1 (edytowany przez wojtas33 2011-12-13 16:05:29)

Temat: Zniknęły klawisze w oknie wyszukiwania wiadomości (5.0.24)

Witam,

Mam dziwny problem w oknie wyszukiwania w wiadomościach (submenu Szukaj na dowolnym folderze poczty). Okno się otwiera jest tam sekcja w jakich polach szukać i czego, są foldery do wyboru w których ma szukać ale zniknęły mi klawisze Szukaj, Stop, Wszystkie, Żadne (chyba takie bo ich nie widzę wink.

Tak więc nie mogę nic wyszukać... smile

Ja przywrócić domyślny wygląd tego okna (reinstalka nie pomogła)?

Wojtas

2

Odp: Zniknęły klawisze w oknie wyszukiwania wiadomości (5.0.24)

W wyszukiwarce, która się otwiera z menu kontekstowego lub po naciśnięciu klawisza F7 nie ma wymienionych przez Ciebie przycisków (i raczej nigdy ich nie było). Od dłuższego czasu w The Bat! są dwie funkcje, różniące się zakresem przeszukiwania: jedna to ta uruchamiana klawiszem F7 (wyszukuje wiadomości spełniające określone kryteria, wyszukiwanie uruchamia się przyciskiem Start, przeszukiwane są wskazane foldery, opis w rozdziale Przeszukiwanie bazy wiadomości w podręczniku) i druga - uruchamiana kombinacją klawiszy Ctrl-F gdy kursor jest umieszczony w oknie podglądu wiadomości. Ta druga przeszukuje tylko tekst podświetlonej wiadomości i jej opis możesz znaleźć w podręczniku w podrozdziale Wyszukiwarka tekstu).

Trzecia funkcja wyszukiwania dotyczy tylko edytora wiadomości i różni się całkowicie od wyżej wymienionych. Uruchamia się ją w oknie edytora klawiszami Ctrl-F lub z menu kontekstowego.

3

Odp: Zniknęły klawisze w oknie wyszukiwania wiadomości (5.0.24)

Pomieszałem nazewnictwo. Chodzi o wyszukiwanie uruchamiane F7, a moje okno wygląda tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/526/30792600.jpg

Jak (nie wink widać, nie ma na nim klawisza start. One były chyba z prawej strony tego okna.

4

Odp: Zniknęły klawisze w oknie wyszukiwania wiadomości (5.0.24)

Musiał Ci gdzieś uciec cały pasek z tymi przyciskami. Sprawdź czy nie masz gdzieś na pulpicie małego okienka z tym właśnie paskiem - takie rzeczy się czasem zdarzają. Może znajdę wpis w rejestrze odpowiedzialny za ten pasek, wtedy dam znać jak go naprawić. Ponowna instalacja może pomóc tylko po oczyszczeniu gałęzi rejestru z wpisami The Bat!, gdyż w przeciwnym wypadku odtwarzane są poprzednie ustawienia.

5

Odp: Zniknęły klawisze w oknie wyszukiwania wiadomości (5.0.24)

nie mam nic takiego jak "mały pasek na pulpicie". Chyba tylko rejestr został.....

6

Odp: Zniknęły klawisze w oknie wyszukiwania wiadomości (5.0.24)

A co masz w menu przeglądarki? Sprawdź także w edytorze interfejsu czy masz pasek o nazwie "Standardowy" i jaka jest jego zawartość (przechodzisz do edycji ustawień w oknie wyszukiwarki, klikając prawym klawiszem menu dowolny punkt obok menu i wybierając pozycję "Dostosuj"). Pozycja "Standardowy" w tym menu kontekstowym powinna być zaznaczona i tutaj chyba jest przyczyna Twoich kłopotów.

W rejestrze nie mogę znaleźć wpisów odpowiedzialnych z położenie tego paska.

7

Odp: Zniknęły klawisze w oknie wyszukiwania wiadomości (5.0.24)

Bingo! To było to.

Wielkie dzięki za pomoc

Wojtas