1

Temat: Olbrzymie obciążenie procesora przez ThBat!

Zainstalowałem TheBata w wersji 3.62.14 i mam problem, który polega na tym, że co kilka minut TheBat obciąża na jakąś 1 min. procesor nawet w 90% i co gorsza nie reaguje na jakiekolwiek polecenia w tym czasie. Powoduje to, że nie można z niego normalnie korzystać. Może ktoś już spotkał się z czymś takim?

Odp: Olbrzymie obciążenie procesora przez ThBat!

Korzystasz z kont IMAP? Albo może masz jakieś zadania w terminarzu? Twoja instalacja TB! jest nowa, czy też upgradeowałeś starszą wersję?

Niektóre tak tajemnicze błędy TB! są praktycznie niepowtarzalne i możliwe do odkrycia tylko na danym komputerze... Niedawno na liście TBBETA jeden gość żalił się, że TB! mu strasznie wolno działa. Jak w końcu odkrył, winien był prosty szablon, który w dodatku u nikogo innego nie powodował problemów.

3

Odp: Olbrzymie obciążenie procesora przez ThBat!

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Korzystasz z kont IMAP? Albo może masz jakieś zadania w terminarzu? Twoja instalacja TB! jest nowa, czy też upgradeowałeś starszą wersję?

Niektóre tak tajemnicze błędy TB! są praktycznie niepowtarzalne i możliwe do odkrycia tylko na danym komputerze... Niedawno na liście TBBETA jeden gość żalił się, że TB! mu strasznie wolno działa. Jak w końcu odkrył, winien był prosty szablon, który w dodatku u nikogo innego nie powodował problemów.

Nie korzystam z IMAP zaś instalacja jest nowa. Fakt, miałem zdania w terminarzu - może to jest przyczyna... Może to żeczywiście kwestia indywidualna komputera... Na razie się nie poddaję i sprawdzam różne ustawienia.

Pozdrawiam

Odp: Olbrzymie obciążenie procesora przez ThBat!

dvh napisał/a:

Na razie się nie poddaję i sprawdzam różne ustawienia.

Sprawdź też w opcjach kont, w ustawieniach dodatkowych, czy nie masz włączonych opcji sprawdzania skrzynki co parę minut. Jak masz dużo kont, to tu mogą się kryć problemy.

5

Odp: Olbrzymie obciążenie procesora przez ThBat!

Ja mam podobny problem jak kolega... TheBat dosyć częśto mi się tak zapycha, że nie można na nim normalnie funkcjonować. Faktem jest, że mam mocno rozbudowane takie kwestie jak formularze, szablony, sortowanie, katalogi wirtualne, kilkanaście różnych sygnatur.... Do tego lista dyskusyjna TheBat, kilka kont mailowych, wtyczki. Jednak nie używam terminarza, jak kolega wyżej. Nie mam pojęcia co jest przyczyną 'zapychania się' Bata. Jednak sądzę, ze takie zawansowane użytkownie nie jest tego przyczyną, bo kolega z biurka obok ma ten sam problem.... Jednak w jego przypadku TheBat jest urzytkowany w stopniu mimilalistycznym.... czyli jedno konto mailowe, jedna standardowa sygnatura, brak folderów wirtualnych, sortowania, wtyczek, szablonów. No i właśnie mimo tego wszystkiego kolega ma te same problemy... czyli dosyć często TheBat się też zapycha do tego stopnia, że nie reaguje na polecenia...
Jedyna wspólna cecha to te same komputery, laptopy Dell Latitude.