1,251

(9 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Suvax napisał/a:

Czy w pliku "Pobierz wzorce filtrowania z pliku" znajdują sie tylko adresy czy muszą być tam również kwalifikatory?

Przecież już w nazwie opcji jest sugestia, że chodzi o same wzorce. Kwalifikatory ustawiasz na zakładce Ogólne - są to określenia opisujące sposób dopasowywania wskazanego elementu wiadomości do wzorca, czyli "zawiera", "pasuje" itp.

Suvax napisał/a:

W zakładce "Selektywne pobieranie poczty" / "Ogólne" ustawiłem "Nadawca"  "zawiera" " ".

Ponieważ w pliku masz więcej wzorców niż jeden, taki kwalifikator nie zadziała. Użyj "zawiera dowolny z".

1,252

(2 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

chariot_design napisał/a:

...podczas importowania kont wyskakuje blad "Brak dostepu do katalogu d:\TheBat!\[nazwa konta]\inbox".

Ten problem prawdopodobnie już niedługo zostanie rozwiązany przez autorów, ponieważ wielu użytkowników skarżyło się na brak możliwości określenia katalogu docelowego przy odtwarzaniu danych z kopii. Wyjściem może być utworzenie nowej partycji lub podłaczenie dysku przenośnego o takim samym oznaczeniu jak dysk wskazany w kopii. Potem należałoby przenieść strukturę folderów i kont w docelowe miejsca. Jest to jednak obejście problemu, a nie jego rozwiązanie. Możesz dodać swoją uwagę do opisu błędu https://www.ritlabs.com/bt/view.php?id=5767

1,253

(9 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Suvax napisał/a:

Jeżeli ktoś może mi pomóc, proszę o przesłanie na mój e-mail: suvax@op.pl gotowego, przykładowego pliku w którym adresy nadawcy:

return@novegoldproducts15.com,
return@novegoldproducts13.com,
visionsmarketing@vsiondeals.com,

będą automatycznie usuwane z serwera pocztowego. Jak rozumiem niezbędny jest tu kwalifikator „pasuje do”, którego nie wiem gdzie w pliku umieścić.

Poszczególne elementy, których chcesz użyć jako wzorców dla filtru, muszą być umieszczenie w pliku w oddzielnych wierszach (tak jak podałeś wyżej), ale bez żadnych przecinków (lub innych znaków) na końcu wiersza. Ponieważ nie podałeś, której wersji The Bat! ma to dotyczyć, resztę problemów musisz sobie wyjaśnić na podstawie podręcznika do tej wersji.

1,254

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie ma czegoś takiego jak "subskrybcja kont". Możesz w przybliżeniu osiągnąć żądany efekt jeśli nie pracujesz w trybie szyfrowania. Wtedy można podzielić konta na dwie grupy: jedna powinna zawierać konta często używane (w tym co najmniej jedno z uprawnieniami administratora), a druga tylko te rzadko używane. Opis grupowania kont znajdziesz w podręczniku.

1,255

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

marchwi napisał/a:

A ile znaków powinno byc ustawiaone standardowo?Tak w miare uniwersalanie,bo odbiorca mógł bez przeszkód czytać tekst który nie wychodzi poza standardowy blok?

Polecam lekturę tego wątku: http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=463

1,256

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

teg napisał/a:

A czy można w jakiś sposób wyłączyć dodawanie fragmentu "=?iso-8859-2?Q?" do wartości pól nagłówka jeśli kodowanie jest takie same jak całej wiadomości (bo zauważyłem że np. Thunderbird czegoś takiego nie dodaje).

Nie, nie można. The Bat! umożliwia jedynie ustawianie kodowania transportowego (Base64 lub Quted-Printable) oddzielnie dla nagłówka i treści, lecz nie o to w tym przypadku chodzi. Kiedyś na Twój problem była jedyna rada: używać w nagłówku tylko znaków ASCII, ale teraz nie jest to obowiązkiem. Odmienne zestawy znaków w treści i w nagłówku naprawdę się przydają (piszę np. treść po polsku, a adresuję list do Francuza używając akcentów dostępnych w ISO-8859-1). Poza tym problem dotyczy bardziej wyświetlania nagłówków u Ciebie, ponieważ odbiorcy na ogół nie powinni mieć z tym kłopotu (sprawdź to).

1,257

(1 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Joanna napisał/a:

Zdarza się, że niekiedy wysyłam tego samego e-mail'a do kilkorga ludzi ... chciałabym aby adresaci nie widzieli do kogo to jeszcze zostało wysłane.

Praktycznie każdy program do obsługi poczty ma możliwość wpisania adresatów wiadomości w trzy różne pola nagłowka: Do (w wersji angielskiej To), Kopia dla (Cc) i Kopia ukryta (Bcc). Wpisanie odbiorców w pole Kopia ukryta umożliwi Ci to, czego oczekujesz. Musisz tylko wyświetlić to pole, włączając je w menu Wygląd w oknie edytora.

Może jednak powstać problem, gdy pole Do pozostawisz puste, ponieważ niektóre programy będą traktować Twój list jako tzw. "spam". Aby tego uniknąć, możesz np. wpisać tam swój adres, ponieważ wszyscy odbiorcy tak czy inaczej będą go widzieli.

Najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest skorzystanie z korespondencji seryjnej. Opis tej funkcji The Bat! znajdziesz w podręczniku.

1,258

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

teg napisał/a:

Jedyne co mam niestandardowe to angielską wersję Windows XP (przy czym sztucznie podmieniłem plik strony kodowej żeby aplikacje polskie znaki wyświetlały, ale nigdzie nie spowodowało to problemów).

No i to właśnie jest przyczyna kłopotów. Jak widać, program korzysta przy wyświetlaniu z funkcji systemowych mimo podmiany pliku deklaracji. Prawdopodobnie autorzy nie dopracowali do końca takich szczegółów, a sam system też nie jest bez winy - zbliżone efekty można niekiedy zaobserwować po włączeniu jakiejś "egzotycznej" wersji językowej The Bat!

1,259

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

teg napisał/a:

No dobrze, ale ja mam Windows XP i nie powinenem chyba mieć krzaczków w polu To: (tym bardziej że wybierając adres z listy uaktywnia się kodowanie iso i wszystko jest ok).

Nie podałeś jednak podstawowej informacji: w której wersji The Bat! masz takie problemy? U mnie deklaracja w polach nagłowka zgadza się z deklaracją dla treści, niezależnie od wybranego zestawu znaków (W2K, jutro mogę sporawdzić XP, ale nie miałem z tym kłopotów). Może korzystasz w nagłówku z jakiegoś kroju pisma, w którym brakuje polskich liter?

1,260

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Zestaw znaków używany w nagłówku (np. UTF-8) może się różnić od zestawu używanego w treści (np. ISO-8859-2) i dlatego The Bat! wstawia tam oddzielne deklaracje. Nie powinno to stwarzać żadnych kłopotów, jeśli odbiorca dysponuje pełnym zestawem znaków. Kłopoty pojawiają się w systemach nie obsługujących Unicode (czyli Windows 9x). Pierwszeństwo Unicode w nagłówku stosowane w The Bat! od jakiegoś czasu prawdopodobnie wynika z próby dostosowania go do obsługi wielu języków (szczególnie chodziło o chiński, bo bywały z tym kłopoty).

teg napisał/a:

Przy okazji zauważyłem, że kodowanie ISO jest leniwe - jak nie ma polskich liter to mail jest kodowany w us-ascii (pomimo, że zostało ustawione ISO-8859-2 w opcjach template'ów).

Jest to zachowanie normalne i zgodne z dokumentem RFC opisującym format wiadomości. Jeśli w wiadomości nie ma znaków spoza zestawu ASCII, wtedy program powinien używać tylko tego zestawu i wstawiać do nagłówka odpowiednią deklarację.