Temat: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

Witam
Wiadomość przychodzi prawidłowo z polskimi znakami, jednak jak ją drukuję na wydruku nie mam niektórych polskich znaków. Czy może ktoś mi pomoc z tym problemem? W profilach mam zaznaczone kodowania UTF8 i ISO 8859-2 (wiadomosci przychodzą jako tresc html kodowana wlasnie iso 8859-2)

2

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

pod F9 masz w jakim kodowaniu jest wiadomość. Może trzeba dostosować profil w Ustawieniach wydruku.

3

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

Właśnie o to chodzi, że wiem w jakim kodowaniu jest wiadomość bo sam pisałem kod który ja generuje (ISO 8859-2).
W profilach drukowania zaznaczone mam właśnie te kodowanie, ale w podglądzie wciąż brak polskich znaków ;/

4

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

Trudno wnioskować co jest przyczyną takich błędów, być może jest błąd w programie. W najnowszej wersji beta (5.0.36.4) sprawdzałem to na wielu wiadomościach z różnym kodowaniem i wszystko wygląda poprawnie. Z której wersji programu korzystasz?

5

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

Witam,

Podlacze sie pod temat. Zainstalowalem ostatnio wersje 5.1.0.4 na starsza wersje 4.x i od tego momentu mam problem - wszystkie maile, jakie dostale przychodza z krzakami zamiast polskich znakow. TB uzywam od wielu lat i nigdy nic nie musialem zmieniac. Teraz kombinowalem Wyglad->Standard kodowania znakow  - czy wybiore Unicode Utf-8 czy środkowoeuropejski iso-8859-2 to i tak moje nowe maile wygladaja tak:

tęśt
dźiękuję

Doradzicie cos?

6

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

Zmień przeglądarkę w Konfiguracja | Przeglądarka HTML.

7 (edytowany przez martinii 2012-05-11 20:19:22)

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

Nie widze takiej opcji, ale zainstalowanie najnowszej wersji (5.1.6.2) rozwiazalo problem. Pozdrawiam!

8

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

Przepraszam, nie podałem pełnej ścieżki do tej opcji:
Konfiguracja | Podgląd / Edycja | Przeglądarka HTML.
Wybór przeglądarki HTML (wbudowana lub systemowa) to nowość w gałęzi 5.1 i w pierwszych wersjach błędnie działała wersja wbudowana (źle wyświetlała polskie znaki). Nowsze wersje (w tym najnowsza 5.1.6.2) nie mają już tego błędu.

9

Odp: Brak polskich znaków przy drukowaniu dokumentu

teraz widze ta opcje. I ktorej przegladarki lepiej uzywac?