1 (edytowany przez radek225 2012-11-26 22:54:00)

Temat: Czy jest to mozliwe?

Ostatnio pomyslalem o makrze, ktore bardzo usprawniloby mi prace w tym programie. Mianowicie czy jest cos takiego mozliwe, aby w uprzednio utworzonym folderze w odebranych "Zamowienia", wprowadzic takie makro, ze jak sie przerzuca do tego folderu email, to wyskakuje komunikat z prosba o wpisanie numeru zlecenia? Wpisze np. 102 i enter. W widoku w tym folderze oprocz standardowych pol typu "Od", "Temat", "Utworzono". "Odebrano", "Rozmiar" Znajdowaloby sie rowniez pole o nazwie "Zlecenie" i tam przy kazdym emailu wyswietlalby sie numer tego zlecenia.

2

Odp: Czy jest to mozliwe?

Jest to możliwe, ale troszkę inaczej niż to wymyśliłeś. The Bat! sam z siebie nie może dodawać kolumn na liście wiadomości i dlatego trzeba wykorzystać w widoku tylko to co jest do dyspozycji. W Twoim przypadku należy użyć pola Notatka i włączyć je w widoku używanym dla folderu "Zamówienia". Zamiast przeciągać wiadomości do tego folderu musisz użyć filtru poczty przeczytanej uruchamianego kombinacją klawiszy (np. Ctrl+F11). Abyś mógł wpisywać dane do pola "Notatka", po uruchomieniu filtru musisz skorzystać z rozszerzonych makr zawartych we wtyczce XMP (do pobrania stąd: http://thebat.pl/download/index.php?ite … p;catid=16). Sam filtr jest prosty: uruchamia edytor notatek, do którego tekst wpisujesz w okienku edycyjnym wykorzystującym makra XMP, a następnie przenosi wiadomość do folderu "Zamówienia".
Oto filtr:

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [038C64AA.01CDCC37.74F5FBA2.13A5F62F]
Name: Zamówienie
Filter: {\0D\0A\20`21\0D\0A}
SetMemo Text Zamówienie:\20%XMP_DlgInput(\22Numer\20zamówienia:\22)
MoveMessage folder \5C\5C<Twoje_Konto>\5CInbox\5CZamówienia
IsManual
IsActive
IsHotkey
IsCheckRule
IsHotkeyOnly
Ignore
endFilter

Tekst <Twoje_Konto> w powyższym filtrze musisz zastąpić nazwą swojego konta, a potem skopiuj go i wklej w edytorze filtrów do grupy filtrów poczty przeczytanej. Potem możesz działać: wskazujesz wiadomość, następnie naciskasz Ctrl+F11, potem wpisujesz numer zamówienia i wiadomość ląduje w folderze "Zamówienia" z wprowadzonym przez Ciebie numerem widocznym w kolumnie "Notatka".

3

Odp: Czy jest to mozliwe?

Utworzylem taki folder, zainstalowalem wtyczke, ale jak naciskam ctrl+f11 to nic sie nie dzieje.

4

Odp: Czy jest to mozliwe?

Ale czy skopiowałeś podany przeze mnie filtr i wkleiłeś go do filtrów poczty przeczytanej? To on powoduje przeniesienie wiadomości i wywołuje okno dialogowe do wpisania numeru zamówienia. Poza tym przy kopiowaniu zdarza się, że tracona jest informacja o kombinacji klawiszy użytej do wywoływania filtru i dlatego przejdź w oknie konfiguracji filtrów na zakładkę Opcje tego filtru, a następnie po wstawieniu kursora w pole Uruchom filtr, używając skrótu klawiszowego naciśnij Ctrl+F11. To musi działać, bo sprawdziłem u siebie.