Temat: Wiadomości - pilne ?

cześć wszystkim

Mam pytanie gdzie i jak się ustawia taką opcję że w przypadku odpowiedzi na wiadomość zostawała historia wiadomości??

Jeszcze jedno pytanie

Jak ustawić aby dla nowej wiadomości były funkcje na pasku zadań takie np. jak wielkość czcionki, grubość, kolor itd.

Mam to w przypadku odpowiedzi na wiadomość

dzięki za pomoc smile

2

Odp: Wiadomości - pilne ?

Co rozumiesz pod nazwą "historia wiadomości"? Czy możesz opisać dokładniej?

Jeśli chodzi o Twoje drugie pytanie, to brak atrybutów czcionki wynika z tego, że domyślnie masz włączony edytor pracujący na czystym tekście, w którym tego rodzaju funkcji po prostu nie ma. Jeśli w konfiguracji programu (menu Opcje | Konfiguracja | Podgląd / Edycja) ustawisz jako domyślny edytor HTML, wówczas uzyskasz dostęp do rozszerzonego formatowania wiadomości.

3

Odp: Wiadomości - pilne ?

Cześć

dzięki drugą sprawę już rozwiązałem dzięki Tobie smile

Natomiast co do pierwszej to chodzi mi o to że jak odpisuje na jakiegoś maila to chciałbym aby treść wiadomości na którą odpisuję nie znikała - dlatego pisałem aby historia wiadomości była zachowana smile

proszę o info

4

Odp: Wiadomości - pilne ?

W szablonie odpowiedzi wstaw makro %Quotes

5

Odp: Wiadomości - pilne ?

Czy chodzi Ci o to, aby w odpowiedzi była treść wiadomości, na którą odpowiadasz? To zależy od szablonu odpowiedzi, którego używasz. Jeśli używasz szablonie domyślnego, to treść powinna być widoczna, nawet wtedy gdy korzystasz z formatu HTML - zerknij do podręcznika do rozdziału o szablonach. Być może program ma jakiś błąd, co nie jest wykluczone. Której wersji programu używasz?

Pokaż także tutaj jak wygląda Twój szablon odpowiedzi, a także na jakimś przykładzie pokaż to co chciałbyś osiągnąć. Nie jest to zapewne trudne, trzeba tylko wiedzieć czego dokładnie się oczekuje.

6

Odp: Wiadomości - pilne ?

świetnie smile zastosowałem radę lukj tj. wszystko jest w szablonie makro i tam sobie wszystko ustawiłem czyli

1. %Quotes - aby była historia odpowiedzi
2. %date - aby była data

bardzo dziękuję Panowie

7

Odp: Wiadomości - pilne ?

Mam jeszcze takie pytanie ?

Mam stopkę w mailu np. imię i nazwisko, telefon itd. i chciałbym sobie niektóre rzeczy w niej pogrubić i w niektórych zwiększyć czcionkę czy wiecie jak to zrobić?

dzięki za info

8

Odp: Wiadomości - pilne ?

Musisz utworzyć szablony w formacie HTML, a ich działanie zależy od wersji programu, której używasz. W edytorze szablonów powinieneś wybrać w menu Format | HTML (tekst zdobiony) i tam ustawić wszelkie atrybuty czcionki używanej w podpisie. Trochę informacji na ten temat masz w podręczniku, który zawsze wszystkim polecam.

9

Odp: Wiadomości - pilne ?

mam jeszcze takie pytanie wszystko czego potrzebowałem mam już ustawione ale chciałbym jeszcze nazwe czcionki oraz jej rozmiar ustawić aby automatycznie przy pisaniu nowej oraz odp. na wiadomość pojawiał się time new roman ustawiłem sobie to w szablonie ale sie nie zapisało czy wiecie jak to zrobić??

dzięki za info

10

Odp: Wiadomości - pilne ?

Czy używasz szablonu w formacie HTML? Jeśli tak, to co najmniej dziwne jest zachowanie programu. Która to wersja?