1

Temat: Tworzenie nowej wiadomości z uzupełnionymi adresatami.

Witam,
czy jest taka możliwość w programie aby po kliknięciu nowej wiadomości za każdym razem były wypełnione już maile adresatów oraz wpisany temat wiadomości? Jak to uczynić?

2

Odp: Tworzenie nowej wiadomości z uzupełnionymi adresatami.

Dosyć dziwne żądanie, jak to sobie dokładnie wyobrażasz? Skąd po kliknięciu ikony nowej wiadomości program ma wiedzieć do kogo i co chcesz napisać? Do formatowania wiadomości służą szablony i umieszczone w nich makra, ale przy tak niejasnym postawieniu sprawy nie widzę możliwości ich użycia.

3

Odp: Tworzenie nowej wiadomości z uzupełnionymi adresatami.

chodzi mi żeby cały czas ten sam mail uzupełniał i ten sam temat - prosta sprawa na pewno do zrobienia tylko nie wiem gdzie tego szukać.

4

Odp: Tworzenie nowej wiadomości z uzupełnionymi adresatami.

Jeśli cały czas ma być taki sam adresat i taki sam temat, to najprościej wpisać je do szablonu nowej wiadomości (we właściwościach konta). Wpisujesz tam (oprócz innych stałych tekstów):

%To="Imię Nazwisko<email.odbiorcy>"%-
%Subject="Temat wiadomości"%-

Polecam podręcznik!

5

Odp: Tworzenie nowej wiadomości z uzupełnionymi adresatami.

działa ale nie do końca:
a mianowicie, z uzupełnieniem tematu chodziło mi o to żebym nie musiał wpisywać pierwszej dużej częsci tematu ręcznie tylko żeby szablon mi to wstawiał i wstawia, ale jak chce na końcu w temacie coś dopisać w trakcie już pisania nowej wiadomości to program mi obcina tą dopisaną część. Jak zrobić żebym mógł jeszcze coś dopisywać w linii tematu?

6

Odp: Tworzenie nowej wiadomości z uzupełnionymi adresatami.

Musisz użyć makra %ModifyOnce(Subject). Jest to makro zabezpieczające pola nagłówka przed wielokrotną modyfikacją za pomocą tego samego szablonu. TheBat! działa bowiem tak, że szablon tworzonej wiadomości może być uruchamiany automatycznie przy przejściach kursora między nagłówkiem a treścią, dopóki nie zmieni się w edytorze treść wiadomości. Niekiedy jest wymagane zabezpieczenie określonych pól nagłówka przed zmianą wynikającą z działania szablonu (np. jeśli użytkownik sam je zmienił). Taka sytuacja występuje najczęściej przy ustawianiu zawartości pola tematu za pomocą makra %Subject w szablonie i ręcznej zmianie tego tematu (wystarczy wtedy zastosować makro %ModifyOnce(Subject)). Makro %ModifyOnce powinno być użyte w szablonie przed innymi makrami modyfikującymi nagłówek.

Twój szablon powinien więc mieć postać:

%To="Imię Nazwisko<email.odbiorcy>"%-
%ModifyOnce(Subject)%-
%Subject="Temat wiadomości"%-

7

Odp: Tworzenie nowej wiadomości z uzupełnionymi adresatami.

teraz jest perfekto! dzięki.