatem utworzyć na pulpicie dwa skróty do programu: jeden włączający limit rozmiaru pobieranych wiadomości, a drugi przywracający normalne pobieranie (wtedy N=0, musisz to sprawdzić).

4 (edytowany przez staszek_s 2011-05-16 07:49:06)

Odp: Wyłączenie ściągania dużych załaczników

Wielkie dzięki za obie podpowiedzi, przetestuję w wolnej chwili.
EDIT
Wersja z /ADD działa, również dla kilku kont podanych w kolejnych parametrach. Problem z głowy smile