1

Temat: wydruk - utworzenie listy maili (ich tematow) z calego folderu

Mam 77 tysięcy maili, nie mogę ich usunąć, ale ważne dla mnie są tylko i wyłącznie ich tematy a nie ich treść. Czy jest możliwość utworzenie listy maili z całego folderu aby zapisał je jako lista tematów ?

Jedyne co udało mi się ręcznie znaleźć to zapisanie maili jako pliki EML i wtedy już innym programem mogę sobie wydrukować listę plików ale jest jeden problem - przy zapisywaniu plików jako EML trzeba potwierdzić nazwę więc nawet jak będę klikać jeden plik na sekundę to zajęło by mi to ponad 20godzin nie robiąc żadnej przerwy w klikaniu :)

2 (edytowany przez DamYan 2013-06-03 02:31:45)

Odp: wydruk - utworzenie listy maili (ich tematow) z calego folderu

Zainteresuj się pluginem Extended Macro Plugin: http://www.gaijin.at/en/tbpxmp.php

Przydatne dla Ciebie makro to %XMP_NoSubj([Temat])

Opis:
W przypadku gdy temat dla aktualnej wiadomości jest pusty, zwracana jest wartość jak dla argumentu "Temat". W przeciwnym razie makropolecenie zwraca aktualną wartość dla nagłówka "Subject:".

W przypadku nie podania wartości dla argumentu "Temat" zwracana jest wartość "(ohne Beteff)".

Przykład:

%XMP_NoSubj("PUSTY")%-
%SUBJ="%XMP_NoSubj"


Dla odpowiedzi na wiadomość z pustym tematem przykład prowadzi do zwrócenia "Re: PUSTY", jako nowy temat zostanie ustawione "Re: (ohne Betreff)".

Dorzucasz do tego makro, które będzie zapisywać tematy do pliku i masz pliczek z tematami smile Oczywiście, żeby odpalić makra, musisz utworzyć filtr i doinstalować wtykę.

Co do zapisywania do pliku, makra %XMP_FileAddLn i %XMP_StrC.

Mogłoby to tak wyglądać:

%XMP_FileAddLn("C:\tematy.txt","%XMP_StrC('%XMP_NoSubj("Pusty")\r\n')")

Nie sprawdzałem niestety czy to zadziała (makro zapisuje do pliku tematy.txt, następnie zapisuje do niego tematy i dodaje znak nowej linii, gdy temat nie ma tematu - wrzuca słowo Pusty).

/edit/

Przetestowałem i działa tak jak potrzebujesz, ale nieco namieszałem, więc polecę w krokach:
1. utwórz filtr dla wiadomości przeczytanych (tak, żeby się nie mieszało z innymi Twoimi filtrami)
2. jako warunek podaj Dowolna wiadomość
3. w operacjach wybierz Eksportuj wiadomość
4. jako format eksportu wybierz czysty tekst i kliknij Szablon
5. w szablonie podaj %XMP_StrC('%XMP_NoSubj("Pusty")')
6. w opcji "jeśli plik docelowy istnieje" wybierz opcję Dopisz do istniejącego pliku.

Oczywiście przed wszystkim zainstaluj XMP. Sprawdzałem i działa. Możesz ewentualnie wkleić sobie zawartość do Excela, żeby posortować to sobie alfabetycznie.