21

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Skoro Twoje potrzeby są takie jak opisałeś, proponuję użyć kilku filtrów wyzwalanych kombinacją klawiszy. Nie można wykorzystać do tego celu jednego filtru, ponieważ katalog docelowy dla poszczególnych lat będzie inny. Załączam przykładowy filtr dla roku 2011, który jest wyzwalany kombinacją Alt+F12 (możesz to zmienić). Po skopiowaniu poniższej definicji filtru do schowka (Ctrl+C) wklej go do filtrów wspólnych do grupy "Wiadomości przeczytane" (Ctrl+V).

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [59D0D2CB.01CD18B9.69E836DE.00D0505D]
Name: 2011
Filter: {\0D\0A\20`24`1`1`20101231T220449Z\0D\0A0`24`1`0`20120101T220449Z\0D\0A}
MoveMessage AutoFolder folder \5C\5CARCHIWUM\5C2011
IsManual
IsActive
IsHotkey
IsCheckRule
IsHotkeyOnly
Ignore
endFilter

Podany filtr wybiera wiadomości utworzone po 31.12.2010 i przed 1.01.2012 i przenosi je do folderu "2011" na koncie o nazwie "Archiwum". Te parametry możesz zmodyfikować w definicji filtru, wybierając odpowiedni zakres dat i katalog docelowy dla poczty z kolejnych lat.

Przed uruchomieniem filtru musisz w danym katalogu źródłowym zaznaczyć wszystkie wiadomości na liście (Ctrl+A) i dopiero potem uruchomić filtr (Alt+F12). Możesz także uruchamiać filtr z Terminarza, wskazując tam katalogi, które mają być przefiltrowane.

Uwaga: w konfiguracji filtru na zakładce "Opcje" musisz ręcznie wstawić kombinację klawiszy uruchamiającą filtr, bo na skutek jakiegoś błędu nie chce mi się skopiować.

22

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Nawiązując do początku dyskusji w tym wątku, mam w zasadzie identyczny problem - bardzo duża ilość listów przez co Bat otwiera się koszmarnie wolno. Na bieżąco wyrzucam je do oddzielnych utworzonych folderów ale to MZ nic nie daje. Czy we właściwościach folderu trzeba coś zmienić czy w ogóle robię coś nie tak?

23

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Czy po przeniesieniu poczty do innych folderów włączasz w tych źródłowych oczyszczanie i kompresję (z menu "Folder")? To powinno pomóc, a na pewno pomoże przerzucenie tych wiadomości do folderów na innym koncie, używanym tylko do archiwizacji. W tym wątku masz dokładny opis jak to się robi automatycznie.

24

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Oczyszczanie i kompresja oczywiście wykonane. Sensu przerzucania starych wiadomości do innego konta nie rozumiem, przecież Bat i tak musi załadować te wiadomości.

25

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Mam na swoich kilku kontach ponad 183 tys. wiadomości, w tym na koncie archiwalnym ponad 152 tys. Pracuję albo na komputerze stacjonarnym z Vista 32 bit, albo na notebooku z Win7 32 bit. Obydwie maszyny nie są demonami szybkości, ale na żadnej z nich nie obserwuję wolnego otwierania The Bat!. Przerzucanie starszej poczty na konto archiwalne przyspiesz ajedynie obsługę pozostałych kont, natomiast - jak zauważyłeś - nie wpływa na szybkość otwierania aplikacji. Może masz mało pamięci lub miejsca na dysku?

26

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Okazuje się, że wolne otwieranie folderów z dużą liczbą wiadomości to był błąd, objawiający się w niektórych sytuacjach. W najnowszej wersji beta zostało to ponoć skorygowane:

http://www.ritlabs.com/download/files3/ … tb5164.rar

27

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

Witam,

pomału zapycha mi się partycja bo ciągle rosną pliki tmp z the bat.

Mam pytanie, czy stare pliki .tmp mogę usunąć?
Jak pozbyć się takich sporych wielkości tych plików.

Screen z jednego konta folderu the bat -> http://images40.fotosik.pl/1638/db75ca27b7bf02c3.jpg

Proszę o pomoc wink

28

Odp: Bieżąca archiwizacja poczty

To dziwne, że masz tak dużo plików *.tmp, one powinny znikać automatycznie po pobraniu wiadomości lub zrobieniu kopii zapasowej (bo na ogół wtedy się pojawiają). Sądzę, że bez większej szkody możesz je usunąć.