1

Temat: reinstalacja The Bat i odzysk poczty

witam,

przeinstalowalem system z XP na windows 7 i nie zrobilem kopii ustawien poczty oraz kopii samych wiadomosci, ale skopiowalem sobie caly katalog z zainstalowanym programem i tam przy instalacji rok temu wskazalem aby lokowalo poczte

jak teraz odzyskac wszystkie wiadomosci ?

czy ewentualnie ustawienia calego programu rowniez da się jakos przywrocic ?

dzieki z gory za pomoc

2

Odp: reinstalacja The Bat i odzysk poczty

Katalog z programem nie jest ważny, ważniejszy jest katalog z pocztą. Jeżeli tak się szczęśliwie złożyło, że miałeś pocztę przechowywaną w podkatalogu głównego katalogu programu, to masz jej kopię i możesz wskazać ten katalog przy instalacji. Jeżeli poczta była trzymana gdzieś indziej, to zapewne ją utraciłeś.

Wiele ustawień programu jest przechowywanych w plikach konfiguracyjnych w katalogu z pocztą, tak że jeśli go masz zachowany, masz też większość ustawień.

3

Odp: reinstalacja The Bat i odzysk poczty

przy instalacji nie pytalo mnie o wskazanie katalogu z poczta, instalowalem nawet 2 raz aby to sprawdzic
calosc poczty tak jak pisalem mialem w glownym katalogu, zajmuje to kilkaset MB i sa jakies dziwne katalogi cyferkowe ktore zajmuja sporo miejsca

jak zatem wyluskac te wiadomosci ?

4

Odp: reinstalacja The Bat i odzysk poczty

Jeśli piszesz o "cyferkowych" katalogach, to znaczy, że pracowałeś w trybie z szyfrowaniem. Spróbuj skopiować cały katalog z programem i pocztą dokładnie w to samo miejsce na dysku co poprzednio (jeśli system Ci pozwoli) i uruchomić ręcznie The Bat! z tego katalogu. Powinien zapytać Cię o hasło i pozwolić odczytać pocztę. Wtedy zrób kopię zapasową, usuń wszystko z systemu (łącznie z wpisem w rejestrze jeśli jakiś się pojawił, patrz podręcznik) i zainstaluj program od nowa. Przy instalacji powinieneś mieć możliwość wyboru katalogu na przechowywanie poczty. Następnie odtwórz wiadomości z kopii zapasowej.

Rada na przyszłość: zawsze miej aktualną kopię zapasową.

5

Odp: reinstalacja The Bat i odzysk poczty

robiłem tak jak napisałeś, ale otworzyło mi program bez pytania o pocztę ani też nie pojawiła  się ta poczta w folderach poczty sad nie wiem już co mam z tym zrobić sad