Temat: "druga" archiwizacja

Od dawna raz w tygodniu pojawia mi się taki komunikat. Ja mam ustawioną archiwizację na zupełnie innych parametrach. Jak ją wyłączyć? Dlaczego są dwie?

https://i.ibb.co/3s7Bbvj/archiwizacja-the-bat.png


BTW. Mam nowy system i nową instalkę Bata a ta niepotrzebna archiwizacja ciągle za mną łazi.

2

Odp: "druga" archiwizacja

Sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionej automatycznej kopii zapasowej (menu Opcje | Konfiguracja | System) i wyłącz ją. Oprócz tego, jeśli ta opcja była włączona, to w Terminarzu będzie również wpis odpowiedzialny za automatyczne tworzenie kopii - stamtąd również musisz go usunąć.

3 (edytowany przez Premathorus 2019-02-18 10:01:38)

Odp: "druga" archiwizacja

Ja właśnie w automatycznej kopii zapasowej mam prawidłowe parametry ścieżki do pliku archiwum. To co mi wyskakuje i chce robić kopię na dysku E: jest nieprawidłowe. Nie wiem gdzie szukać aby to wykasować/wyłączyć.

W terminarzu nie mam nic o kopii zapasowej. Same pierdoły o dniach tygodnia itp. tam nie ma żadnego harmonogramu zadań.

4

Odp: "druga" archiwizacja

Pokazałeś obrazki z konfiguracji "normalnej"kopii zapasowej - nie automatycznej. Automatyczna kopia po włączeniu powoduje pojawienie się w terminarzu zadania o nazwie "Automatyczna kopia zapasowa". Jeśli tego u Ciebie nie ma, to spróbuj jeszcze raz ustawić automatyczne tworzenie kopii zapasowej na zakładce "System" panelu konfiguracji.

5 (edytowany przez Premathorus 2019-02-18 14:28:08)

Odp: "druga" archiwizacja

Zygmunt,
może ja niejasno napisałem - odpalają mi się dwie archiwizacje automatyczne:
jedna zgodna z poniższymi  ustawieniami i tutaj wszystko OK - tak ma być:
https://i.ibb.co/nrWDBQs/the-bat-kopia-zapas-2.jpg

a druga ta z błędem ścieżki (wcześniejsze screeny).

Ja chciałbym mieć tylko tę poprawną (numer 1).
Zwróć proszę uwagę, że ten błąd musiał przejść z importem kont - mam nową instalkę Bata i nowy Win10

6

Odp: "druga" archiwizacja

aha - wszystkie obrazki z błędem pokazują się w archiwizacji automatycznej

7

Odp: "druga" archiwizacja

Dziwne to wszystko. W takim razie w Terminarzu powinny być obydwa zadania dla automatycznej kopii. Nie mam na razie pomysłu jak to naprawić.

8

Odp: "druga" archiwizacja

W rejestrze Windows na pozycji  \HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\RIT\The Bat! znajdziesz trzy następujące klucze odpowiedzialne za ścieżkę do pliku kopii zapasowej:

Last backup path
Last backup path Unicode
Last backup pathRelative

Wyczyść ich zawartość i sprawdź co się dzieje.

9

Odp: "druga" archiwizacja

Last backup path Unicode - tylko to u mnie jest. Wyczyściłem.

10

Odp: "druga" archiwizacja

A jaka ścieżka była tam wpisana, poprawna czy błędna?