Temat: Alias poczty jako nadawca odpowiedzi ?

Witam,
Posiadam jeden adres główny i kilka aliasów pocztowych.
Pytanie: Czy thebat-a idzie tak skonfigurować aby wiadomość wysyłana / odpowiadana była z aliasu tego samego co została przysłana wiadomość ?

Wiem że idzie edytować adres w polu „Od” ale to jest trochę żmudne, a ustawienie nadawcy jest na sztywno – jeden adres.

2 (edytowany przez lec 2013-10-03 07:44:13)

Odp: Alias poczty jako nadawca odpowiedzi ?

wydaje mnie się, ze to zależy od dostawcy glownego adresu,
od mojego dostawcy internetu i poczty mogę to zdrobic /podmieniam tylko adres/,
od innych na web, a od innych wcale /tylko dla odbioru/

ale przypuszczalnie w nagłówku maila jesteś do odczytu

3 (edytowany przez Pasat01 2013-10-03 18:08:43)

Odp: Alias poczty jako nadawca odpowiedzi ?

@lec:  ja mogę bez problemu edytować e-mail / alias nadawcy ( czyli mój ), ale mi chodzi aby the bat automatycznie odróżniał na jaki alias została wiadomość przysłana i z tego samego została wysłana, np.
- mam główny adres poczta@12345.pl
- alias 1: alias1@12345.pl
- alias 2: alias2@12345.pl

I teraz jeśli ktoś wyśle wiadomość na alias1@12345.pl to dostanie odpowiedz również z alias1@12345.pl,
a jeśli ktoś wyśle wiadomość na alias2@12345.pl to dostanie odpowiedz również z alias2@12345.pl

Teraz mam ustawione w konfiguracji głównej adres główny poczta@12345.pl i za każdym razem odpowiedz jest z tego adresu, no chyba że ręcznie zmienie na np. alias1@12345.pl

4

Odp: Alias poczty jako nadawca odpowiedzi ?

W szablonie (szablonach) odpowiedzi dodaj dwa makra zmieniające nagłówki w odpowiedziach zgodnie z pierwotnym adresowaniem. Makra są bardzo proste:

%From="%OToName <%OToAddr>"%-
%ReplyTo="%OToName <%OToAddr>"%-

Jedyny kłopot, że działa to poprawnie tylko wtedy, gdy Ty jesteś jedynym adresatem wiadomości, na którą odpowiadasz. Jeśli tak nie jest, to nadawcą odpowiedzi stanie się pierwszy adres z listy odbiorców - w takim wypadku należy adresy ustawić ręcznie.

5

Odp: Alias poczty jako nadawca odpowiedzi ?

@Zygmunt. Dziękuję pomogło smile

6

Odp: Alias poczty jako nadawca odpowiedzi ?

#pasat01, w swojej poprzedniej wypowiedzi chciałem zaznaczyć, ze aliasy same w sobie sa do odbioru poczty i tylko niektórzy dostawcy dopuszczają wysylanie poczty z tych adresow /np. ms tylko z webowej wersji konta/. by się upewnić ze nie wysylasz z glownego konta pocztowego upewnij się odczytujac nagłówek poczty wyslanej, jako odpowiedz na alias.

7

Odp: Alias poczty jako nadawca odpowiedzi ?

@lec: sprawdziłem i działa, wszystko jest już ok, pozdrawiam i dziękuję.