11

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

dzieki za odp, jednak wiadomości jest zbyt dużo - zostane przy tym co już jest.. smile

12

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Mam inny problem z archiwizacją - działa automatyczna, codzienna, mimo, ze nie jest ustawiona. Chcę się tego pozbyć!!!

Jednak - po kolei:

1)    Miałem zainstalowaną wersję testową TheBat.
2)    Awaria systemu – reinstalacja windows, instalacja The Bat.
3)    Przywrócenie kopi maili i ustawień z standardowego pliku kopii zapasowej TheBat.
4)    Zakup licencji i wpisanie kodu aktywującego.
5)    Ustawienie nowej godziny (standardowo chyba 13:30) backupu na godz. 20
6)    Od tej pory poczta archiwizuje mi się o 13:30 i o 20:20.....

Próbowałem już tak:

- zmienić godzinę, dzień itp.
- wyłączyć całkowicie archiwizację

Nic to nie daje – bez względu od tego co jest ustawione w OPCJE/KONFIGURACJa/SYSTEM punktualnie o 13:30 uruchamia się archiwizacja.

O 13:30 pracuję intensywnie i musze korzystać z konta.

Nie wiem co dalej robić.

Czy to jakiś feralny błąd czy może jest gdzieś drugie, nadrzędne ustawienie???

Proszę pisac zarówno tutaj, jak i na maila, jeśli to nie problem (maila pewniej odbiorę).

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

13

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Prawdopodobnie pozostał podwójny wpis w Terminarzu - usuń stamtąd jedną z operacji o nazwie Automatyczna kopia zapasowa i powinno działać dobrze.

14

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Zygmunt napisał/a:

Zapełnianie folderów "archiwalnych" odbywa się automatycznie zgodnie z ustawieniami dla folderów roboczych.

Mam dwa pytania:
a) czy foldery robocze to foldery wirtualne w nowej nomenklaturze TB?
b) jak/czym wywołujesz skanowanie całej poczty aby z katalogu głównego wyłowić maile np. starsze niż rok i przenieść do folderu a; starsze niż 2 lata i przenieść do folderu b itd. Wspominasz o kompresji, ale ona tylko usunie wiadomości "starsze niż xxx" o ile się tak ustawi we właściwościach folderu

Wojtas

15

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Nie, folderami "roboczymi" nazwałem te zwykłe foldery, z których wiadomości są przenoszone do "archiwalnych".

Nie skanuję poczty w jakiś specjalny sposób, wszystko dzieje się automatycznie po uruchomieniu co jakiś czas oczyszczania i kompresji folderów (np. z Terminarza lub ręcznie z menu "Porządki w folderach"). Co rok dodaję nowe foldery archiwalne i zmieniam konfigurację folderów, z których będą przenoszone wiadomości. Zmiana polega na wskazaniu tych nowych miejsc archiwizacji.

16

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Ok, to w takim razie moja niewiedza ogranicza się do pytania: Gdzie w konfiguracji folderów ustawiasz (i co) aby przenosił z nich automatycznie (podczas kompresji) maile starsze niż x?

17

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Przede wszystkim uwaga podstawowa: taki sposób przemieszczania wiadomości do innych folderów podczas ich kompresji i oczyszczania można obecnie stosować do folderów innych niż "Odebrane" i "Wysłane". W starszych wersjach The Bat! można było je konfigurować podobnie jak inne foldery, utworzone przez użytkownika. Obecnie nie ma we właściwościach folderów "Odebrane" i "Wysłane" stosownych opcji do ustawienia. Wniosek nasuwa się sam: trzeba pocztę odbieraną i wysyłaną najpierw sortować do odpowiednich folderów, a dopiero te foldery skonfigurować tak aby zadziałało automatyczne przenoszenie wiadomości do folderów przeznaczonych na archiwa.

We właściwościach folderu należy ustawić dwie opcje:

1. Trzymaj wiadomości w bazie przez (dni): w sekcji "Dodatkowe" - tu wpisuje się okres przechowywania wiadomości w folderze.

2. Konfiguracja usuwania wiadomości specyficzna dla tego folderu w sekcji "Usuwanie" - tutaj w polu Przenoś do wskazanego folderu należy wskazać folder archiwalny oraz włączyć opcję Użyj alternatywnej metody usuwania do oczyszczania folderów

To już wszystkie ustawienia - teraz po wywołaniu operacji kompresji / oczyszczania wiadomości starsze niż ustawiona liczba dni będą lądowały w folderze archiwalnym.

18

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Dzięki za wyjaśnienia. Trochę z tym zabawy, bo mam ponad 40 folderów poczty....

Można to zrobić jakoś globalnie? Jakiś filtr, skrypt, który przenosi wszystkie maile z konta z roku x do folderu y?

19

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Wiadomości możesz przenosić do innego folderu za pomocą filtru, w którym jako warunek ustawisz np. Data utworzenia przed ..., a jako operację wykonywaną przez filtr wybierzesz przenoszenie wiadomości do wskazanego folderu. Taki filtr należy uruchamiać ręcznie dla każdego folderu oddzielnie (z menu Folder | Przefiltruj zawartość...). Sprawa jest stosunkowo prosta jeśli wiadomości mają być przenoszone do jednego folderu, ale gdy z różnych folderów mają trafić także do rożnych folderów - wtedy przed filtrowaniem każdego folderu należy zmienić w filtrze folder docelowy.

Jest możliwe zbudowanie filtru, który automatycznie wybierałby nazwę folderu docelowego na podstawie folderu źródłowego - w takim przypadku zamiast nazwy folderu docelowego musisz użyć odpowiedniego makra, np. \\Konto_archiwalne\%FolderName ("zamiast "Konto_archiwalne" musisz wstawić rzeczywistą nazwę konta w The Bat!). Po wskazaniu jakiegoś folderu i ręcznym uruchomieniu filtru, na koncie archiwalnym w katalogu o takiej samej nazwie pojawią się przeniesione wiadomości.

Inny, chyba najprostszy sposób, to posortowanie wiadomości wg daty i ich ręczne przeniesienie do wskazanego folderu.

20

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Zygmunt napisał/a:

Inny, chyba najprostszy sposób, to posortowanie wiadomości wg daty i ich ręczne przeniesienie do wskazanego folderu.

Właśnie. Zakładając, że interesuje mnie tylko automat a mam dziesiątki folderów (a mam wink i nie muszę mieć posegregowanych w tych folderach maili (czyli w archiwum będą tylko foldery [lata] 2010, 2009 itd.) można stworzyć taki automatyczny filtr?