1

Temat: aliasy kont w bat?

pytanie dotyczy możliwości realizacji poczty z więcej niż jednego dodatkowego konta.

w danych konta mogę wpisać adres emaila z jakiego będzie wysyłana poczta, ale jest to jeden adres, gdybym chciał szybko wysłać z innego aliasu wówczas mogę zmienić wpis , ale to trochę trwa.

w innych klientach mailowych, np. outlook, czy emclient, jest możliwość jednorazowego zdeklarowania, trwale, nawet kilku aliasów, i dokonania wyboru w chwili realizacji poczty.

2

Odp: aliasy kont w bat?

Niezbyt precyzyjnie opisałeś swój problem, ale chyba powinno zadziałać następujące rozwiązanie:

1. Utwórz w książce adresowej dodatkową grupę i wpisz do niej wszystkie swoje aliasy.

2. Dla każdego z tych wpisów włącz opcję Traktuj ten adres jak dla VIP na zakładce Inne.

3. W momencie tworzenia wiadomości w polu adresowym będziesz miał pod prawym przyciskiem myszy listę swoich aliasów. Wybierz żądany i to wszystko.

P.S. Wybrany alias dopisuje się do istniejącego adresu, zatem jeśli chcesz by występował samodzielnie, musisz przed wstawieniem aliasu wykasować zawartość pola. Jeżeli chcesz, aby odpowiedzi trafiały na Twój adres aliasowy, wówczas musisz wstawić go także do pola "Reply-To" (być może najpierw jego wyświetlanie trzeba będzie włączyć w konfiguracji nagłówka wiadomości).

3

Odp: aliasy kont w bat?

zainteresowanych tworzeniem i używaniem aliasów odsyłam do aktualności na stronie ritlabs https://www.ritlabs.com/en/news/7583/
osobiście odpowiada mnie druga propozycja