Temat: przenosiny programu z danymi

Witajcie.
Przeryłem FAQ i inne części forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na takie kwestie:
Mam legalny The bat 5.0.24. Muszę dokonać defragmentacji twardego dysku (oczywiście kochany XP się wysypał).
1. Czy numer seryjny programu podawany w zakładce Pomoc to jest jednocześnie nr licencji? A jeżeli nieto gdzie tego numeru szukać?
2. Wszyscy piszą o lokalizacji danych w podkatalogu The Bat!/Mail. Tymczasem nigdzie na takiego podkatalogu nie mogę u siebie znaleźć. Gdzie on dokładnie ma być?
3. Jak i co mam skopiować, żeby po ponownym zainstalowaniu The Bat mieć dotychczasowe: konta, ustawienia kont, pocztę z załącznikami, filtry, warunki, terminy itp?
4. Czy jeżeli w katalogu odebrane mam podkatalogi, to czy one są traktowane przez program jako osobne katalogi czy też to tylko podział sztuczny na ekranie? Chodzi mi szczególnie o wielkość katalogu Odebrane.
5. jak skopiować tzw klucz Hkey_cośtamcośtam?


Poproszę o łopatologiczną odpowiedź.
Sprawa arcypilna

2 (edytowany przez grzegorz 2012-01-26 20:43:01)

Odp: przenosiny programu z danymi

Witam
Pomóc we wszystkim,  nie dam rady, póki fachowcy się nie wypowiedzą, spróbuje nakierować. Podpowiedzieć jak ja, radzę sobie.

Z The Bat korzystam od lat. Żeby nie powiedzieć od jego narodzin. Były rożne wersje, darmowe z czasopism. Od kilku lat wykupiona licencja, zawsze aktualna. Żadnych, problemów z pocztą. W chwili obecnej 11 kont pocztowych. Ilość kont zmienia się w zależności od potrzeb, testowania. Zawsze jednak jest ich kilka - kilkanaście. Poczta filtrowana, do rożnych katalogów, celem sprawdzenia. Ostatnio zakupiona wtyczka AntyspamSniper. Polecam!

1. Tu Ci nie pomogę. Swój otrzymany z pocztą mam zapisany w notatniku. Zawsze pod ręką, kopia na półce. Lub wysłana na dodatkową pocztę w razie podróży.
2. Tu muszę przyznać, też nie posiadam katalogu ..\Mail. Posiadam jednak katalog ..\The Bat! Pwd, waży w moim przypadku 1,65 GB, w nim mam wszystkie konta, widoczne w programie pocztowym. Może to o niego chodzi. To ta sama ścieżka widoczna z programu, po wybraniu Opcje>Konfiguracja, z prawej strony System.
Oczywiście katalog zobaczymy tylko po włączeniu, pokaż ukryte pliki i foldery. Mój komputer>System(C)>Użytkownicy>tu twoja nazwa>AppData (nie widoczny jeśli nie masz włączone -  pokaż ukryte pliki i foldery)>Roaming i mam swój ..\The Bat! Pwd

U mnie ten sam katalog, w XP, Vista, Windows 7

3. Czasami dla pewności instaluje, na innym komputerze The Bat. Podłączam pod wcześniejsze skopiowane katalogi . Zrobione kopie zapasowe. Nigdy nie miałem większych problemów. Zaznaczam jednak, robię porządki.
4. Poczytaj tu http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2037
nie zauważyłem takiego podziału w /The Bat! Pwd poza katalogami z nazwami kont. W nich są inne katalogi pliki. Sądzę, że to jest zapisywane. Musi, skoro po otworzeniu, mam całą strukturę katalogów.
5. http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2037 i poszukaj „Całkowita kopia programu”.

Pozdrawiam
Grzegorz

3

Odp: przenosiny programu z danymi

Do Grzegorza: wiele więcej nie można dodać do Twojego komentarza, ale linki do forum, które podałeś, prowadzą donikąd. Spróbuj je poprawić.

4 (edytowany przez grzegorz 2012-01-26 20:57:20)

Odp: przenosiny programu z danymi

Zygmunt, przepraszam za linki. Poprawione. Wszystkim  piszącym "Przeryłem FAQ i inne części forum, ale nie znalazłem odpowiedzi... " w szukaj wpisać katalog mail, stanie się jasność.
Pozdrawiam.
Grzegorz

5

Odp: przenosiny programu z danymi

Witajcie!
Więc jestem już po i opowiem jak poszło, żeby następni mieli do porównania:
1, skopiowałem klucz rejestru
2. skopiowałem katalog główny programu oraz katalog z program files. Przedtem eksportowałem na wszelki wypadek wszystkie maile z programu.
3. po postawieniu XP ponownie na dysku: skopiowałem katalog główny w docelowe miejsce na dysku D, tak jak było.
4. zainstalowałem the bat 5.0.30.
I teraz wnioski:
1. program odtworzył wszystkie pliki poczty jak trzeba, włącznie z ustawieniami i podkatalogami.
2. Na siedem obsługiwanych kont pocztowych w trzech przypadkach nie zapisał podkatalogów w katalogu odebrane, oraz nie zapisał filtrów w ich ustawionych. Niestety feler totalny.
3. Książka adresowa przeszła cała elegancko.
4. pobrał od nowa znaczną część maili. Ok się usunie duplikaty.
5. nie mam jak się zarejestrować ponownie, a mógłby to sam zrobić. Nie dostałem ani SN ani jakiegoś bloku potrzebnego do rejestracji. Trzeba nękać sprzedawcę.

Więc mogę wystawić ocenę tak na 3+ za przygotowanie programu do operacji.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

6

Odp: przenosiny programu z danymi

Witam
A kopia zapasowa, gdzie? Kopiowanie katalogów to zabezpieczenie, dodatkowe. Zaczynam zawsze od >narzędzia>kopia zapasowa. Format dysku, instalacja. Oczywiście katalogi, kopie zgrane na zewnętrzny nośnik. Świeża instalacja i odtwarzanie z kopii zapasowej.

Z katalogów The Bat! Pwd, korzystałem w celach testowych. Nie mam za dużo filtrów, u mnie działało, to chyba akurat najmniejsze zmartwienie. Powtarzam jeszcze raz, porządki to podstawa, uśnięcie duplikatów. Jest to opisane dokładnie.

Oprócz własnej kopii, włącz automatyczna, będziesz miał dwie.

Co do klucza, hmm, skasowałeś wiadomość z kluczem, nie robiąc kopii? Masz dowód wpłaty, prześlij w postaci pdf, zrzutu ekranu, do sprzedawcy.

Może czeka mnie coś przykrego. Jak na razie od pukać, The Bat chodzi ... a moja poczta, ma się ...

Higiena dotyczy również The Bat, sam jej nie zrobi.
Pozdrawiam.
Grzegorz