Przejdź do treści forum
Forum PSTB!
Forum Polskiej Strony Programu The Bat!
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 100 z 146)
Instalacja nowszej wersji programu nie powoduje usunięcia wcześniej zgromadzonych wiadomości. Plik z rozszerzeniem .msi to podstawowa wersja instalacyjna The Bat! i postępuje się z nim jak z każdym plikiem instalacyjnym: trzeba go po prostu uruchomić i stosować się do kolejnych poleceń wyświetlanych na ekranie.
Kopię zapasową zawsze warto mieć pod ręką. Twierdzę, że jest to podstawowa sprawa nie tylko przy instalacji nowszych wersji programu, ale podczas normalnego użytkowania. Wiele razy na tym forum można było zobaczyć prośby o pomoc w odzyskaniu wiadomości gdy nie było kopii zapasowej. W takich przypadkach odzyskanie poczty w razie jakiejkolwiek awarii często bywa niemożliwe. Powinieneś zatem zadbać o regularne tworzenie kopii zapasowej.
Przetrzymywanie spamu nie ma sensu, ponieważ informacja o jego cechach jest gromadzona niezależnie przez wtyczkę antyspamową. Usuń zatem spam i oczyść folder Śmieci. Ja stosuję automatyczne usuwanie spamu z folderu Śmieci po 7 dniach (zaglądam do niego od czasu do czasu i sprawdzam czy nie trafiła tam jakaś normalna wiadomość). Ustaw właściwości tego folderu w dogodny dla siebie sposób i nie przechowuj niepotrzebnie spamu.
Cytat z podręcznika:
Udźwiękowienie programu
The Bat! ma prostą możliwość globalnego udźwiękowienia (niezależną od opcji włączających dźwiękową sygnalizację błędów i ostrzeżeń na głównym panelu konfiguracyjnym), która jest szczególnie przydatna dla osób słabo widzących. Program może reagować na różne działania podejmowane przez użytkownika, odtwarzając pliki dźwiękowe w formacie WAV przypisane domyślnie tym działaniom. Przypisanie zależy od nazwy pliku dźwiękowego. Aby włączyć komunikaty dźwiękowe, należy takie pliki umieścić w podkatalogu \sounds w głównym katalogu z programem (najczęściej jest to C:\Program Files\The Bat!. Pliki można nagrać we własnym zakresie, ponieważ producent nie rozpowszechnia ich w pakiecie instalacyjnym programu. Oto lista nazw plików w formacie WAV i funkcje programu, którym one odpowiadają:
[...]
Wyłączenie komunikatów dźwiękowych polega na zmianie nazwy lub usunięciu podkatalogu \sounds - nie przewidziano do tego celu żadnej opcji konfiguracyjnej.
krzychu napisał/a:Sidi napisał/a:...W książce adresowej mam wiele takich samych maili. Utrudnia mi to wysyłanie korespondencji masowej. Jak sprawić aby TheBat wyrzucił z książki powtarzające się adresy?
Bat sam tego nie zrobi - nie ma takiej funkcjonalności.
The Bat! może usuwać adresy z książki adresowej za pomocą filtru. Można zatem wyobrazić sobie filtr, który sprawdza w książce obecność adresu wpisanego do pola Do wiadomości i usuwa ten adres. Następny filtr podrzędny powinien także sprawdzać obecność adresu w książce i jeśli by go nie było, ponownie go do niej dopisać.
Oczyszczenie książki wymagałoby utworzenia pewnej liczby fikcyjnych wiadomości, przefiltrowania ich i następnie usunięcia. Sądzę, że da się to zrobić - sam tego jednak nie wypróbowałem.
dmocha napisał/a:Nie widzę nigdzie w opcjach możliwości dołączenia notatki.
Niestety, nie ma obecnie żadnej możliwości dostania się bezpośrednio do treści notatki. Zdaje się, że kilka miesięcy temu zgłoszono do autorów taką potrzebę, ale jeszcze nic nie zostało zrobione w tej sprawie.
Pozostałe dane wprowadzisz do pliku tekstowego za pomocą odpowiednich makr w szablonie użytym w filtrze:
1. data oryginalnej wiadomości - makro %ODate (lub %ODate="format")
2. temat oryginalnej wiadomości - makro %OSubj (lub %OFullSubj)
4. nazwa załącznika oryginalnej wiadomości - makro %OAttachments.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, pisząc o "stopce mailowej". Co to według Ciebie jest? Jeśli ma to być stały fragment tekstu, to wpisz go do szablonu. The Bat! obsługuje jednak tylko czysty tekst w szablonach (o czym wielokrotnie pisano na tym forum) - szablony w formacie HTML nie istnieją.
Tomasso napisał/a:A jak ten problem rozwiązać w HTML ? [tak jak wspomniałem na początku]
Niestety, nie da się tego rozwiązać tak jak chcesz. Możesz tylko ręczne zaznaczać wklejony tekst i wybierać dla niego krój pisma.
wexel napisał/a:[...]Jak można to zrobić żeby zawsze było na górze ?
Kiedyś mi sie to udało... ale było to dawno i nie pamiętam.
Trwałą zmianę kolejności sortowania w otwartym oknie wyszukiwarki adresów (niezależną od sortowania użytego w książce adresowej) możesz uzyskać klikając w nagłówek kolumny listy wpisów (patrz podrozdział Adresowanie wiadomości w podręczniku).
Skoro zależy Ci na wyróżnieniu jakiegoś wpisu, spróbuj włączyć dla niego opcję Traktuj ten adres jak dla VIP na zakładce Inne w książce adresowej. Wtedy dany adres będziesz miał zawsze na rozwijanej liscie obok przycisku Nowa wiadomość. Polecam to rozwiązanie jako znacznie wygodniejsze przy tworzeniu nowych wiadomości niż korzystanie z wyszukiwarki.
crascher napisał/a:Z tego co zrozumialem "_SmtpAuth=True;" ma wlaczac "uwierzytelnianie dla SMTP" - kombinowalem ale nic nie wychodzi - pozostale opcje mam przecwiczone na wylot, ale z ustawianiem uwierzytelniania nie moge sobie poradzic.
Byc moze przyczyna jest wersja - w tym momencie mam 3.62.14
Niestety, Twoja wersja jeszcze nie obsługuje tego parametru. Parametry _SmtpAuth, ConnSend, ConnRece i _SpecSMTP są obsługiwane dopiero od wersji 3.81.10.
Automatyczne tworzenie kopii zapasowej jest według mnie niedopracowane. U mnie działa jedynie tworzenie pełnej kopii, natomiast nie ma mowy o utworzeniu kopii różnicowych. Proponuję użyć starego i sprawdzonego rozwiązania, czyli zdefiniować zadanie codziennego tworzenia kopii w Terminarzu. To od dawna działało poprawnie i nadal tak działa.
Znalezione posty: 991 do 1,000 z 1,456