Temat: wstawianie obrazka do treści wiadomości (szablon)

mam bata 4.1.7 potrzebuję utworzyć szablon, w którym będę miał możliwość wstawienia jakiegoś obrazka(konkretnie logo firmy), które będzie się wyświetlało w treści każdej nowej wiadomości(oraz w odpowiedziach), np pod tekstem.

Czytałem stare tematy o tym problemie, ale może do 2014r coś się zmieniło i da się to zrobić łatwo?!

Jak na razie jedyne co mi się udało zrobić to zmienić format tekstu na HTML i wówczas mam możliwość wrzucanie do każdego maila jakiegoś obrazka, jednak jest to uciążliwe żeby za każdym razem go załączać- ponadto dodatkowo załącza się do załącznika czego chciałbym uniknąć.

Zależy mi również na tym, aby odbiorca nie miał problemów z tym obrazkiem korzystając np z jakiegoś klienta pocztowego.

2

Odp: wstawianie obrazka do treści wiadomości (szablon)

Podpinam się do pytania czy da się jakoś wstawić logo do szablonu

3

Odp: wstawianie obrazka do treści wiadomości (szablon)

Tak, nie ma z tym problemu pod warunkiem, że szablon (a zatem i wiadomość) jest w formacie HTML. Jeżeli ma to być domyślny szablon odpowiedzi lub nowej wiadomości, wystarczy odpowiednio zmodyfikować go we właściwościach konta. Inne szablony (np. powiązane z wpisami w książce adresowej) należy modyfikować w odpowiednim miejscu. To samo dotyczy szablonów podręcznych.

Modyfikacja polega na włączeniu formatu HTML w edytorze szablonów, wyborze czcionki, kolorów, wpisaniu stałych elementów i wklejeniu obrazka za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl-C / Ctrl-V. Na pewno działa to w nowszych wersjach programu (sądzę, że od 8 wzwyż).