1

Temat: Zapamiętywanie wpisywanych adresów w polach 'Od:' oraz 'Odpisz do:'

Witajcie !
Z tego, co można wyczytać w poradniku oraz książkach o The Bat! program powinien przechowywać informacje o historii wpisywanych adresów. Kiedy tworzę nową wiadomość wpisuję wielokrotnie różne tematy i są one poprawnie zapamiętywane. Z rozwijanej listy można wybrać temat z historii. To samo dotyczy wprowadzanych ręcznie adresów. Niestety, jeśli chodzi o pola 'Od' oraz 'Odpisz do', które również często modyfikuję, to zapamiętywanie zdaje się w ogóle nie działać. Ciekaw jestem czy jest to bug czy po prostu tak ma być. A jak jest u Was ?

2

Odp: Zapamiętywanie wpisywanych adresów w polach 'Od:' oraz 'Odpisz do:'

Od pewnego czasu historia wpisów w polach nagłówka ma charakter kontekstowy - per folder. Sam nie wiem co lepsze: czy tak jak było kiedyś, czyli globalnie, czy w kontekście konta, czy folderu? Wartości w polach Od i Odpisz do nie są zapamiętywane z tej prostej przyczyny, że autorzy dopuszczają tu tylko wpisy z konfiguracji kont, ręcznie lub za pomocą makr szablonach. Uznali widocznie, że liczba różnych wpisów jest zbyt mała, aby dodatkowo je zapamiętywać.

3

Odp: Zapamiętywanie wpisywanych adresów w polach 'Od:' oraz 'Odpisz do:'

Witam Zygmunt !
No tak właśnie myślałem.
Liczba z pewnością nie jest wielka. Czasem jednak zdarza mi się wysłać taką "oszukaną" wiadomość i podać w tych polach inny swój adres. Głównie jeśli obawiam się spamu z rąk adresata.
Oczywiście, szablon można sobie stworzyć. Chyba tak też zrobię smile