1 (edytowany przez Marylek 2012-01-09 20:13:25)

Temat: Edycja wiadomości-spamów

Witam, przeczytałem niemal wszystkie wątki dotyczące wtyczek antyspamowych w The Bat i przyznam się, że można się pogubić. Chciałbym dowiedzieć się jak można edytować ustawienia wtyczki, szczególnie wtedy gdy się pomyliła. Na przykład gdy uznała za spam maila który nim nie jest lub odwrotnie, przepuściła spam jako czysty mail. Czy nie byłoby prostrzym móc kliknąć na wybraną wiadomość prawym klawiszem myszki wybierając opcję "to nie jest spam" lub odwrotnie "to jest spam" a wtyczka by to zapamiętała.

2

Odp: Edycja wiadomości-spamów

Właśnie tak można robić. Przynajmniej Antispam Sniper tak się uczy.

3

Odp: Edycja wiadomości-spamów

Dokładnie należy zrobić tak:
-zaznaczyć maila
-kliknąć u góry na "Specjalne"
-wybrać opcję "Klasyfikuj do śmieci" lub "Klasyfikuj do NIE-śmieci"
W ten sposób wtyczka antyspamowa nauczy się odróżniać spam.

4 (edytowany przez Marylek 2012-08-09 18:45:56)

Odp: Edycja wiadomości-spamów

Tylko, że u mnie wówczas pojawia się komunikat: "Brak zainstalowanych wtyczek z możliwością uczenia." Instalowałem już AntispamSniper 1.8.0.8 w wersji darmowej. Czy koniecznie muszę instalować wersję płatną? Przecież obie wersję posiadają białą i czarną listę.
I druga sprawa: mam The Bat w wersji 4.0.18 z nakładką dla Polskiej wersji językowej. Wszystko jest więc po Polsku ale tworząc nową wiadomość każde słowo podkreśla mi na czerwono jako błędną pisownię. Sprawdziłem, że mam ustawione automatyczne sprawdzanie pisowni, ale w rozwijanej tam liście krajów nie widnieje u mnie POLSKA. Co więc jeszcze powinienem zainstalować?

5

Odp: Edycja wiadomości-spamów

Nakładka językowa nie jest przecież powiązania ze sprawdzaniem pisowni. Wybór języka zależy od udostępnionych w programie słowników, a domyślnie nie ma tam polskiego. Zainstaluj słownik z OpenOffice (http://thebat.pl/download/index.php?itemid=565).

6

Odp: Edycja wiadomości-spamów

Mimo rad nadal nie działa wtyczka antyspamowa (komunikat: "Brak zainstalowanych wtyczek z możliwością uczenia"), oraz nadal nakładka językowa nie sprawdza polskiej pisowni. Widocznie dla programu The Bat nie wszystko jest oczywiste, to tak jakbym kupił samochód bez kół lub kierownicy lub silnika...

7

Odp: Edycja wiadomości-spamów

Ale to poniże już chyba jest oczywiste?

Marylek napisał/a:

I druga sprawa: mam The Bat w wersji 4.0.18 z nakładką dla Polskiej wersji językowej. Wszystko jest więc po Polsku ale tworząc nową wiadomość każde słowo podkreśla mi na czerwono jako błędną pisownię. Sprawdziłem, że mam ustawione automatyczne sprawdzanie pisowni, ale w rozwijanej tam liście krajów nie widnieje u mnie POLSKA. Co więc jeszcze powinienem zainstalować?

Kolega Zygmunt napisał co zrobić.

Nie używam wtyczek antyspamowych, ale to chyba kwestia dopięcia odpowiedniej wtyczki z możliwością uczenia się.
Pewnie te co instalujesz nie mogą się uczyć?

8

Odp: Edycja wiadomości-spamów

sprawdz czy masz zainstalowany antipam, opcje - konfiguracja - /okno po lewej/-dodatkowe wtyczki -wtyczki antyspamowe -/okno u gory/ co masz? jak niemasz antispam wyszukaj w miejscu, gdzie sie zainstalowal i dodaj

9

Odp: Edycja wiadomości-spamów

Hej, u mnie cos antispam nie działa, robiłem konfiguracje i dalej mam boty ;/ macie jakies lepsze/nowsze sposoby ?

10 (edytowany przez lec 2013-10-06 17:59:47)

Odp: Edycja wiadomości-spamów

jak ja poradzilem sobie z dwoma dostawcami niechcianej poczty,

po pierwsze wprowadzilem ich adresy na czarna liste
_nazwa        abcd_com
_adres         *@abcd.com
_domena    abcd.com

po drugie utworzylem regule czarnej listy
dodaj _nazwa     wpisalem abcd_com
ponizej _dodaj warunki wybralem _RegExp /wyrazenie regularne/
w okienku _zastosuj wyrazenie wpisalem abcd,
zaznaczylem _warunek mocny _do tresci i zamknalem
otworzylem ten sam filtr i _dodaj warunki wybralem RegExp
w okienku _zastosuj wyrazenie wpisalem abcd
zaznaczylem _warunek mocny do naglówka
w poziomym okienku wybralem _from
powtorzylem i pozomym okienku wybralem received
w okienku miałem trzy warunki
od tego czasu nie mam dwoch natretow.

nie czytalem manuala, zrobilem to intuicyjnie, moze
osoby które bardziej znaja konfiguracje snipera cos wiecej dodadza
70for70