1

Temat: Folder wirtualny?

Chciałbym posegregować sobie pocztę i założyć folder, do którego wrzucane są wiadomości od jednego adresata ( z jednej skrzynki, adresu, domeny).
Np Folder: Gordon Shumway i tam gromadzą się wszystkie wiadomości od nadawcy Gordon Shumway.
Zależy mi na tym, aby nie były to foldery tworzone na serwerze. Z jednej poczty korzysta kilka osób, i moje ustawienia wcale nie muszę się podobać innej osobie.
Czy folder taki to folder wirtualny?
Nie mogę eksperymentować - bo nie ma na to czasu - poczta jest w ciągłym użyciu.

2 (edytowany przez Mirao 2019-08-08 10:34:04)

Odp: Folder wirtualny?

Ja też mam z tym problem.
Mam dwie swoje skrzynki i jedną firmową.
Niestety nie mogę na firmowej zmieniać układu folderów ( dodawać lub odejmować), a zależało by mi na filtrowaniu wiadomości.
Folder wirtualny - nie wiem, jak u innych ale u mnie nie działa.  Nic nie filtruj. Dodaję reguły jak dla zwykłego filtrowania i d*** - ciągle pusty.
Zwykłe filtrowanie zakłada, katalog na serwerze. Niestety u mnie to nie dozwolone, chociaż ułatwia pracę bardzo smile
W thunderbirdzie jest coś takiego jak utwórz filtr na podstawie wiadomości. Zakładasz katalog lokalnie i poprzez filtr kopiujesz wiadomości do tego katalogu. Fajne bo katalog nie pojawia się na innych komputerach i na serwerze.
Może ktoś jednak wie jak to zrobić?

W The Bat założony folder filtrowania zbiera wszystkie filtrowane wiadomości usuwając je z katalogu głównego. Jak bym chciał, żeby wszystkie wiadomości były w katalogu głównym, a tylko ich kopia przenoszona była do katalogu filtrowania.

Gordon Szamwej to nie przez przypadek ALF?