1,311

(1 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

grzesiek76 napisał/a:

potrzebuje angielskich szablonów ( standardowych takich jak potwierdzenie przeczytania czy szablon do nowej wiadomości).

Najprościej będzie, jeśli sam je odczytasz z The Bat!. W tym celu przełącz się na angielską wersję językową i utwórz nowe konto (z dowolnymi danymi serwerów i nadawcy, byle było szybciej). Następnie z menu Account | Properties wybierz stosowne szablony i zastąp nimi polskie szablony tam gdzie to konieczne. Warto je także zachować na przyszłość w pliku tekstowym. Na zakończenie usuń "tymczasowe" konto, przywróć polską wersję językową i to wszystko...

1,312

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Bojo napisał/a:

Funkcja ta może być domyślnie wyłączona ale jeżeli jestem świadom zagrożeń i nadal chcę aby obrazki były wyświetlane to czemu nie mam takiej możliwości?

Możliwość oglądania wiadomości w całej krasie zawsze istnieje. Wystarczy kliknąć dwukrotnie w część HTML na liście załączników i można oglądać ją w ulubionej przeglądarce. Nie widzę w tym żadnego problemu.

1,313

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

viofun napisał/a:

A jak masowo wyeksportować kontakty?Bo funkcja eksportuj zaznczone nie działa(przenosi tylko pierwszy).

U mnie eksport zaznaczonych działa i zawsze działał... Sprawdź jeszcze raz. Voyager odczytuje bez problemów to co wyeksportowano, możesz także zaimportować do niego dane z samego pliku książki adresowej (.ABD).

1,314

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

bomber napisał/a:

No wiec teraz te wszystkie stacje wskazuja na jeden wspolny katalog na "serwerze". Problemem jest to, ze teraz poczta sciagana jest nie tylko przez serwer, ale i przez kazda stacje robocza. W ten sposob w jednym folderze mamy 4 takie same maile. W poprzedniej wersji tego nie bylo.

Jeśli katalog odpowiadający folderom z odebraną pocztą jest udostępniany w sieci (a tak zapewne jest), być może uda się rozwiązać problem poczwórnego pobierania poczty przez usuwanie wiadomości z prawdziwego serwera po pobraniu. Wtedy we wspólnym katalogu znajdzie się tylko jedna kopia wiadomości. Czy będzie to działać, nie wiem. Po prostu sprawdź.

bomber napisał/a:

Szkoda, ze producent z tego zrezygnowal..

Bez przesady, jest przecież tyle darmowych serwerów SMTP (a nawet IMAP, co może być bardziej interesujące), że The Bat! nie musi już udawać serwera. Lepiej niech robią to inne, przeznaczone do tego celu programy.

1,315

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

machina napisał/a:

no właśnie nie pomaga sad

Co nie pomaga? Usunięcie zawirusowanego pliku (wiadomości), czy zmiany w konfiguracji? The Bat! nie jest zakażony (to nie Outlook Express i jeszcze nie dopracował się takich funkcji), zakażona jest wiadomość, którą odebrałeś.

1,316

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

bomber napisał/a:

Program zainstalowany na trzech stacjach roboczych podlaczonych do wspolnego serwera, na ktorym przechowujemy wiadomosci. Jesli wlaczone sa wszystkie 4 komputery to wszystkie wiadomosci sa sciagane w 4 kopiach (do jednego folderu wspolnego na serwerze).

Trochę to niejasne: tu trzy a potem cztery komputery... Jaka jest rzeczywista konfiguracja? Czy "serwer" to u Ciebie maszyna z The Bat! w roli serwera? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że od wersji 3.65.03 tryb "klient - serwer" nie jest już w The Bat! obsługiwany. Wszystkie instalacje programu mogą działać tylko autonomicznie.

Nicodem napisał/a:

°    Error loading file. May be it is corrupted or lost.

O ile dobrze pamiętam, taki komunikat pojawia się do czasu gdy wtyczka zacznie sama działać. Wtedy odpowiednie pliki utworzą się "same" - Twoja interwencja jest zbędna. Ze względu na brak "spamu" będziesz musiał jednak trochę poczekać aż wtyczka się "rozkręci".

Nicodem napisał/a:

Probowalem ponownej instalacji, wywalania plikow spamdict.bye i nspamdict.bye, robieniach ich pustych i nadal nic.
Zawsze ten komunikat.
Jak 'wyczyscic' instalacje tego pluginu i zaczac nauke?

Z moich obserwacji wynika, że wtyczka działa najlepiej gdy jako jej katalog roboczy wskaże się katalog z pocztą. Jeśli u Ciebie tym katalogiem jest C:\MAIL, to wszystko w porządku, ale jeśli nie - zmień go na poprawny w konfiguracji wtyczki. Oprócz tego komunikat o braku plików słownikowych pojawia się do czasu, gdy wtyczka zacznie sama działać, czyli do momentu jej wytrenowania. Może to trwać nawet kilka dni i zależy od ilości odbieranego spamu.  Komunikat "Active dictionary is not yet prepared!" mówi właśnie o tym, że słownik nie został jeszcze przygotowany. Musisz po prostu zacząć uczyć wtyczkę. Jeśli chcesz skorzystać z polskiej wersji językowej, pobierz ją z działu pobierania i przeczytaj wątek obok: http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?pid=1347#p1347

Mój BayesIt! sprawuje się całkiem dobrze (korzystam także z kilku białych list):

,-------[ 27/02/2006 19:31:22 Raport BayesIt! za ostatnie 30 dni ]--------
|
| Rozmiar słownika                  : 33621 słów
| Zaklasyfikowane jako ŚMIECI       : 1052
| Zaklasyfikowane jako NIE-ŚMIECI   : 14
| Łącznie odebranych wiadomości     : 1066
| Błędnie uznane za NIE-ŚMIECI      : 5
| Błędnie uznane za ŚMIECI          : 14
| Efektywność wykrywania ŚMIECI     : 99.52%
| Efektywność wykrywania NIE-ŚMIECI : 0%
| Efektywność ogólna                : 98.21%
| Wersja filtru                     : BayesIt! 0.8.4
`----------------------------------------------------

1,319

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

fiorek napisał/a:

Problem w tym, ze nie mam zadnego katalogu "mail" sad
Widze tylko katalogi BayesIt, Images, Speller.

To oznacza, że utraciłeś prawdopodobnie całą pocztę i informację o wszystkich kontach. The Bat! domyślnie przechowuje to właśnie w katalogu ..\The Bat!\Mail.

1,320

(9 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Suvax napisał/a:

- Czy argument może być np. *@op.pl - odfiltrowanie wszystkich @op.pl
- Gdzie ustawić warunki - *@op.pl ma dotyczyć tylko Nadawcy

Oprócz argumentu są jeszcze kwalifikatory, czyli coś co informuje w jaki sposób należy traktować argument. Jeśli użyjesz kwalifikatorów "zawiera", "zawiera dowolny z", itp. - wtedy argumenty muszą być wpisywane literalnie bez symboli wieloznacznych. Możesz jednak użyć kwalifikatorów z serii "pasuje..." i w takim przypadku argumenty muszą być wpisane zgodnie z zasadami obowiązującymi dla wyrażeń regularnych.

Wyrażenia regularne rządzą się własnymi zasadami składni i gwiazdka oznacza "dowolną liczbę powtórzeń", a nie "dowolny znak". Symbolem dowolnego znaku jest w wyrażeniach regularnych kropka, a chcąc użyć kropki jako takiej, należy ją poprzedzić znakiem "\". Wykrywanie wszystkich adresów z domeny "@op.pl" musisz zapisać inaczej: argumentem powinno być .*@op\.pl$, a kwalifikatorem pasuje do.

Warunki ustawiasz w polu Warunki na zakładce Ogólne okna konfiguracyjnego filtrów. Polecam lekturę podręcznika!