1 (edytowany przez Blajpios 2013-01-13 02:21:02)

Temat: wbudowana obsługa OpenPGP - problem

Założyłem wątek o ogólniejszej nazwie, bo jeszcze ktoś może będzie czegoś potrzebował. Tym bardziej, że teraz nie jest łatwo z odpowiedziami ludzi mogących coś podpowiedzieć.
Nie mogąc zyskać podpowiedzi czy warto wbudowaną obsługą pgp się zadowolić, czy korzystać ze współpracy np. g4win - zdecydowałem się spróbować wbudowanej obsługi.
Tu jednak klops. Owszem, stworzyłem klucze pgp własne, idąc za "obsługą openpgp" w opcjach. Wyeksportowałem nawet klucz publiczny, który ktoś przyjął, pasował mu (na razie jeszcze nie przesłał listu, więc nie wiem, co i jak, ale raczej chyba to działa).
Natomiast - chciałem więc przejść do używania, począwszy od zaimportowania klucza kogoś innego - tą samą drogą idąc obsługi pg. I tu klops. Wybieram nawet, w opcji "importuj klucz", skąd ma zaimportować, klikam. Okienko dialogowe wyboru tego, skąd importować: znika, jakby zaczęła się procedura. Ale na tym się kończy. w okienku zarządzania kluczami, gdzie są podane klucze - nie przybywa żadna pozycja, pozostaje tylko klucz publiczny Ritlabsa no i te moje. Mogę normalnie dalej używać programu, pisać, wysyłać - ale nici z pgp.
Czy ktoś jest w stanie podsunąć rozwiązanie, co to może być (dla pewności - próbowałem zaimportować własny klucz, ściągnąłem z netu na próby jeszcze kogoś klucz: reakcja zawsze ta sama, jak opisałem)? Będę wdzięczny.
Zacząłem już się zastanawiać, czy to nie konsekwencja dokonanego wyboru przy instalacji programu... Niemniej, jak pamiętam, jak sądzę - przy instalacji należy wybrać inną opcję, szyfrowaną, chyba tylko wtedy, gdy chce się szyfrowania w locie i/lub szyfrowania baz? Natomiast - nie jest to konieczne gdy chce się używać standardowo szyfrowania, czyli zaszyfrować po napisaniu listu, tylko niektóre. Zresztą, chyba sam program to potwierdza, gdyż sądzę, że nie pojawiałaby się taka możliwość obecnie, gdyby należało ją uaktywnić przy instalacji: tymczasem program nie protestuje, gdy chcę przejść do obsługi openpgp, tworzy klucze. Tylko potem się "wykłada".
Będę wdzięczny za podpowiedzi. (dla pełnej informacji, gdyby było potrzebne: używam theBat! 5.3.6.0)