1 (edytowany przez andrzej.e 2012-02-09 20:23:34)

Temat: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Witam forumowiczów.

Korzystam z The Bat! Voyager-a aby mieć dostęp cały czas do wszystkich maili,
ale nie do końca jestem pewien czy to właśnie tak ma wyglądać poprawne użytkowanie Voyagera.

Czy może idea jest taka, że do codziennego odczytywania maili należy używać stacjonarnej wersji The Bat, a Voyagera do ewentualnego odczytywania w przypadku braku dostępu do wersji stacjonarnej?

Moją niepewność wzbudził opis, cytuję:
"Jeśli stracisz flash-drive, tracisz tylko tani nośnik pamięci, ale wszystkie informacje będą znajdować się w pliku kopii zapasowej na jednym z komputerów. Przywracanie danych na nowy dysk flash zajmie zaledwie kilka minut."

Czy Voyagera trzeba synchronizować z wersją stacjonarną, lub sam się synchronizuje?

Mam wątpliwości czy tak powinno wyglądać użytkowanie że cały czas całą pocztę odbieram i wysyłam z Voyagera na pendrivie.

Jak koledzy korzystają z tandemu tych programów.
Andrzej

2

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Możesz skopiować całą bazę z Voyagera do stacjonarnego Bata i vice versa - będzie działało (przy czym jak kopiujesz z Bata do Voyagera to musisz być pewny że nie skasujesz/uszkodzisz pliku odpowiedzialnego za aktywację Voyagera na danym nośniku).

3

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Ja np. korzystam w pracy tylko z Voyagera na dysku stacjonarnym. Podstawą zachowania poczty jest jednak zawsze kopia zapasowa na innym nośniku niż główny katalog z pocztą. Wtedy można odtworzyć pocztę w przypadku awarii.

4 (edytowany przez andrzej.e 2012-02-10 08:06:21)

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

A nie zastanawialiście się nad sensem cytowanych słów będących opisem Voyagera,
powtórzę:
"Jeśli stracisz flash-drive, tracisz tylko tani nośnik pamięci, ale wszystkie informacje będą znajdować się w pliku kopii zapasowej na jednym z komputerów. Przywracanie danych na nowy dysk flash zajmie zaledwie kilka minut."
Nie macie wrażenia że to wszystko powinno być jakoś automatycznie synchronizowane?
Ja czytając w/w odnoszę takie wrażenie.
Mam wrażenie kolego Zygmunt, że korzystamy identycznie z programu.
Ja mam go cały czas na pamięci USB a wersji stacjonarnej nie włączam.
Robię backupy więc ew. mam z czego odzyskiwać, choc program mnie cały czas zaskakuje w negatywnym brzmieniu tego słowa.
Parę minut temu pokazał np. że nie jest zarejestrowany.
Wcześniej skasował lub ukrył całe konto mailowe. Wiadomości w teorii były, ale ich nie było.
Czemu były? Bo pokazana była liczba przeczytanych i nieprzeczytanych, ale żadnej wiadomości w katalogu nie było ;(
Teraz dla odmiany mam zmienione dwa konta na puste.

PunBB bbcode BatThe
Czy też macie takie przygody?
W wersji 3.xx nic takiego mnie nie spotykało.
Pewnie jak zwykle chodzi o ilość maili w katalogach, choc w przypadku tych kont ze zdjęcia nie potwierdza się to zupełnie bo było tam tylko kilka maili.

5

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Skąd pochodzi ten cytat dotyczący Voyagera? Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek coś takiego pisał / tłumaczył.

Zgadzam się, że Voyager w najnowszej wersji działa niezbyt stabilnie - u mnie np. we współpracy z serwerem Exchange pozostawia wiadomości w folderze "Do wysyłki", mimo iż faktycznie wysyłka się odbyła. Ja Voyagera mam na twardym dysku, nie na przenośnym.

6

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Nie nie , to nie twoje, przepraszam kolegi tłumaczenie wink
To ja wkleiłem tłumaczenie ze strony Ritlabsa:
http://www.ritlabs.com/en/products/voyager/benefits.php
Cytuję oryginał: "Should you lose the flash-drive, you lose only a cheap memory device, but all the information will still be present in a backup file on one of your computers. Restoring the data to a new flash-disk will take just a few minutes."
To mnie tak zastanowiło czy aby dobrze korzystam z programu wink
Z ciekawości, co daje zainstalowanie Voyagera na twardym dysku?
Nie stabilniej działa stacjonarna wersja?
Czy coś otrzymujesz w zamian lepszego?

7

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Heh, ale oni piszą tam prawdę - tracisz tani nośnik z, teoretycznie, nieodszyfrowywalną bazą danych a w przysłowiowe pięć minut odtworzysz wszystko z kopii zapasowej. O ile ją masz wink
Przy pracy z Voyagerem zwróciłbym uwagę na dwie sprawy:
* aby nośnik miał wyłączone buforowanie zapisu. Wszystko działa wolniej, ale znacząco ci maleje szansa uszkodzenia bazy
* do programu/funkcjonalności robienia kopii zapasowej ma się zaufanie do pierwszej wpadki. Temu ,,czemuś'' w Nietoperzu już dawno nie ufam. Najpewniejsze okazało się ręczne kopiowanie odpowiednich plików wink
Ja system kopii zapasowych mam tak ustawiony, że zachowuję wiadomości na serwerze przez miesiąc a w tym czasie powinienem mieć na dysku trzy - cztery kopie zapasowe i co najwyżej, w najgorszym przypadku tracę miesiąc wiadomości wysłanych.

8

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Czytając to miałem nadzieję że program dodatkowo się synchronizuje ;( ale chyba tak na 99% nie jest,
chyba że tok rozumowania programistów był inny i ta funkcja jest ale nikt jej nie opisał

9

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Korzystanie z Voyagera umieszczonego na stacjonarnym dysku twardym wynika u mnie z niemożności instalowania programów innych niż określone przez administratora sieci. Voyager nie ingeruje w system, zatem jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na korzystanie z funkcji The Bat! bez jego instalacji w systemie.

Jeśli chodzi o synchronizację, to korzystam z niej regularnie w domu, synchronizując zawartość baz wiadomości, ustawień itp. na komputerze stacjonarnym i na przenośnym. Krótki opis można znaleźć w podręczniku, a dodatkowo po uruchomieniu synchronizacji pojawiają się w kolejnych etapach krótkie instrukcji wyjaśniające co w danym momencie należy zrobić. Synchronizacji w takim sensie, jak opisałeś, nie ma.

10

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Faktycznie w przypadku ograniczonych praw administracyjnych do zastosowania TheBat aż się prosi.
Co do synchronizacji, szkoda że nie można TB oskryptować tak aby część czynności wykonywała się automatycznie.
Choć przy użyciu zewnętrznego programu synchronizującego, można byłoby pewnie synchronizować dość łatwo i automatycznie - choć troszkę trzeba było pokombinować.
W wolnej chwili pewnie sam pokombinuje smile
Przy okazji, jak ktoś potrzebuje mogę polecić fajny i dobrze działający program synchronizujący.