Temat: TheBat nie używa zdefiniowanych szablonów wiadomości

W książce adresowej, dla niektórych rekordów odpowiadających adresom e-mail moich bliskich, mam zdefiniowane indywidualne szablony nowych wiadomości oraz odpowiedzi.
Jeśli tworzę nową wiadomość poprzez wybranie takiego adresata w książce adresowej i kliknięcie tam "Utwórz nową wiadomość", to wszystko działa OK.
Problem jednak pojawia się wtedy, jeśli dany adres e-mail adresata jest wpisywany automatycznie np. w przypadku tworzenia odpowiedzi na czyjąś wiadomość lub (w przypadku nowej wiadomości) jest uzupełniany na podstawie historii; wtedy ten adres jest w odpowiednim polu wypisany literkami mniejszymi niż zwykle, a TB stosuje standardowy szablon, a nie ten, który został przypisany do danego adresu e-mail.
W starszych wersjach TB te szablony działały dość bezbłędnie, natomiast przestały działać już jakiś czas temu, ale nie jestem w stanie określić od której wersji.
Używam TB v. 8.8.2 (64 bit), na systemie Windows 10 (64 bit).

Zna ktoś radę na rozwiązanie tego problemu?

2

Odp: TheBat nie używa zdefiniowanych szablonów wiadomości

Takie zachowanie programu rzeczywiście wydaje się dziwne. Sprawdziłem na wersji 32-bitowej 8.8.2.8(beta) i nic takiego nie udało mi się zaobserwować. Może w książce adresowej są podwojone wpisy - to mogłoby powodować problemy z szablonami. Niekiedy szablony folderu mogą powodować kłopoty - czy korzystasz z nich?

3 (edytowany przez Chris94 2019-05-28 23:30:41)

Odp: TheBat nie używa zdefiniowanych szablonów wiadomości

Faktycznie, podwójne wpisy w książce adresowej były przyczyną problemu, wielkie dzięki!
Ale z kolei podwójne wpisy brały się stąd, że niektórzy moi korespondenci w różnych e-mailach z czasem zmieniali swoje dane, czyli ktoś w jednym mailu przedstawiał się jako Michał, a w drugim jako Michal, albo w jednym mailu podawał pełne imię, a w drugim tylko pierwszą literę imienia, a za każdym razem gdy wysyłałem odpowiedź do takiego adresata, to TB do książki adresowej dodawał tego adresata (tylko z odrobinę zmienionym opisem) jako nowego.
Właśnie przeglądam swoją książkę adresową i widzę, że mam tam wiele adresów zwielokrotnionych właśnie w ten sposób.
Czy jest jakiś sposób by tych zwielokrotnionych wpisów uniknąć?

4

Odp: TheBat nie używa zdefiniowanych szablonów wiadomości

Jedyny sposób na uniknięcie podwójnych wpisów to zwracanie większej uwagi na adresy przy ich wprowadzaniu do książki adresowej. Warto także od czasu do czasu uruchomić funkcję usuwania duplikatów, która jest od niedawna dostępna i działa całkiem sensownie. Proces usuwania duplikatów uruchamia się w książce adresowej z poziomu menu Plik | Wyszukaj duplikaty w książce adresowej. Najpierw trzeba wybrać przeszukiwane książki adresowe (lub grupy adresów), a następnie kolejno decydować o usunięciu / pozostawieniu znalezionego duplikatu. Do porównań można wybrać tę samą książkę adresowej, niekoniecznie muszą to być dwie różne książki. Przy porównywaniu można brać pod uwagę następujące kryteria: Email, Nazwa (rozumiana jako nazwa danego wpisu wyświetlana na ekranie) oraz Imię i Nazwisko.

5

Odp: TheBat nie używa zdefiniowanych szablonów wiadomości

Zygmunt napisał/a:

Warto także od czasu do czasu uruchomić funkcję usuwania duplikatów, która jest od niedawna dostępna i działa całkiem sensownie. Proces usuwania duplikatów uruchamia się w książce adresowej z poziomu menu Plik | Wyszukaj duplikaty w książce adresowej.

Ponowne dzięki, tej funkcji mi brakowało! smile
Nawet podejrzewałem, że ona gdzieś może być, ale szukałem jej w menu Edycja, a nie w menu Plik.

Żeby nie zakładać nowego wątku, to korzystając z okazji zadam jeszcze jedno pytanie:
Czy w TB istnieje możliwość zaprogramowania wysłania danego maila w określonym dniu i godzinie?
Ta funkcja zapewne nie byłaby zbyt często używana, ale jeśli w programie istnieje Terminarz, to aż się prosi żeby w nim utworzyć funkcję wysyłania poczty w określonym terminie.

6

Odp: TheBat nie używa zdefiniowanych szablonów wiadomości

W edytorze wiadomości w menu Opcje | Czasy wysyłki można określić termin wysyłki wiadomości. A teraz zacytuję to co pisałem w podręczniku:

Począwszy od wersji 4.11.1.6 w programie The Bat! istnieje możliwość odłożonej (opóźnionej) wysyłki wiadomości. Czas, w którym wiadomość ma być wysłana, można określić podczas jej tworzenia. W sekcji Wysyłka odłożona można skonfigurować domyślne ustawienia opóźnień przy wysyłce wiadomości. Przy pierwszym wywołaniu tej sekcji na liście pojawiają się zdefiniowane opóźnienia domyślne, które można zmodyfikować (przycisk Edycja) lub usunąć (przycisk Usuń). Można dodać własną definicję opóźnienia, korzystając z przycisku Dodaj.

Na panelu edycji opóźnienia można zdefiniować jawnie datę i czas wysyłki wiadomości lub określić opóźnienie względem bieżącej chwili. Opóźnienie względne definiuje się w grupie opcji Dodaj do bieżącej daty (można dodawać dni, godziny i minuty), natomiast datę i czas wysyłki – w grupie opcji Wyślij w określonym dniu / czasie.

Użycie przycisku Więcej powoduje, że w dolnej części panelu pojawiają się informacje dodatkowe. Między innymi znajduje się tu pole edycyjne zawierające makro z aktualnie zdefiniowanym opóźnieniem, które można wstawić do szablonu. Można też sprawdzić faktyczną datę i czas wysyłki wiadomości przy zadanym opóźnieniu.

Jeżeli podczas edycji wiadomości została zdefiniowana wysyłka opóźniona (z menu lub poprzez makro %Postpone umieszczone w szablonie), wówczas w momencie zamykania okna edytora za pomocą przycisku Wyślij wiadomość The Bat! wyświetli komunikat informujący o faktycznym czasie wysyłki i żądający potwierdzenia tego faktu. W Terminarzu utworzy się automatycznie zadanie, zawierające operację Wyślij wiadomości i wysyłka nastąpi jako skutek wykonania tego zadania. Wyświetlanie komunikatu i żądania potwierdzenia można wyłączyć w panelu konfiguracyjnym programu.

7

Odp: TheBat nie używa zdefiniowanych szablonów wiadomości

Następne podziękowania!
Żałuję, że wcześniej tu nie wpadłem ze swoimi problemami smile

Pozdrawiam,
Krzysztof