1 (edytowany przez aikon 2011-11-21 20:06:07)

Temat: Konfiguracja The Bat pod IMAP

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek serdecznie wszystkich witam. wink
Zwracam się do Was z takim oto zapytaniem:

Jak w The Bat ustawić konto IMAP, by program zachowywał kopię wiadomości na dysku? To znaczy, żeby po usunięciu wiadomości z serwera, nadal była ona dostępna w skrzynce odbiorczej The Bat.
Bo sytuacja jest taka, że mam służbową skrzynkę e-mail o absurdalnie małej pojemności 70 MB. Dostęp do tej skrzynki może być realizowany poprzez interfejs na stronie www, lub przez klienta pocztowego poprzez protokół IMAP. W tym momencie mam program tak ustawiony, że moja skrzynka odbiorcza w The Bacie jest "wierną kopią" skrzynki odbiorczej, którą widzę przez interfejs www. Jeśli usunę jakiegoś e-maila z serwera przez www, to znika mi on także ze skrzynki odbiorczej. Czy jest zatem możliwe takie ustawienie, żeby te maile jednak mi się na dysku zachowywały, nawet jak je z serwera usunę? Bo w obecnej sytuacji to jest nieco "upierdliwe", bo z racji małej pojemności skrzynki muszę często usuwać stare maile, a przy obecnych ustawieniach usuwam je bezpowrotnie, bo znikają mi ze skrzynki odbiorczej (a chciałbym je tam dalej mieć, wszak dysk twardy komputera mam większy niż 70 MB tongue).
Podejrzewam, że jest to kwestia zaznaczenia jakiegoś ptaszka w konfiguracji programu, ale kombinuję od jakiegoś czasu i nie mogę sobie z tym poradzić. Używam The Bata w wersji 5. Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
a.

2

Odp: Konfiguracja The Bat pod IMAP

Utwórz nowy wspólny (Folder --> Nowe)
Potem utwórz filtr wiadomości przeczytanych (Konto -->Filtracja wiadomości) przenoszący maile przeczytane do tego stworzonego foldera (Warunek przenoszenia: Nadawca zawiera @).
I proponuję przeczytać podręcznik na początek.