1

Temat: konfiguracja nagłówków

TheBat 5.0.08 Prof.(legal) zainstalowany "de novo" pod Win7ULT(legal) jako pierwszy program po instalacji windy i wszystkich do niej poprawek. TheBat skonfigurowany ręcznie na obsługę 3 kont. Aktualnie z kilkudziesięcioma wiadomościami w folderze ODEBRANE każdego z kont. Nagłówki  widoczne w edytorze wiadomości: do, temat, cc, bcc - wszystko OK. Nagłówki w przeglądarce: od, do, temat - wszystko OK.

Po zainstalowaniu 5.0.14 znika dotychczasowa konfiguracja i... Nagłówki w edytorze wiadomości redukują się do jednej linii z przyciskami przewijania, a w przeglądarce mieszczą sie tylko dwa, dodanie trzeciego powoduje pojawienie się przycisków przewijania. Nie działa opcja konfiguracji nagłówków, nie jest zapisywane ich przemieszczanie w górę lub dół. Podczas odpowiedzi z cytatem, w pozycji "do" jest wpisywany prawidłowy adres, a w pozycji "temat" prawidłowy temat ale żeby to zobaczyć muszę przewinąć przyciskami.

W nowej wiadomości, w jednoliniowym nagłówku, otwiera się  pole "do", ale żeby wpisać temat muszę:
- przewinąć do nagłówka "temat",
- naprowadzić kursor na pole tematu i kliknąć,
- co powoduje przełączenie nagłówka na pole "do" i przeniesienie kursora do pola treści wiadomości:-(((
Kolejne przewinięcie do "temat" i kliknięcie w pole lokuje kursor w polu tematu i pozwala wpisać temat z klawiszy...

Nadpisanie tego syfu wersja 5.0.18 nic nie zmieniło:-((((

Oczywiście żadne klikanie prawym klawiszem w pasek niczego nie daje, bo po otwarciu konfiguracji nagłówków żadne dokonane zmiany nie są zapisywane, poza wyborem pól.

Jakieś sugestie?

2

Odp: konfiguracja nagłówków

Sprawdź uprawnienia do zapisu w katalogu ..\Mail, bo być może system nie pozwala Ci tam pisać. Nie spotkałem się wprawdzie z podobnym problemem, ale wersja 5.0.x sprawiła już niejedną niespodziankę.

Sprawdź także konfigurację nagłówków, wybierając panel konfiguracyjny z głównego menu programu. Po zaznaczeniu żądanego pola nagłówka uruchom jego edycję za pomocą przycisku Edycja i sprawdź, czy przypadkiem nie jest zaznaczona opcja Wyświetlaj to pole w ruchomej części panelu nagłówka. To także może być przyczyną Twoich kłopotów.

3

Odp: konfiguracja nagłówków

Miałem podobny problem i odznaczenie opcji pomogło...

4

Odp: konfiguracja nagłówków

"Uczonym w piśmie" wielkie dzięki!!!:-)
Odznaczenie opcji "Wyświetlaj to pole w ruchomej części panelu nagłówka" pomogło!!!
Swoja droga, jestem ciekaw skąd wzięło się owo zaznaczenie jeżeli nic przy nagłówkach nie "motałem"???

5

Odp: konfiguracja nagłówków

Zygmunt napisał/a:

Sprawdź uprawnienia do zapisu w katalogu ..\Mail, bo być może system nie pozwala Ci tam pisać.

Gdzie mam szukać katalogu MAIL??? W katalogach powiązanych z TheBat [ani w Program Files(x86), ani w AppData] nie znalazłem katalogu Mail...

6

Odp: konfiguracja nagłówków

Najłatwiej możesz to sprawdzić z poziomu The Bat!. Pełna ścieżka do katalogu jest wyświetlana na panelu konfiguracyjnym (menu Opcje | Konfiguracja | System).

7

Odp: konfiguracja nagłówków

Zygmunt napisał/a:

Najłatwiej możesz to sprawdzić z poziomu The Bat!. Pełna ścieżka do katalogu jest wyświetlana na panelu konfiguracyjnym (menu Opcje | Konfiguracja | System).



Wcześniej już napisałem, że katalog "Mail" nie istnieje w katalogu %APPDATA%\The Bat!\ chyba, ze masz na myśli nie konkretny katalog o nazwie "Mail" ale miejsce gdzie zapisywana jest poczta - takim miejscem jest: %APPDATA%\The Bat!\ Wtedy pozostaje aktualnym pytanie: gdzie zapisywane są ustawienia konfiguracyjne nagłówków?

8

Odp: konfiguracja nagłówków

Dziwne, że u Ciebie nie ma katalogu Mail. Gdzie w takim razie masz wszystkie katalogi kont? Czy sprawdziłeś co pokazuje Ci The Bat!?

9

Odp: konfiguracja nagłówków

Zygmunt napisał/a:

Dziwne, że u Ciebie nie ma katalogu Mail. Gdzie w takim razie masz wszystkie katalogi kont? Czy sprawdziłeś co pokazuje Ci The Bat!?

Katalogi kont są tu:  %APPDATA%\The Bat!\nazwy.kont, TheBat w "opcje" "konfiguracja" "system" wskazuje to:  "%APPDATA%\The Bat!\ " miejsce jako główny katalog  poczty -  stad moje dociekanie gdzie ten "Mail" ma być. Układ katalogów powstał przy domyślnej instalacji i nic w nim  nie motałem.

Czy możesz wskazać gdzie(jaki plik?) nietoperz zapisuje ustawienia folderów poczty, a gdzie konfiguracje nagłówków???

10

Odp: konfiguracja nagłówków

W takim razie głównym katalogiem dla poczty  nie jest Mail, lecz %APPDATA%\The Bat!\ i tam są pliki konfiguracyjne programu. Pliki konfiguracyjne dla kont są w ich podkatalogach. Nie potrafię Ci powiedzieć dokładnie które pliki za co są odpowiedzialne, ponieważ ich zawartość nie jest jawnie zapisana. ACCOUNT.CFN zawiera dane konta, ACCOUNT.FRX chyba konfigurację filtrów - ale więcej danych nie mam. Kilka lat temu na tym forum ktoś podawał adres do strony z opisem poszczególnych plików konfiguracyjnych programu, ale nie potrafię tej informacji odszukać.