Temat: Przypominanie o dołączeniu załączników

Witam forumowiczów,
Mam nadzieję że to dobry dział w którym umieszczam post.
Jeśli nie, to proszę kolegę Administratora o przeniesienie.

Zapewne każdemu zdarzyło się choć raz wysłanie maila bez załącznika który powinien być załączony.
Przeszukiwałem forum, mam nadzieję że w miarę wnikliwie ale nie widziałem rozwiązania problemu, choć pewnie jest dość proste.
Nie wgryzałem się w temat makr do The Bat więc opiszę jak to widzę i proszę o ew. pomoc kolegów mających doświadczenia z makrami.

Czy nie wystarczyło by aby przed wysłaniem mail sprawdzany był pod kątem występowania kilku popularnych wyrażeń np: załącznik, w załączeniu, dołączam, przesyłam itp i w razie wystąpienia w mailu w/w generowany był komunikat przypominający o konieczności weryfikacji załącznika?
Pewnie jest to bardzo proste do realizacji na zasadzie sprawdzania warunków np. if, then, else - czy jakoś podobnie.

Pozdrawiam Andrzej

2

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Po pierwsze, Nietoperz nie umożliwia oskryptowania pewnych zdarzeń w ,,normalnym'' tego słowa znaczeniu, czyli wystąpiło zdarzenie >Dodałem załącznik< to odpal następującą funkcję. Za to umożliwia wygenerowanie ,,pustej'' wiadomości na podstawie szablonu (przy tworzeniu nowej, odpowiedzi, przekierowaniu) na podstawie różnych kryteriów. Ta wiadomość jest tak długo generowana, jak zmieniasz zawartość różnych pól nagłówka, dodajesz pliki, etc. dopóki sam czegoś nie wpiszesz do treści wiadomości - po tym momencie cała automatyka zostaje deaktywowana.

Tak więc nie jest możliwa automatyczna realizacja tego co chcesz osiągnąć, bo makro/szablon musiałby być aktywowany automatycznie po wpisaniu treści wiadomości.

Przejrzyj polski podręcznik (do pobrania z tego serwisu) gdzie jest dokładnie opisane jak ta maszyneria działa.

3

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Dodam jeszcze od siebie, że sprawdzanie wysyłanej wiadomości może się odbyć za pomocą filtru, ale jest on uruchamiany wtedy, gdy nastąpiła faktyczna wysyłka (czyli gdy już nic nie można zmienić).

4 (edytowany przez andrzej.e 2012-02-10 08:48:21)

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Dziękuje za porady wink,
Podręcznik do wersji 4.2.xx przeglądałem i z tego powodu że nie doszukałem się rozwiązania problemu
rozpocząłem poszukiwania rozwiązania na forum. Miałem malutką nadzieję że wersja 5 ma już taką funkcję ;( lub możliwość oskryptowania aby się pojawiła.
Jak napisał kolega Zygmunt gdy sprawdzanie wysyłanej wiadomości odbywa się za pomocą filtru i jest on uruchamiany wtedy, gdy nastąpiła faktyczna wysyłka to gdy już nic nie można zmienić, to tylko jakby "płakanie nad rozlanym mlekiem" wink.
Używałem wersji 3.xx i przesiadając się na 5.x wiązałem z tym wielkie nadzieje że uda się to zrealizować.
W międzyczasie w dniu wczorajszym przeglądałem jak to wygląda u "konkurencji" RITLabs.
U nich wygląda to znacznie lepiej.  Zarówno w oprogramowaniu Google, Mozilli, jak też u koropracji Microsoft - to co potrzebuje bez problemu da się zrobić. Albo skryptem, albo załączając funkcję jak to ma miejsce w Google.

Widać więc że funkcja jest potrzebna, skoro powstała już w innych programach i połączoną ją z usługą Google.
Może jak mrozy miną zespół RITLabs rozbudzi się troszkę z zimowego letargu i coś takiego udostępni wink?
Ja jestem jak najbardzie za!

5

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Letarg w RITLabs trwa od kilkunastu miesięcy i nie sądzę, aby cokowliek zdołało ich pobudzić do bardziej sensownych działań.

6

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

ehh ...  21 wiek, konkurencja duża i nikt się nie zastanawia i nie wyciąga wniosków z przeszłości,
choć to nie tylko RitLabs chyba tak ma,
czy to tak trudno zrozumieć że powodzenie programu to zadowolenie użytkowników,
jak ich nie ma lub ubywają to w niedługim czasie można się pożegnać z rozwojem programu,

choć nie wiem czy do wszystkich to dociera wink ostatnio rozmawiałem z supportem oprogramowania branżowego,
ale człowiek który był odpowiedzialny za support miał tak swój nos zadarty do góry że wszystko mu chyba przesłaniał wink),
odniosłem wrażenie że jego stanowiskiem jest to że program ma taki być jak jemu się wydaje że powinien być,
nieważne że tok rozumowania w/w i programu odbiegał od ogólnie przyjętych rozwiązań,
nieraz nie chce się komentować nawet takiej postawy ...

A może zbudzimy RitLabsów??? Może trzeba powysyłać im jakieś maile itp ...
Może to ich zbudzi z marazmu, bo może doszli do wniosku że program nie ma sensu?
Może wyniki finansowe są tak znikome że nie chcą dalej tego kontynuować?

7

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Uważam, że to już ostatnie tchnienia Bata. Po prostu na samym kliencie pocztowym nie da się zarobić. Tę kasę co wydałem na wersję piątą spisałem na straty sad

8

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Też kupowałem wersje 5 z nadzieją że wszystko będzię się rozwijać.
Może zaczniemy wysyłać maile do Ritlabs wink?
Może to ich zbudzi, bo inaczej koniec bedzie jak nic ;(, a szkoda.
Program jest fajny i warty kontynuacji nawet dla jego zwolenników.
Może stanie się tak jak z Open Ofiice, że zostaną zwolennicy i będziemy mieli Libre...Bat wink

9 (edytowany przez G_K 2012-02-10 12:27:19)

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Nie zbudzi. Przynajmniej na platformę Windows i używalnych dla ,,zwykłych'' ludzi.
Do poczty zostało, tak może około, pięć liczących się programów i to związanych albo z pakietem internetowym, albo biurowym. Do newsów dochodzi jeszcze Agent, też już trochę zombi wink

W innym wątku piszesz o OO. No sorry, ale to do dzisiaj nie osiągnęło poziomu AmiPro/Lotusa Smart Suite'a. O czym więc mówimy?

10

Odp: Przypominanie o dołączeniu załączników

Zombi wink niezłe określenie, ale jak tak dalej pójdzie to nietoperek stanie się też Zombim sad.
Co do porównania OO i Lotus-a, nie mogę się wypowiadać bo nie miałem zbyt dużej styczności z softem IBMa.
Ale OO lub LO i tak bardziej wolę niż oprogramowanie ogólniej stosowane przez większość.
Jakoś bardziej mi pasuje.
W tamtym nie mogę się przekonać do "wstęg" i mając licencjonowany pakiet MS i tak używam OO i LO.
To tak samo jak w przypadku poczty wolę TB, choć też mam program na literkę O we wspominanym wcześniej pakiecie. Ale jak stanie się w końcu "Zombim" wink to pewnie będe musiał się przekonać do czegoś innego, choć tego nie chcę.
Wolałbym budzić tych śpiących z RitLabs, ale trzeba robić to pewnie ostrożnie bo jak każdy wie nietoperze śpią głowami w dół wink)