11

Odp: Wiadomości - pilne ?

Posiadam wersję 4.2.42 używam farmatu HTML

12

Odp: Wiadomości - pilne ?

Wersja raczej leciwa, zapewne jest w niej błąd nie pozwalający zapamiętać danych szablonu HTML. Jedyna rada to przejść na najnowszą wersję z serii 4.x (czyli 4.2.44) - w niej zapamiętywane są te dane.

13

Odp: Wiadomości - pilne ?

Ściągnąłem sobie wersje 4.2.44.2 i nadal gdy ustawiam czcionkę na times i rozmiar 11  i gdy daję zapisz niestety nie zapisuje mi się cały czas jest Courier New 9.

Dziwne może spróbuje jeszcze jakąś nowszą o ile jest ?

14

Odp: Wiadomości - pilne ?

Wyjaśnij mi dokładnie gdzie masz takie polecenie "Zapisz". Czy robisz to w edytorze szablonów? O ile dobrze pamiętam tam jest tylko przycisk OK, który powoduje zapamiętanie szablonu. Jeszcze raz przypominam, że musisz pracować w edytorze HTML (zarówno szablony muszą być w tym formacie, jak i edytor wiadomości).

15

Odp: Wiadomości - pilne ?

Tak to prawda nie ma zapisz , robię to w ten sposób konto-właściwości-szablony-nowa wiadomość i tutaj zmieniam i daję ok. wszystko co do tej pory robiłem tak było dobrze tj. kolor czcionki, cała stopka gdy wpisałem i dałem ok było tak jak napisałem

Proszę napisz o co chodzi z tym edytorem HTML?

jak jestem w tych właściwościach i dam format to mam wybrany HTML czy o to chodzi?

Sciągnąłem najnowszą wersję 5 i też nie działa - pewnie ja zle to robię

16

Odp: Wiadomości - pilne ?

Wersja 5 ma sporo błędów, zatem można ją traktować testowo aż do momentu znacznej poprawy. Jeśli chodzi o edytor, to powinieneś mieć włączony jako domyślny edytor HTML (w menu Opcje | Konfiguracja | Podgląd/edycja wiadomości | Domyślny edytor dla wiadomości albo w szblonach za pomocą makra %SetEditor="4"). To powinno działać bez problemów w wersji 4.

17

Odp: Wiadomości - pilne ?

Domyślny edytor wiadomości - mam tylko HTML

Nie mogę znaleźć w opcji makra %SetEditor="4" ?

18

Odp: Wiadomości - pilne ?

Musisz po prostu wpisać do szablonu takie wyrażenie jak podałem. Przy edycji szablonu tylko niektóre makra są w menu, w TB! jest ich znacznie więcej (patrz podręcznik).

19

Odp: Wiadomości - pilne ?

Mógłbyś jeszcze napisać dokładnie gdzie to wpisać? krok po kroku smile
dzieki

20

Odp: Wiadomości - pilne ?

Makro %SetEditor="4" wpisujesz w szablonie w dowolne miejsce, ponieważ nie generuje ono żadnego tekstu, a tylko przełącza edytor wiadomości w tryb HTML. W zasadzie to takie dodatkowe przełączenie, skoro u Ciebie nie działa przełączenie w tryb HTML w konfiguracji programu. Przeczytaj w podręczniku rozdział o makrach, są tam przykłady wyjaśniające ogólnie ich działanie. Znajomość tych zagadnień może się zawsze przydać.